Топ 10 најдобри брокери за бинарни опции

Бинарни опции се подостапни од другите опции и полесни за разбирање. Тргувањето со бинарни опции може да биде одличен начин да заработите пари на краток рок од најголемите светски пазари како што се девизните и берзите. Затоа, не е изненадувачки што се повеќе луѓе сакаат да тргуваат со бинарни опции со сериозни брокери за бинарни опции.

Бинарни опции се финансиски деривати достапни само на одредени специјализирани онлајн платформи. За да ви помогнеме да изберете платформа за тргување со бинарни опции, веќе ги идентификувавме најдобрите брокери за бинарни опции што треба да ги земете во предвид.

Секој од овие брокери за бинарни опции има предности и недостатоци, ние ќе ги разгледаме карактеристиките на овие платформи за онлајн тргување за да ви помогнеме да ги споредите и да ја изберете платформата што најмногу ви одговара.

Сакате да дознаете повеќе?

Имаме што ви треба. Оваа статија ќе опфати сè што ви треба за најдобрите брокери за бинарни опции.

Ајде да почнеме!

Ова е нашиот врвен избор за најдобрите брокери за бинарни опции:

Брокер * Макс. Исплата мин. Депозит Бонус Рејтинг Бесплатна демо Официјална веб страна
QUOTEX 98% исплата 10$ мин. Депозит 50% бонус
Промо код: MONEYFAIR
Оценка 5/5 Достапно демо Посетете го Брокер
IQCENT 95% исплата 20$ Мин. Депозит 200% бонус
Промо код: CRAZY200
Оценка 4,5/5 Достапно демо Посетете го Брокер
POCKETOPTION 92% исплата 50$ Мин. Депозит 50% бонус
промотивен код: 50START
Оценка 4,4/5 Достапно демо Посетете го Брокер
IQOPTION 91% исплата 10$ мин. Депозит Нема бонус Оценка 4,5/5 Достапно демо Посетете го Брокер
BINOMO 90% исплата 10$ мин. Депозит Нема бонус Оценка 4,5/5 Достапно демо Посетете го Брокер
OLYMPTRADE 90% исплата 10$ мин. Депозит Нема бонус Оценка 4,5/5 Достапно демо Посетете го Брокер
BINARY 90% исплата 10$ мин. Депозит Нема бонус Оценка 4,1/5 Достапно демо Посетете го Брокер
RACEOPTION 95% исплата 250 $ Мин. Депозит До 200% бонус Оценка 4,3/5 Достапно демо Посетете го Брокер
SPECTREAI 90% исплата 10$ мин. Депозит Нема бонус Оценка 4,2/5 Достапно демо Посетете го Брокер
NADEX 90% исплата 10$ мин. Депозит Нема бонус Оценка 4/5 Достапно демо Посетете го Брокер

* Макс. Исплата = Максимален износ што се кредитира на вашата трговска сметка во случај на успешна инвестиција.

 • Quotex : Најдобар брокер за бинарни опции во целина
 • IQ Cent : Најдобар брокер за високи бонуси
 • Pocket Option : Најдобар брокер за бинарни опции за тргување со копии
 • IQ Option : Најдобра платформа за тргување со бинарни опции
 • Binomo : Најдобар брокер за ВИП понуди со тргување поврат на готовина, бонуси и тргување турнири со награди
 • Olymp Trade : Најдобар брокер за бинарни опции MT4
 • Deriv.com : Најдобар брокер со повеќе платформи за тргување
 • RaceOption : Голема достапност за странски клиенти
 • Spectre AI : Најдобар брокер за бинарни опции на блокчејн
 • Nadex : Најдобар американски регулиран брокер за бинарни опции

Цитат: Најдобар брокер за бинарни опции во целина

Официјална веб-страница на брокерот за бинарни опции Quotex
 • мин. Депозит: $10
 • мин. Трговија: $1
 • Максимален профит: 98%
 • Средства: девизен курс, акции, стоки, ETF, крипто
 • Демо сметка: Да
 • Платформа: веб, Андроид

Quotex е еден од најдобрите брокери за бинарни опции што ги разгледавме. Овој брокер ви овозможува да тргувате со над 410 средства. Брокерот ви овозможува да тргувате со вистински пари, со минимален депозит од само 10 долари . Графичките алатки на Quotex се многу приспособливи и реагираат. Платформата нуди широк спектар на индикатори кои сите може да се прилагодат за да одговараат на вашите потреби. Сигналите за тргување, пазарните вести и платформите за тргување се исто така достапни преку мобилната платформа за тргување.

Quotex е веројатно еден од најдобрите брокери за бинарни опции со низок минимален депозит. Кај овој брокер, клиентите можат да тргуваат со Бинарни опции на девизни валути, акции, метали и нафта, како и криптовалути и берзански индекси со минимален депозит од само 10$. Овој брокер за бинарни опции нуди највисока исплата по трговија со профит до 98% за секоја правилна инвестиција .

Добрите страни:

 • Бесплатна демо сметка без депозит
 • Брокер кој нуди најголем принос по трговија
 • Низок минимален депозит од 10$
 • Јасна и интуитивна платформа за тргување со бинарни опции
 • Прифатени се трговци од целиот свет
 • Повеќе валути за трговска сметка
 • Широк избор на начини на плаќање
 • Бесплатни сигнали за тргување
 • Бонус за добредојде од 30% до 70%

Конс:

 • Нема достапна апликација за тргување со IOS
 • Нема интеграција на MT4 и MT5
 • Не се дозволени ботови за тргување

Предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик

Quotex не ви дозволува да се поврзете со други платформи за тргување како што се MT4 и MT5 од Metatrader, сепак, брокерот разви сопствена платформа за тргување и поддржува 29 технички индикатори. Овие графички алатки се многу корисни за да ви помогнат да ги откриете моделите на тргување и да ја извршите вашата техничка анализа на пазарот. Quotex создаде веб платформа за тргување која работи од кој било прелистувач, таблет или паметен телефон. Не бара инсталација. Компанијата ја објави и својата мобилна апликација, но апликацијата моментално е достапна само за уредите со Android.

ИНФОРМАЦИИ ЗА СМЕТКАТА ЗА QUOTEX

💻 Платформа за тргување: Комерцијална веб-платформа и мобилна апликација
📊 Типови сметки: Демо, во живо
💰 Валута на сметката: USD, EUR, GBP, BRL, IDR, MYR, INR, KZT, RUB, THB, UAH, VND
💵 Депозит/повлекување: Visa/Mastercard картички, Piastrix, Perfect Money, FK Wallet, криптовалути, Bitcoin Cash, BTC, LTC, ETH, Coinbase, Dai, Binance Coin, Paxos Standard
🚀 Минимален депозит: 10 американски долари
📈️ Минимална нарачка: 1 УСД
🔧 Инструменти: Валутни парови, акции, стоки, криптовалути, индекси
📱 Мобилно тргување: Да
⭐ Карактеристики на тргување: Сигнали за бесплатно тргување
🎁 Натпревари и бонуси: Бонус за депозит, промо кодови

Овој брокер им нуди на трговците можност за отворање бесплатна демо сметка без депозит , што е совршено за тестирање на платформата за бинарни опции и за усовршување на вашите стратегии за тргување. За трговците кои сакаат да отворат сметка за тргување со вистински пари, отворањето на трговска сметка на Quotex може да го стори тоа со депозит од само 10 американски долари. Демо-сметката Quotex е обезбедена со виртуелна сума од 10.000 УСД што можете слободно да ја обновите во секое време.

Стандардно, трговската сметка се отвора со помош на американски долари. Како и да е, клиентите имаат можност да ја променат валутата на нивната сметка во секое време и без да бараат надомест за конверзија во USD, EUR, GBP, BRL, IDR, MYR, INR, KZT, RUB, THB, UAH, VND. Можете да депонирате и повлекувате пари на оваа платформа за тргување со бинарни опции со широк спектар на опции за плаќање, вклучувајќи дебитни/кредитни картички, електронски системи за плаќање, локални начини на плаќање и криптовалути.

Quotex им нуди на клиентите можност да тргуваат со бинарни опции користејќи јасна и интуитивна платформа за тргување . Демо-сметки се достапни и трговците можат веднаш да започнат со тргување без да поминат верификација. Quotex ги прошири своите опции за плаќање. Трговците можат да депонираат и повлекуваат средства користејќи не само дебитни/кредитни картички или електронски системи за плаќање, туку и 11 криптовалути и локални начини на плаќање.

IQCent: Најдобар брокер за бинарни опции со високи бонуси

Официјална веб-страница на платформата за бинарни опции IQCent
 • мин. Депозит: $20
 • мин. Трговија: 0,01 $
 • Максимален профит: 95%
 • Средства: 100+ девизен курс, стоки за акции, ETF и валутни парови.
 • Демо сметка: Да
 • Платформа: веб

IQCent ви овозможува да тргувате со Forex, CFD и бинарни опции почнувајќи од 0,01 $ по трговија. Овој брокер нуди одличен избор за почетници, со 95% исплати и бонуси за депозит до 100 проценти, како и без престан викенд тргување.

IQCent е брокер за бинарни опции кој исто така им нуди на трговците можност да тргуваат со девизен курс и CFD . Овој брокер за бинарни опции е еден од ретките брокери кој исто така дозволува тргување со CFD и forex на истата онлајн платформа за тргување, што е сосема уникатно во споредба со другите платформи за тргување со бинарни опции. IQCent е брокер кој неодамна се здоби со популарност поради ниските минимални барања за инвестиции. Можете да тргувате со големина на позиција од само 0,01 $ по трговија.

IQCent исто така нуди високи бонуси и ниски надоместоци за тргување со бинарни опции .


Добрите страни:

 • Тргувајте со минимална големина на трговија од само 0,01 $
 • Јасна и интуитивна платформа за тргување со бинарни опции
 • Бонуси до 200%
 • Прифатени се трговци од целиот свет
 • Достапно е тргување со копии
 • Генерално, ниски давачки
 • Достапни се многу едукативни материјали
 • Трговија без ризик
 • 24/7 корисничка поддршка

Конс:

 • Нема бесплатна демо сметка без депозит
 • Нема сигнали за тргување
 • Нема интеграција на MT4 и MT5

Предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик

СПЕЦИЈАЛНО: Користете го кодот MoneyFair LIMBO20 за 200% бонус на вашиот првичен депозит

Овој брокер за бинарни опции нуди достапни три типа на трговски сметки во зависност од вашиот почетен капитал. Овие типови на трговски сметки се движат од бронзени, сребрени и златни. На IQ Cent, сите сметки добиваат 24/7 поддршка за видео во живо, 20% бонус понуди и алатки за Copy-Trading. Минималните депозити за почеток на тргување со овој брокер се 20 долари. Сребрените сметки вклучуваат пристап до дополнителни алатки за обука и бонус од 50%. Златните сметки ги вклучуваат истите бенефиции како и сребрените сметки плус три занаети без ризик.

ИНФОРМАЦИИ ЗА СМЕТКАТА ЗА IQCENT:

💻 Платформа за тргување: Комерцијална веб-платформа и апликација за Android
📊 Типови сметки: Демо, во живо
💰 Валута на сметката: американски долари
💵 Депозит/повлекување: Visa/Mastercard картички, биткоин и криптовалути.
🚀 Минимален депозит: 20 американски долари
📈️ Минимална нарачка: 0,01 американски долари
🔧 Инструменти: Бинарни опции, девизен курс, акции, CFD, индекси, стоки и крипто
📱 Мобилно тргување: Да
⭐ Карактеристики на тргување: Тргување со CFD, тргување со девизен курс, тргување со копии, тргување без ризик, поддршка за видео во живо 24/7
🎁 Натпревари и бонуси: Бонус за натпревар и депозит до 200%

Златната сметка на IQCent му овозможува на трговецот да добие личен менаџер за успех (сметајте го како гуру за обука) и нуди бонус до 100% (или 200% ако го користите нашиот специјален промотивен код). IQ Cent нуди и демо сметка за нови трговци кои се регистрираат на нивната платформа. Сепак, за разлика од другите брокери за бинарни опции во нашата споредба, демо-сметката на IQ Cent е достапна само по уплата.

Овој брокер за бинарни опции овозможува профит до 95% поврат по трговија. Демо сметката им овозможува на трговците почетници да научат техники за тргување со бинарни опции без ризик да ги загубат своите пари. Ова ќе им овозможи да ја подобрат својата профитабилност и вештини. Можете да пристапите до оваа платформа за тргување со бинарни опции од повеќето уреди со веб-прелистувач како компјутер, телефон или таблет.

За разлика од другите платформи, овој брокер не дава никакви трговски сигнали, туку ги прави достапни за трговија алатките за тргување со копии што може да биде добра алтернатива за нив. Ова може да биде поволно покрај вашата техничка анализа на средствата за да успеете во вашата трговија. Севкупно, IQCent се издвојува од конкурентните брокери со тоа што нуди уникатни функции, бонуси и ексклузивни поволности што нема да ги најдете на друго место. Поради овие причини, веруваме дека IQCent е еден од најдобрите брокери за бинарни опции во нашата споредба.

Можете да најдете повеќе информации во нашиот детален преглед на IQCent.

Pocket Option: Најдобар брокер за бинарни опции кој нуди карактеристики за тргување со копии

Официјална веб-страница на платформата за бинарни опции Pocket Option
 • мин. Депозит: $10
 • мин. Трговија: $1
 • Максимален профит: 96%
 • Средства: 100+ акции, валутни парови на девизен курс, крипто, ETF, стоки.
 • Демо сметка: Да
 • Платформа: веб, Android, iOS и Windows

PocketOption е одлична опција ако барате платформа за тргување која нуди инстант повлекувања , социјално тргување и дарежлив бонус од 50% на вашиот депозит . PocketOption е единствениот брокер кој им овозможува на клиентите да доаѓаат од Европа и САД.

Pocket Option е добро позната платформа за тргување со бинарни опции . Брокерот се стреми кон едноставност, јасност и практичност во процесот на тргување. Pocket Option нуди можност за користење на сопствена платформа за тргување или MT5, кои се разновидни и разновидни. Трговците можат да прикачат на оваа платформа различни иновативни алатки за тргување, кои ги има од класични индикатори, до копирање на карактеристики за тргување.

Добрите страни:

 • Брокер регулиран и лиценциран од FMRRC
 • Бесплатна демо сметка без депозит
 • Јасна и интуитивна платформа за тргување со бинарни опции
 • Брокер кој нуди тргување со копии со бинарни опции
 • Можност за поврзување на платформите за тргување MT5
 • Низок минимален депозит од 10$
 • Прифатени се трговци од целиот свет
 • Широк избор на начини на плаќање
 • Бонус и враќање на готовина

Конс:

 • Не се дозволени ботови за тргување

Предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик

Џебната опција нуди разновидни средства за тргување, опции за тргување и алатки за тргување, вклучително и високи/ниски бинарни опции и тргување со девизен курс. Pocket Option е брокер за бинарни опции регулиран и лиценциран од FMRRC . Овој брокер има многу интересни карактеристики, вклучително и нивната апликација за IOS и Android, која на трговците им нуди брз пристап до тргување со бинарни опции, директно на рачниот уред. Pocket Option нуди и одлични услуги, како што се поддршка за различни јазици и различни начини на плаќање, и без надоместоци за депозити и повлекувања.

ИНФОРМАЦИИ ЗА СМЕТКАТА ЗА ЏЕБНА ОПЦИЈА

💻 Платформа за тргување: Комерцијална веб-платформа, апликација MT5, IOS и Android
📊 Типови сметки: Демо, трговец почетник, почетник, искусен, мајстор, професионален, експерт
💰 Валута на сметката: американски долари
💵 Депозит/повлекување: Банкарски трансфер, WebMoney, Perfect Money, Payeer, Advcash, Jeton, VLoad, Visa, Mastercard и Maestro картички и криптовалути.
🚀 Минимален депозит: 5 американски долари
📈️ Минимална нарачка: 1 УСД
🔧 Инструменти: Валутни парови, стоки, криптовалути, преку шалтер (валута, стоки, акции)
📱 Мобилно тргување: Да
⭐ Карактеристики на тргување: Копирај тргување, тргување сигнали
🎁 Натпревари и бонуси: Бонус за добредојде, бонус за надополнување, враќање на готовина и промо кодови

Поради својот FMRRC сертификат, Pocket Option е многу популарна кај трговците со бинарни опции од целиот свет. На оваа платформа за тргување со бинарни опции, на клиентите им се плаќа до 92% за успешна инвестиција и имаат пристап до многу понуди за бонуси. Уникатните награди им овозможуваат на трговците да го подигнат својот профил и да купат ресурси од продавницата на Pocket Option на Market за да ја подобрат својата профитабилност во тргувањето. Pocket Option создаде единствен систем за да им помогне на трговците да го намалат ризикот од губење на трансакцијата. За да откажете трансакција со загуба на Forex, можете да купите кристали. Брокерот нуди специјални промо кодови преку своите партнери. Џебната опција ви овозможува да повлекувате и депонирате средства без никакви надоместоци.

Веб-страницата на компанијата е преведена на 22 јазици. Веб-страницата не содржи анализа на пазарот, стручни статии или материјали за обука. Трговецот почетник ќе треба да бара на друго место за информациите што ги бара.

IQ Option: Најдобра платформа за тргување со бинарни опции

Официјална веб-страница на брокерот за бинарни опции IQ Option
 • мин. Депозит: $10
 • мин. Трговија: $1
 • Максимален профит: 95%
 • Средства: над 250+ девизни парови, акции, крипто, стоки, ETF
 • Демо сметка: Да
 • Платформа: веб, Android, iOS и Windows

IQ Option е брокер за бинарни опции кој нуди повеќе од 250 инструменти за тргување, вклучувајќи CFD на валутни парови и акции, стоки, криптовалути и ETF. IQ Option е одлична платформа за средно до напредни трговци кои бараат сигурна платформа за тргување со бинарни опции.

IQ Option е една од најдобрите платформи за тргување со бинарни опции во нашата брокерска споредба, која нуди интуитивна и модерна платформа за тргување за тргување со бинарни опции, дигитални опции, forex и CFD. Овој брокер за бинарни опции е една од најпопуларните платформи за тргување за тргување со бинарни опции низ широк опсег на основни средства. Оваа онлајн брокерска компанија обработува повеќе од еден милион трансакции дневно и има клиенти во над 213 земји, со 43 милиони регистрирани корисници.

Добрите страни:

 • Интерфејсот на платформата за тргување со бинарни опции е јасен и едноставен за користење
 • Бесплатна демо сметка без депозит од 10 000$
 • Минимални депозити од само 10$
 • Тргувајте со бинарни опции, дигитални опции, девизен курс и CFD
 • Добри максимални исплати за тргување со бинарни опции
 • Има многу средства за тргување


Конс:

 • Ограничена достапност на пазарот
 • Нема сигнали за тргување
 • Нема интеграција на MT4 и MT5

Предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик

IQOption им нуди на овие клиенти можност за тргување со дигитални опции и бинарни опции. Компанијата, исто така, му нуди на трговецот широк спектар на средства, вклучувајќи CFD на девизен курс, акции, стоки и ETF. Тие се одлична платформа за тргување за оние кои сакаат да тргуваат со бинарни опции и други средства за да го прошират своето трговско портфолио.

ИНФОРМАЦИИ ЗА СМЕТКАТА ЗА ОПЦИЈАТА IQ:

💻 Платформа за тргување: Комерцијален веб, апликација за Android, апликација за iOS и Windows
📊 Типови сметки: Демо, во живо
💰 Валута на сметката: американски долари
💵 Депозит/повлекување: AdvCash, Neteller, Perfect Money, Skrill, Visa / Mastercard, WebMoney WMZ
🚀 Минимален депозит: 10 американски долари
📈️ Минимална нарачка: 1 УСД
🔧 Инструменти: Бинарни опции, девизен курс, акции, крипто, стоки. ETF, CFD, дигитални опции.
📱 Мобилно тргување: Да
⭐ Карактеристики на тргување: CFD Trading, forex trading, Trailing stops, stop-loss и заштита од негативно салдо
🎁 Натпревари и бонуси: Нема бонус

Платформата е достапна директно преку Интернет или преку апликации за тргување за мобилни телефони или десктоп компјутери.

Брокерот на IQ Option им овозможува на новите корисници да отворат демо сметка бесплатно и без депозит . Оваа демо сметка која вклучува 10.000 долари во виртуелен готовина и му овозможува на трговецот да ја испроба платформата за тргување, се запознава со сите карактеристики на платформата и практикува тргување со CFD и бинарни опции без ризик од губење пари.

Интерфејсот на оваа платформа за бинарни опции е јасен и лесен за користење . Постојат неколку опции за распоред за приспособување на вашиот трговски терминал и панели за финансиски информации. Платформата за тргување со IQ Option нуди техничка анализа и системски алатки за предупредување за користење, како и различни параметри кои можете да ги приспособите по ваш вкус за подобро искуство на оваа платформа.

Покрај бинарни опции, IQ Option им овозможува на корисниците да тргуваат и со дигитални опции. Овие опции се исто така многу достапни со минимални инвестиции од еден долар и високи приноси до 900% на вашата инвестиција на најшпекулативните договори за дигитални опции.

Како и многу други брокери за бинарни опции, IQ Option не прифаќа клиенти од САД или Канада, како и од други земји како Јапонија, Израел, Украина и Русија и не нуди бинарни опции на европските трговци . Сепак, платформата за онлајн тргување е многу популарна во многу земји како Јужна Африка, Тајланд, Бразил, Латинска Америка, Индија и други земји и региони ширум светот.

Општо предупредување за ризик: Финансиските производи што ги нуди компанијата може да предизвикаат да ги изгубите сите ваши пари. Лоша идеја е да инвестирате пари што не можете да си дозволите да ги изгубите.

Binomo: Најдобри VIP понуди, тргување со повратни средства, бонуси и тргување турнири со награди

Официјална веб-страница на платформата за бинарни опции Binomo

 • мин. Депозит: $10
 • мин. Трговија: $1
 • Максимален профит: 95%
 • Средства: акции , стоки, крипто и девизен курс
 • Демо сметка: Да
 • Платформа: веб-апликација, Android, IOS, Huawei апликација

Binomo е популарна платформа за бинарни опции која им овозможува на трговците да тргуваат со над 70 средства, во зависност од нивниот тип на сметка. Достапни се професионални алатки за анализа на графикони. Binomo е одличен брокер за бинарни опции, но има помалку средства од другите платформи. Binomo нуди бесплатно демо со 1.000 долари во виртуелни средства за тестирање на нивната платформа.

Binomo е брокер за бинарни опции регулиран од Финансиската комисија , независна организација за решавање спорови која е специјализирана за финансиски пазари. Binomo е еден од најдобрите брокери за бинарни опции и ги освои Forex Expo Awards 2015 и наградата „Брокер на годината“ од IAIR Awards 2016 . Брокерот е член со добра состојба во категоријата „А“ на Меѓународната финансиска комисија од 2018 година. Оваа ознака е гаранција за квалитетот, доверливоста и безбедноста на брокерот.

Добрите страни :

 • Брокер за бинарни опции регулиран од Финансиската комисија
 • Бесплатна демо сметка од 1000$ без депозит
 • Низок минимален депозит од 10$
 • Секција за обука и едукативни видеа
 • Трговски турнири
 • Тргување со готовина
 • Бонус до 200% за ВИП
 • Трговија без ризик

Конс:

 • Апликацијата за тргување е ограничена на тргување со CFD
 • Не можете да користите ботови, вештачка интелигенција или каков било вид специјализиран софтвер за трговија

Предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик

Брокерот нуди и индивидуална онлајн обука преку вебинари. Постојат три типа на реални сметки што ги нуди брокерот. Минималниот депозит е 10 долари во зависност од тоа која вистинска сметка ќе ја изберете.

ИНФОРМАЦИИ ЗА СМЕТКАТА ЗА BINOMO

💻 Платформа за тргување: Комерцијален веб, MT4, Android, iOS
📊 Типови сметки: Демо, стандард, злато, ВИП
💰 Валута на сметката: американски долари
💵 Депозит/повлекување: AdvCash, Neteller, Perfect Money, Skrill, Visa / Mastercard, WebMoney WMZ
🚀 Минимален депозит: 10 американски долари
📈️ Минимална нарачка: 1 УСД
🔧 Инструменти: Бинарни опции, девизен курс, акции, крипто, стоки. ETF, CFD
📱 Мобилно тргување: Да
⭐ Карактеристики на тргување: Forex тргување
🎁 Натпревари и бонуси: Тргување турнири, тргување со готовина, бонус до 200%

Комерцијалната платформа за тргување на компанијата се користи од клиентите како терминал. Платформата за бинарни опции на Binomo може да се преземе и како мобилна апликација за iOS и Android . Можете да тргувате во секое време, дури и за време на викендите. Binomo обезбедува демо сметка бесплатно и без депозит. Наменет е да се користи за истражување на платформата и нејзините услови. Три вистински сметки се исто така достапни од брокерот: VIP, Gold и Standard. Демо сметките ви овозможуваат да практикувате тргување со бинарни опции без никаков ризик и можете да ги подобрите вашите вештини за тргување со проучување на огромната база на знаење обезбедена од брокерот. Binomo нуди целосно тргување и е една од најдобрите опции за тргување со вистински пари.

ВИП е највисокото ниво на сметка што можете да го добиете во Binomo. Оваа сметка ги нуди сите поволности што треба да ги обезбеди VIP статусот. Имате брз пристап до вашите средства и можете да тргувате со повеќе средства. Има и повисоки приноси и повеќе бонуси. Ќе треба да депонирате 1000 долари за да отворите сметка на Binomo VIP. Имате пристап до повеќе средства и можете да повлечете средства во рок од четири часа. Вип-менаџер е достапен за да ви помогне во управувањето со вашите инвестиции. Може да добиете и бонуси до 200% и поддршка од вашиот ВИП менаџер.

Binomo е брокер за бинарни опции за луѓе кои ја ценат сигурноста и квалитетот . Предност е импресивната низа на инструменти за тргување. Binomo е идеален брокер за почетници и професионални трговци, без разлика дали тие претпочитаат да тргуваат од компјутер или мобилен уред.

Olymp Trade: Најдобар брокер за бинарни опции MT4

Официјална веб-страница на платформата за тргување со бинарни опции Olymp Trade
 • мин. Депозит: $10
 • мин. Трговија: $1
 • Максимален профит: 95%
 • Средства: девизен курс, акции, индекс, стоки, ETF, метали
 • Демо сметка: Да
 • Платформа: веб, Android, iOS и Windows

Овој брокер за бинарни опции овозможува тргување со 100+ средства со 30+ индикатори. Платформата за тргување Olymp Trade му нуди на клиентот можност да тргува со бинарни опции, девизен курс, индекси и стоки. Овој брокер ќе ви овозможи да тргувате, вежбате и анализирате на пазарот користејќи го вашиот паметен телефон.

Брокерот нуди низа образовни ресурси за клиентите, вклучувајќи вебинари и стратегии за тргување.

Olymp Trade е еден од најдоверливите брокери за бинарни опции и е во сопственост на Saledo Global LLC First Floor First St. Vincent Bank Ltd Building. Брокерот е со седиште во Сент Винсент и Гренадини и е член на Меѓународната финансиска комисија од 2016 година. Olymp Trade е брокер за бинарни опции кој опслужува милиони клиенти низ целиот свет.

Добрите страни:

 • Интерфејсот на платформата за тргување е јасен и едноставен за користење
 • Можност за користење на платформата за тргување MT4
 • Депозитите и надоместоците се ниски
 • Тргувајте со бинарни опции, девизен курс и CFD
 • Добри максимални исплати за тргување со бинарни опции
 • Има многу опции за избор
 • Бесплатна демо сметка од 10 000$ без депозит

Конс:

 • Ограничена достапност на пазарот
 • Нема сигнали за тргување
 • Не можете да користите ботови за тргување или каков било вид специјализиран софтвер за автоматско тргување за тргување

Предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик

ИНФОРМАЦИИ ЗА СМЕТКАТА ЗА OLYMP TRADE:

💻 Платформа за тргување: Комерцијален веб, MT4, Android, iOS
📊 Типови сметки: Демо, во живо
💰 Валута на сметката: американски долари
💵 Депозит/повлекување: AdvCash, Neteller, Perfect Money, Skrill, Visa / Mastercard, WebMoney WMZ
🚀 Минимален депозит: 10 американски долари
📈️ Минимална нарачка: 1 УСД
🔧 Инструменти: Бинарни опции, девизен курс, акции, крипто, стоки. ETF, CFD
📱 Мобилно тргување: Да
⭐ Карактеристики на тргување: Forex тргување
🎁 Натпревари и бонуси: Нема бонус

Овој брокер им нуди на трговците можност за тргување со бинарни опции, девизни валути, акции, индекси, стоки и повеќе од 80 други инструменти за тргување со сопствена сопствена платформа за тргување или со класичната платформа за тргување MetaTrader 4 обезбедена од MetaQuotes Software. Трговците кои отвораат трговска сметка на Olymp треба да можат да депонираат средства и лесно да ги повлечат преку апликацијата за брокер и тргување. Olymp Trade нуди различни методи за депонирање или повлекување средства на вашата трговска сметка, вклучувајќи Visa, Mastercard и Fasapay.

Демо-сметката на Olymp Trade обезбедува 10.000 долари во виртуелни средства за корисниците да ги користат додека учат да тргуваат и да ја испробуваат платформата за тргување. Ова е одлична карактеристика за трговците кои сакаат да научат повеќе за тргувањето со бинарни опции или да практикуваат нови стратегии. Демо сметката им овозможува на трговците да вежбаат и да ги подобрат своите вештини за тргување без никаков ризик. Може да ги наполните парите на вашата демо сметка во секое време до 10.000 долари. Потребни се само неколку минути за да поставите сметка, повлекувањата и депозитите се брзи, а ги имате сите алатки потребни за вашиот успех во тргувањето.

Deriv: Најдобар брокер за бинарни опции со повеќе платформи за тргување

Официјална веб-страница на брокерот за бинарни опции Deriv.com
 • мин. Депозит: $10
 • мин. Трговија: $1
 • Максимален профит: 95%
 • Средства: девизен курс, акции, стоки, крипто, ETF
 • Демо сметка: Да
 • Платформа: веб, Android, iOS и Windows

Deriv.com ја започна својата активност во 1999 година под името BetOnMarket и сега е почитувана и водечка брокерска компанија на пазарот на бинарни опции. Тие се дистрибуирани низ целиот свет и имаат над милион корисници. Deriv.com е еден од најдобрите брокери за бинарни опции со низок минимален депозит кој на своите корисници им нуди можност да тргуваат на неколку различни платформи за тргување како што е познатата платформа MT5 . Оваа онлајн брокерска компанија му нуди на трговецот можност за тргување со бинарни опции, како и CFD.

Корисниците можат да тргуваат со бинарни опции, девизен курс, криптовалути и синтетички индекси преку оваа апликација за тргување. Forex тргувањето може да се врши за време на пазарните часови. До криптовалутите и синтетичките индекси може да се пристапи 24/7 преку оваа онлајн платформа за тргување.

Добрите страни:

 • Брокер регулиран од MFSA, VFSC, BVIFSC
 • Погоден е и за напредни и за почетни трговци
 • Постојат многу платформи за тргување од кои можете да изберете
 • Работел со клиенти од повеќето земји
 • Имате редок тип на бинарни опции што другите брокери можеби не го нудат
 • Повеќе опции за плаќање
 • Создадете свој робот за бинарни опции со Dbot и BinaryBot

Конс:

 • Некои понуди можеби не се легални на сите места

Предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик

Брокерот Deriv.com им овозможува на трговците да тргуваат со бинарни опции на широк опсег на платформи за тргување, од MT5 до BinaryBot до SmartTrader , што е различно од повеќето брокери кои обично нудат само своја сопствена платформа за тргување. Deriv.com им овозможува и на почетниците и на професионалните трговци да ја изберат платформата за тргување која најдобро одговара на нивните потреби.

ИНФОРМАЦИИ ЗА СМЕТКАТА ЗА DERIV.COM

💻 Платформа за тргување: Deriv, SmartTrader, Tick Trade Андроид апликација, MT5, Binary WebTrader, BinaryBot
📊 Типови сметки: Демо, во живо
💰 Валута на сметката: американски долари
💵 Надополнување / повлекување: Visa/Mastercard картички, е-паричник, FastPay, Neteller
🚀 Минимален депозит: 5 американски долари
📈️ Минимална нарачка: 1 УСД
🔧 Инструменти: Стоки, девизен курс и CFD, крипто, бинарни опции. Акции, индекси и синтетички индекси
📱 Мобилно тргување: Да
⭐ Карактеристики на тргување: Бесплатен бот за тргување BinaryBot
🎁 Натпревари и бонуси: бр

Овој брокер нуди широк опсег на бинарни опции, вклучително и високи/ниски опции, опции за допир, опции за лејдер и нок-аут. некои од овие типови опции овозможуваат да се добијат атрактивни стапки на поврат до 1000%. Овој брокер, исто така, им овозможува на овие клиенти да тргуваат со многу средства како што се индекси, стоки и девизни валути. За разлика од другите брокери, вие исто така имате ретка шанса да го продадете вашиот договор пред да истече. Ова може да биде многу корисно за обезбедување профит или минимизирање на загубите при тргување со бинарни опции.

RaceOption: Одлична достапност за странски клиенти

Официјална веб-страница на платформата за тргување со бинарни опции RaceOption
 • мин. Депозит: 250 долари
 • мин. Трговија: $1
 • Максимален профит: 95%
 • Средства: 100+ крипто, стоки, акции и валутни парови.
 • Демо сметка: Да
 • Платформа: веб

RaceOption е еден од најдобрите брокери за бинарни опции кои прифаќаат клиенти од целиот свет . Овој брокер работи од Маршалските Острови, што е популарна дестинација за офшор брокери за бинарни опции. RaceOption е водечки брокер за бинарни опции и нуди одлична платформа за тргување за почетници. Ги сакаме следните карактеристики: 1-часовни повлекувања; 20-100% бонус за депозит и тргување со копии.

RaceOption обработуваше преку 10.000 занаети дневно кога беше основана во 2014 година и сега е еден од најпопуларните брокери за тргување со бинарни опции. RaceOption е еден од ретките брокери за бинарни опции кои прифаќаат клиенти од Австралија, Канада и САД. Овој брокер не наметнува никакви ограничувања за вашата земја на раѓање.

Добрите страни:

 • Јасна и интуитивна платформа за тргување со бинарни опции
 • Достапно е тргување со копии
 • Прифатени се трговци од целиот свет
 • Генерално, ниски давачки
 • Достапни се многу едукативни материјали
 • Трговија без ризик
 • Депозити бонуси до 200 проценти
 • 24/7 корисничка поддршка


Конс:

 • Нема бесплатна демо сметка без депозит
 • 250 $ минимум депозит

Предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик

Згора на тоа, RaceOption е еден од единствените брокери за бинарни опции кои нудат бонуси за депозит до 200% , можност за тргување за време на викендите и ви овозможува брзо да ги повлечете парите во рок од еден час од вашето барање за повлекување.

ИНФОРМАЦИИ ЗА СМЕТКАТА ЗА РАЦЕОПЦИЈАТА

💻 Платформа за тргување: Комерцијална веб-платформа и мобилна веб-апликација
📊 Типови сметки: Демо, во живо
💰 Валута на сметката: американски долари
💵 Депозит/повлекување: Visa, MasterCard, Bitcoin, Altcoins, Ethereum и Perfect Money
🚀 Минимален депозит: 250 американски долари
📈️ Минимална нарачка: 1 УСД
🔧 Инструменти: Бинарни опции, девизен курс, акции, CFD, индекси, стоки и крипто
📱 Мобилно тргување: Да
⭐ Карактеристики на тргување: Тргување со копии, занаети без ризик, 24/7 поддршка за видео во живо
🎁 Натпревари и бонуси: Турнири за тргување и бонус за депозит до 200%

Трговската платформа на RaceOption е достапна на кој било уред со интернет прелистувач и на мобилен телефон. Покрај бинарни опции, RaceOption нуди и можност за тргување со CFD и нуди одлични алатки за тргување и инстант извршување на трговијата.

Главниот недостаток на овој брокер за бинарни опции е тоа што не нуди демо сметка без депозит , а минималниот депозит е 250 долари, што е повисоко од повеќето брокери прикажани во нашата споредба. Сепак, овој брокер нуди и многу функции и ќе им одговара на трговците кои сакаат да добијат подобри бонуси за депозит и други предности што повеќето други платформи за тргување не ги нудат.

Spectre AI: Најдобар брокер за бинарни опции на блокчејн

Официјална веб-страница на брокерот за бинарни опции Spectre AI
 • мин. Депозит: На
 • мин. Трговија: $1
 • Максимален профит: 95%
 • Средства: крипто, девизни, стоки, обврзници, акции, реверси на фјучерси, EPIC и дигитални CFD
 • Демо сметка: Да
 • Платформа: веб, апликација за Android

Spectre.ai е нов брокер за бинарни опции со иновативни карактеристики . Врз основа на блокчејн, овој брокер нуди нов начин за тргување со бинарни опции со широк спектар на основни средства директно од вашиот дигитален паричник и без депозит. Пристапот до оваа платформа за бинарни опции е олеснет преку Интернет и не бара најавување. Оваа платформа ги нуди сите основни карактеристики, вклучително и графикони кои обезбедуваат обемни различни информации. Можете исто така да ги видите движењата на цените за кое било средство со временска рамка за тргување од една секунда до 24 часа.

Добрите страни:

 • Тргувајте директно од вашиот сопствен поддржан дигитален паричник
 • Тргувајте со крипто, стоки, акции, девизни курсеви, обврзници, фјучерси, EPIC и дигитални CFD
 • Тргувајте директно со базенот на ликвидност на Spectre или со други трговци
 • Тргување без надоместоци
 • Целосно усогласен со шеријатот

Конс:

 • Нема достапна апликација за IOS

Предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик

Spectre AI нуди пристап до над 30 технички индикатори кои може да се користат на платформата за да ви помогнат во донесувањето точни одлуки за тргување. Овој брокер, исто така, ја интегрираше платформата за тргување MT4 од 2020 година. Трговците можат да градат ботови за тргување користејќи ги API-ите во Spectre.ai. Програмерите имаат можност да пристапат до секаков вид историски податоци на платформата за тргување што може да биде корисно за конфигурирање или изградба на сопствен автоматизиран тргувачки бот.

ИНФОРМАЦИИ ЗА СМЕТКАТА ЗА SPECTER AI

💻 Платформа за тргување: Комерцијална веб-платформа, апликација за Android и MetaTrader 4
📊 Типови сметки: Демо, во живо
💰 Валута на сметката: американски долари
💵 Депозит/повлекување: Visa, MasterCard, жичен трансфер, UpHolde, Help2Pay, ADVCash, Perfect Money, BOLETO, PIX, CUBOPAY, OnlineNaira, STICPAY, PicPay, USDT, Ethereum и повеќе
🚀 Минимален депозит: 0 американски долари
📈️ Минимална нарачка: 1 УСД
🔧 Инструменти: Бинарни опции, Crypto, Forex, EPICs, Commodities, Equities, Revers Futures
📱 Мобилно тргување: Да
⭐ Карактеристики на тргување: Тргувајте од вашиот сопствен поддржан дигитален паричник, привилегии на U-TOKEN, усогласени со шеријатот
🎁 Натпревари и бонуси: Турнири за тргување и бонуси за депозит до 200%

Програмерите исто така имаат шанса да тестираат алгоритми на различни пазари на бесплатна демо сметка. Демо сметката на Spectre.ai ви овозможува да ја тестирате ефективноста на функцијата за автоматско тргување. Ова ќе ви даде преглед на начинот на кој работи автоматизацијата при тргување на платформата без ризик од загуба.

Веб-страницата нуди над 80 опции за тргување. Ви овозможува да шпекулирате за движењата на цените на кое било средство и потоа да тргувате со вашите избрани опции. Spectre.ai има и композитен договор со епохален индекс на цени (EPIC) Средствата се поделени помеѓу дигитални бинарни опции и EPIC договори. Овие договори за дигитални опции можат да платат дури 400%.

Овој посредник за бинарни опции е исто така Халал и целосно се усогласува со шеријатските закони , што е многу важно за муслиманските трговци кои сакаат да тргуваат без да одат против нивната вера и нивните религиозни убедувања.

Nadex: Најдобар брокер за бинарни опции во САД

Официјална веб-страница на платформата за бинарни опции Nadex
 • мин. Депозит: На
 • мин. Трговија: $1
 • Максимален профит: 95%
 • Средства: акции, девизен курс, стоки и бинарни опции
 • Демо сметка: Да
 • Платформа: веб, Nadex WPA апликација

Ако барате брокер за бинарни опции регулиран од САД, Nadex е еден од најдобрите брокери за бинарни опции во САД .
Тоа е единствениот лиценциран брокер што ви овозможува легално да тргувате со бинарни опции во САД. Можете да тргувате со кој било тип на опција или договор преку оваа платформа за размена, а таа е целосно лиценцирана и регулирана од Комисијата за тргување со фјучерси на стоки (CFTC) .

Nadex тврди дека е „премиерна размена на бинарни опции во САД“, компанијата нуди безбедно и регулирано опкружување за трговците со бинарни опции, нокаути и повици . Договорите за опции ви овозможуваат пристап до многу различни пазари. Можете да купувате и продавате акции, стоки, валути и макроекономски настани користејќи бинарни опции.

Добрите страни:

 • Постојат многу пазарни опции
 • Еден од единствените регулирани брокери за бинарни опции во САД
 • Софтверот е лесен за употреба
 • Демо сметка со виртуелни средства од 10 илјади долари
 • Ниски давачки
 • Нема минимален почетен депозит

Конс:

 • Истражувачките извештаи и алатки се ограничени

Предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик


Бинарни опции на Nadex имаат провизија за тргување од еден долар. Оваа платформа за тргување со бинарни опции е лесна за употреба и достапна поради нејзините лесно разбирливи такси. Структурата на надоместоците на Nadex и структурата на провизијата се многу едноставни. Ако отворате или затворате договор, ќе платите 1 долар. За договорите кои се без пари нема да се наплаќаат надоместоци. Покрај тоа, повлекувањата и депозитите направени преку автоматизираната клириншка куќа (ACH) се бесплатни.

ИНФОРМАЦИИ ЗА СМЕТКАТА ЗА НАДЕКС:

💻 Платформа за тргување: Комерцијален веб, Android, iPhone iOS и Mac и Windows
📊 Типови сметки: Демо, во живо
💰 Валута на сметката: американски долари
💵 Депозит/повлекување: ACH (банкарски трансфер), дебитна картичка, чек на хартија, банкарски трансфер, жичен трансфер (телеграфски трансфер)
🚀 Минимален депозит: 0 американски долари
📈️ Минимална нарачка: 1 УСД
🔧 Инструменти: Бинарни опции, нокаути и ширење на повици
📱 Мобилно тргување: Да
⭐ Карактеристики на тргување:
🎁 Натпревари и бонуси: Нема бонус

Можете да поставувате нарачки директно до берзата преку оваа платформа користејќи го нивниот софтвер. Лесно е за користење и разбирање. Можете да филтрирате повеќе од 5000 договори дневно според различни аспекти како цена, датум на истекување, класа на средства и тип на средство.

Nadex е високо регулирана платформа за тргување која овозможува купување и продавање на софистицирани деривати. Светло осветлените пазари се идеални за тргување со бинарни опции, ширење на повици и нок-аути. Nadex има стимулации кои се усогласени со своите клиенти со цел да се обидат да обезбедат најдобро опкружување за тргување. Иако провизиите можат да бидат скапи, тие се лесни за разбирање и Nadex нуди многу едукативни содржини.

Надекс нуди и демо сметка која има 10.000 долари виртуелни пари. Ова е одлично место за учење на тргување со бинарни опции. Бидејќи не постои услов за минимален депозит, за вистинските сметки не се потребни 0 долари. Друга предност на Nadex е неговата способност за пристап до голем број на стоки и средства со кои можете да купувате или продавате бинарни опции.

Погледнете го нашиот детален преглед на Nadex за повеќе информации за овој регулиран брокер за бинарни опции.

Како да изберете платформа за тргување со бинарни опции за тргување?

Еве неколку работи што треба да ги запомните пред да се регистрирате и да финансирате сметка за тргување со бинарни опции со вистински пари. Брокерот што одговара на вашите претпочитани тргување ќе зависи од вашите лични барања. Овие фактори ќе влијаат на вашето трговско искуство.

 • Минимален депозит – Трговците со бинарни опции штотуку почнуваат треба да изберат брокер за кој е потребен мал минимален депозит. Кога ќе почнете да тргувате, клучно е да не изгубите премногу. Брокерите им дозволуваат на трговците да тргуваат со бинарни опции за само 10 долари. Имајте на ум дека некои платформи за тргување имаат минимален трговски износ. Ова може да се движи од 0,10 до 50 долари.
 • Популарни производи – Тие вклучуваат акции, стоки, девизен курс, индекси и ETF. Расположливите средства со кои брокерите можат да тргуваат се наведени на нивните веб-локации. Треба да се погрижите да ја потврдите достапноста на сите средства за кои сте заинтересирани. Има повеќе можности за тргување доколку има повеќе средства. Просечен снабдувач на бинарни опции има помеѓу 30-80 пазари.
 • Исплати – Индустрискиот стандард за исплати за тргување со бинарни опции е помеѓу %50 и %100. Погрижете се да го знаете износот на вашата исплата пред да тргувате. Некои исплати може да достигнат и до 200 %, иако тоа не е вообичаено.
 • Бонуси за бинарни опции – Понекогаш брокерите нудат бонус за депозит. Некои брокери одговараат на вашиот првичен депозит од 20% до 100%, додека други нудат занаети без ризик. Овие промоции за совпаѓање со депозит се предмет на условите што ги нуди брокерот.
 • Регулатива – Лиценциран брокер треба да биде врвен приоритет. Ако сте трговец од САД, проверете дали избирате легитимна компанија за бинарни опции која е лиценцирана од CFTC. Ова ќе обезбеди дека вашите пари се безбедни. Брокерите мора да се усогласат со специфичните прописи поставени од регулаторите. Ова им обезбедува на трговците одредена заштита во случај на спор.

Дали вашиот производ или омилен брокер не е на списокот?

Ако сте давател на бинарни опции или трговец кој не го видел вашиот брокер во нашата листа за 2024 година, ве молиме известете ни. Може да се додаде на списокот. Можеме лесно да стапиме во контакт со вас за вашиот производ со кликнување овде.