Top 10 agjentët më të mirë të opsioneve binare

Opsionet binare janë më të arritshme se opsionet e tjera dhe më të lehta për t’u kuptuar. Tregtimi i opsioneve binare mund të jetë një mënyrë e shkëlqyeshme për të fituar para në një afat të shkurtër nga tregjet më të mëdha në botë si tregjet e forex dhe të aksioneve. Prandaj nuk është për t’u habitur që gjithnjë e më shumë njerëz duan të tregtojnë opsionet binare me ndërmjetës seriozë të opsioneve binare.

Opsionet binare janë derivate financiare të disponueshme vetëm në disa platforma të specializuara online. Për t’ju ndihmuar të zgjidhni një platformë tregtare të opsioneve binare, ne kemi identifikuar tashmë ndërmjetësit më të mirë të opsioneve binare që duhet të merrni parasysh.

Secili prej këtyre ndërmjetësve të opsioneve binare ka avantazhe dhe disavantazhe, ne do t’i hedhim një vështrim karakteristikave të këtyre platformave të tregtimit në internet për t’ju ndihmuar t’i krahasoni ato dhe të zgjidhni platformën që ju përshtatet më së miri.

Dëshironi të dini më shumë?

Ne kemi atë që ju nevojitet. Ky artikull do të mbulojë gjithçka që ju nevojitet në lidhje me ndërmjetësit më të mirë të opsioneve binare.

Le të fillojmë!

Kjo është zgjedhja jonë kryesore për ndërmjetësit më të mirë të opsioneve binare:

Ndërmjetësi * Maks. Pagesa Min. Depozitë Bonus Vlerësimi Demoja falas Faqja zyrtare e internetit
QUOTEX Pagesa 98%. 10 $ Min. Depozitë 50% bonus
Kodi promovues: MONEYFAIR
Vlerësimi 5/5 Demoja e disponueshme Vizitoni ndërmjetësin
IQCENT Pagesa 95%. 20 $ Min. Depozitë 200% bonus
Kodi promocional: CRAZY200
Vlerësimi 4.5/5 Demoja e disponueshme Vizitoni ndërmjetësin
POCKETOPTION Pagesa 92%. 50$ Min. Depozitë 50% bonus
Kodi promocional: 50START
Vlerësimi 4.4/5 Demoja e disponueshme Vizitoni ndërmjetësin
IQOPTION Pagesa 91%. 10 $ Min. Depozitë Asnjë bonus Vlerësimi 4.5/5 Demoja e disponueshme Vizitoni ndërmjetësin
BINOMO Pagesa 90%. 10 $ Min. Depozitë Asnjë bonus Vlerësimi 4.5/5 Demoja e disponueshme Vizitoni ndërmjetësin
OLYMPTRADE Pagesa 90%. 10 $ Min. Depozitë Asnjë bonus Vlerësimi 4.5/5 Demoja e disponueshme Vizitoni ndërmjetësin
BINARY Pagesa 90%. 10 $ Min. Depozitë Asnjë bonus Vlerësimi 4.1/5 Demoja e disponueshme Vizitoni ndërmjetësin
RACEOPTION Pagesa 95%. 250$ Min. Depozitë Bonus deri në 200%. Vlerësimi 4.3/5 Demoja e disponueshme Vizitoni ndërmjetësin
SPECTREAI Pagesa 90%. 10 $ Min. Depozitë Asnjë bonus Vlerësimi 4.2/5 Demoja e disponueshme Vizitoni ndërmjetësin
NADEX Pagesa 90%. 10 $ Min. Depozitë Asnjë bonus Vlerësimi 4/5 Demoja e disponueshme Vizitoni ndërmjetësin

* Maks. Pagesa = Shuma maksimale e kredituar në llogarinë tuaj tregtare në rast investimi të suksesshëm.

 • Quotex : Ndërmjetësi më i mirë i opsioneve binare në përgjithësi
 • IQ Cent : Ndërmjetësi më i mirë për bonuse të larta
 • Pocket Option : Ndërmjetësi më i mirë i opsioneve binare për tregtimin e kopjeve
 • IQ Option : Platforma më e mirë e tregtimit të opsioneve binare
 • Binomo : Ndërmjetësi më i mirë për ofertat VIP me kthim parash, bonuse dhe turne tregtimi me çmime
 • Olymp Trade : Ndërmjetësi më i mirë i opsioneve binare MT4
 • Deriv.com : Ndërmjetësi më i mirë me platforma të shumta tregtare
 • RaceOption : Disponueshmëri e madhe për klientët e huaj
 • Spectre AI : Ndërmjetësi më i mirë i opsioneve binare në blockchain
 • Nadex : Ndërmjetësi më i mirë i opsioneve binare të rregulluara nga SHBA

Quotex: Ndërmjetësi më i mirë i opsioneve binare në përgjithësi

Uebfaqja zyrtare e ndërmjetësit të opsioneve binare Quotex
 • Min. Depozita: 10 dollarë
 • Min. Tregtia: 1 dollarë
 • Fitimi maksimal: 98%
 • Asetet: Forex, Aksione, Mallra, ETF, Crypto
 • Llogaria Demo: Po
 • Platforma: Ueb, Android

Quotex është një nga ndërmjetësit kryesorë të opsioneve binare që kemi shqyrtuar. Ky ndërmjetës ju lejon të tregtoni mbi 410 aktive. Ndërmjetësi ju lejon të tregtoni me para reale, me një depozitë minimale prej vetëm 10 dollarësh . Mjetet grafike të Quotex janë shumë të personalizueshme dhe të përgjegjshme. Platforma ofron një gamë të gjerë treguesish që të gjithë mund të personalizohen për t’iu përshtatur nevojave tuaja. Sinjalet e tregtimit, lajmet e tregut dhe platformat e tregtimit janë gjithashtu të disponueshme përmes platformës së tregtimit celular.

Quotex është ndoshta një nga ndërmjetësit më të mirë të opsioneve binare me një depozitë minimale të ulët. Në këtë ndërmjetës, klientët mund të tregtojnë opsione binare në monedhat Forex, stoqet, metalet dhe vajin, si dhe kriptovalutat dhe indekset e aksioneve me një depozitë minimale prej vetëm 10$. Ky ndërmjetës i opsioneve binare ofron pagesën më të lartë për tregti me fitime deri në 98% për çdo investim korrekt .

Të mirat:

 • Llogari Demo Falas pa depozitë
 • Ndërmjetësi që ofron kthimin më të lartë për tregti
 • Depozitë minimale e ulët prej 10$
 • Platformë e qartë dhe intuitive e tregtimit të opsioneve binare
 • Pranohen tregtarë nga e gjithë bota
 • Valuta të shumta për llogari tregtare
 • Zgjedhje e gjerë e mënyrave të pagesës
 • Sinjale tregtare falas
 • Bonusi i mirëseardhjes prej 30% deri në 70%

Disavantazhet:

 • Nuk disponohet asnjë aplikacion tregtimi IOS
 • Nuk ka integrim MT4 dhe MT5
 • Robotët e tregtimit nuk lejohen

Paralajmërim për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

Quotex nuk ju lejon të lidheni me platforma të tjera tregtare si MT4 dhe MT5 nga Metatrader, megjithatë, ndërmjetësi ka zhvilluar platformën e tij tregtare me porosi dhe mbështet 29 tregues teknikë. Këto mjete grafike janë shumë të dobishme për t’ju ndihmuar të zbuloni modelet e tregtimit dhe të kryeni analizën tuaj teknike të tregut. Quotex krijoi një platformë tregtare në internet që funksionon nga çdo shfletues, tabletë ose smartphone. Nuk kërkon instalim. Kompania lëshoi gjithashtu aplikacionin e saj celular, por aplikacioni aktualisht është i disponueshëm vetëm për pajisjet Android.

INFORMACION I LLOGARISË RRETH QUOTEX

💻 Platforma e tregtimit: Ueb platformë e pronarit dhe aplikacion celular
📊 Llojet e llogarisë: Demo, Live
💰 Monedha e llogarisë: USD, EUR, GBP, BRL, IDR, MYR, INR, KZT, RUB, THB, UAH, VND
💵 Depozitë / Tërheqje: Kartat Visa/Mastercard, Piastrix, Perfect Money, FK Wallet, kriptovalutat, Bitcoin Cash, BTC, LTC, ETH, Coinbase, Dai, Binance Coin, Paxos Standard
🚀 Depozita minimale: 10 USD
📈️ Porosia minimale: 1 USD
🔧 Instrumente: Çiftet e monedhave, stoqet, mallrat, kriptovalutat, indekset
📱 Tregtim celular: po
⭐ Karakteristikat e tregtimit: Sinjalet e tregtisë së lirë
🎁 Konkurse dhe bonuse: Bonusi i depozitave, kodet promovuese

Ky ndërmjetës u ofron tregtarëve mundësinë e hapjes së një llogarie demo falas pa depozitë , e cila është e përkryer për të testuar platformën e opsioneve binare dhe për të rafinuar strategjitë tuaja tregtare. Për tregtarët që dëshirojnë të hapin një llogari tregtare me para të vërteta, hapja e një llogarie tregtare Quotex mund ta bëjë këtë me një depozitë prej vetëm 10 USD. Llogaria demo e Quotex ofrohet me një shumë virtuale prej 10,000 USD që mund ta rinovoni lirisht në çdo kohë.

Si parazgjedhje, llogaria tregtare hapet duke përdorur dollarë amerikanë. Megjithatë, klientët kanë mundësinë të ndryshojnë monedhën e llogarisë së tyre në çdo kohë dhe pa kryer një tarifë konvertimi në USD, EUR, GBP, BRL, IDR, MYR, INR, KZT, RUB, THB, UAH, VND. Ju mund të depozitoni dhe tërhiqni para në këtë platformë tregtare të opsioneve binare me një gamë të gjerë opsionesh pagese, duke përfshirë kartat e debitit/kreditit, sistemet elektronike të pagesave, mënyrat lokale të pagesës dhe kriptovalutat.

Quotex u ofron klientëve mundësinë për të tregtuar opsione binare duke përdorur një platformë tregtare të qartë dhe intuitive . Llogaritë demo janë të disponueshme dhe tregtarët mund të fillojnë tregtimin menjëherë pa iu nënshtruar verifikimit. Quotex ka zgjeruar opsionet e saj të pagesës. Tregtarët mund të depozitojnë dhe tërheqin fonde duke përdorur jo vetëm kartat e debitit/kreditit ose sistemet elektronike të pagesave, por edhe 11 kriptovaluta dhe mënyra lokale pagese.

IQCent: Ndërmjetësi më i mirë i opsioneve binare me bonuse të larta

Uebfaqja zyrtare e platformës së opsioneve binare IQCent
 • Min. Depozita: 20 dollarë
 • Min. Tregtia: 0,01 dollarë
 • Fitimi maksimal: 95%
 • Asetet: 100+ Forex, stoqe mallra, ETF dhe çifte valutore.
 • Llogaria Demo: Po
 • Platforma: Web

IQCent ju lejon të tregtoni Forex, CFD dhe opsione binare duke filluar nga 0,01 $ për tregti. Ky ndërmjetës ofron një zgjedhje të shkëlqyer për fillestarët, me 95% pagesa dhe bonuse depozitash deri në 100 për qind, si dhe tregtim pa ndërprerje në fundjavë.

IQCent është një ndërmjetës i opsioneve binare që gjithashtu u ofron tregtarëve mundësinë për të tregtuar Forex dhe CFD . Ky ndërmjetës i opsioneve binare është një nga ndërmjetësit e rrallë që gjithashtu lejon që CFD dhe forex të tregtohen në të njëjtën platformë tregtare në internet, e cila është mjaft unike në krahasim me platformat e tjera të tregtimit të opsioneve binare. IQCent është një ndërmjetës që kohët e fundit ka fituar popullaritet për shkak të kërkesave të ulëta të investimeve minimale. Ju mund të tregtoni me një madhësi pozicioni prej vetëm 0,01 $ për tregti.

IQCent ofron gjithashtu bonuse të larta dhe tarifa të ulëta për tregtimin e opsioneve binare .


Të mirat:

 • Tregtoni me një madhësi minimale tregtare prej vetëm 0,01 $
 • Platformë e qartë dhe intuitive e tregtimit të opsioneve binare
 • Bonuset deri në 200%
 • Pranohen tregtarë nga e gjithë bota
 • Tregtimi i kopjeve në dispozicion
 • Në përgjithësi, tarifa të ulëta
 • Në dispozicion shumë materiale edukative
 • Tregtime pa rrezik
 • Mbështetje për klientët 24/7

Disavantazhet:

 • Asnjë llogari demo falas pa një depozitë
 • Nuk ka sinjale tregtare
 • Nuk ka integrim MT4 dhe MT5

Paralajmërim për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

SPECIALE: Përdorni kodin MoneyFair LIMBO20 për një bonus 200% në depozitën tuaj fillestare

Ky ndërmjetës i opsioneve binare ofron tre lloje të llogarive tregtare të disponueshme në varësi të kapitalit tuaj fillestar. Këto lloje të llogarive tregtare variojnë nga bronzi, argjendi dhe ari. Në IQ Cent, të gjitha llogaritë marrin mbështetje video live 24/7, oferta bonus 20% dhe mjete Copy-Trading. Depozitat minimale për të filluar tregtimin me këtë ndërmjetës janë 20 dollarë. Llogaritë e argjendta përfshijnë akses në mjete trajnimi shtesë dhe një bonus 50%. Llogaritë e arit përfshijnë të njëjtat përfitime si llogaritë e argjendit plus tre tregti pa rrezik.

INFORMACION I LLOGARISË RRETH IQCENT:

💻 Platforma e tregtimit: Platforma e pronarit në internet dhe aplikacioni Android
📊 Llojet e llogarisë: Demo, Live
💰 Monedha e llogarisë: USD
💵 Depozitë / Tërheqje: Kartat Visa/Mastercard, Bitcoin dhe kriptovalutat.
🚀 Depozita minimale: 20 USD
📈️ Porosia minimale: 0,01 USD
🔧 Instrumente: Opsionet binare, Forex, Aksionet, CFD-të, Indekset, Mallrat dhe Kripto
📱 Tregtim celular: po
⭐ Karakteristikat e tregtimit: Tregtim CFD, tregtim në Forex, Tregtim me Kopje, tregti pa rrezik, mbështetje video live 24/7
🎁 Konkurse dhe bonuse: Bonus konkursi dhe depozitimi deri në 200%

Llogaria IQCent Gold i lejon tregtarit të marrë një menaxher personal të suksesit (mendojeni atë si një mësues trajnimi) dhe ofron një bonus deri në 100% (ose 200% nëse përdorni kodin tonë të veçantë promovues). IQ Cent ofron gjithashtu një llogari demo për tregtarët e rinj që regjistrohen në platformën e tyre. Sidoqoftë, ndryshe nga ndërmjetësit e tjerë të opsioneve binare në krahasimin tonë, llogaria demo e IQ Cent është e disponueshme vetëm pasi të keni bërë një depozitë.

Ky ndërmjetës i opsioneve binare lejon fitime deri në 95% të kthimit për tregti. Llogaria demo lejon tregtarët fillestarë të mësojnë teknikat e tregtimit të opsioneve binare pa rrezikun e humbjes së parave të tyre. Kjo do t’i lejojë ata të përmirësojnë përfitimin dhe aftësitë e tyre. Ju mund të hyni në këtë platformë tregtare të opsioneve binare nga shumica e pajisjeve me një shfletues uebi si kompjuter, telefon ose tablet.

Ndryshe nga platformat e tjera, ky ndërmjetës nuk ofron asnjë sinjal tregtimi, por vë në dispozicion mjetet e tregtimit të kopjeve, të cilat mund të jenë një alternativë e mirë për ta. Kjo mund të jetë e dobishme përveç analizës suaj teknike të aktiveve për të pasur sukses në tregtinë tuaj. Në përgjithësi, IQCent e veçon veten nga ndërmjetësit konkurrues duke ofruar veçori unike, bonuse dhe përfitime ekskluzive që nuk do t’i gjeni askund tjetër. Për këto arsye, ne besojmë se IQCent është një nga ndërmjetësit më të mirë të opsioneve binare në krahasimin tonë.

Mund të gjeni më shumë informacion në Rishikimin tonë të thelluar të IQCent.

Pocket Option: Ndërmjetësi më i mirë i opsioneve binare që ofron veçori të tregtimit të kopjeve

Faqja zyrtare e platformës së opsioneve binare Pocket Option
 • Min. Depozita: 10 dollarë
 • Min. Tregtia: 1 dollarë
 • Fitimi maksimal: 96%
 • Asetet: 100+ aksione, çifte të monedhës Forex, Crypto, ETF, Mallra.
 • Llogaria Demo: Po
 • Platforma: Ueb, Android, iOS dhe Windows

PocketOption është një opsion i shkëlqyer nëse jeni duke kërkuar për një platformë tregtare që ofron tërheqje të menjëhershme , tregti sociale dhe një bonus bujar 50% në depozitën tuaj . PocketOption është i vetmi ndërmjetës që lejon klientët të vijnë nga Evropa dhe SHBA.

Pocket Option është një platformë e mirënjohur tregtare e opsioneve binare . Ndërmjetësi përpiqet për thjeshtësi, qartësi dhe komoditet në procesin e tregtimit. Pocket Option ofron mundësinë e përdorimit të platformës së vet tregtare të nivelit ose MT5, të cilat janë të larmishme dhe të gjithanshme. Tregtarët mund t’i bashkëngjisin kësaj platforme mjete të ndryshme inovative tregtare, të cilat ekzistojnë nga treguesit klasikë, deri te kopjimi i veçorive të tregtimit.

Të mirat:

 • Broker i rregulluar dhe i licencuar nga FMRRC
 • Llogari demo falas pa depozitë
 • Platformë e qartë dhe intuitive e tregtimit të opsioneve binare
 • Ndërmjetësi që ofron tregtimin e kopjeve të opsioneve binare
 • Mundësia e lidhjes së platformave tregtare MT5
 • Depozitë minimale e ulët prej 10$
 • Pranohen tregtarë nga e gjithë bota
 • Zgjedhje e gjerë e mënyrave të pagesës
 • Bonus dhe kthim parash

Disavantazhet:

 • Robotët e tregtimit nuk lejohen

Paralajmërim për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

Pocket Option ofron një shumëllojshmëri aktivesh tregtare, opsione tregtare dhe mjete tregtimi, duke përfshirë opsionet binare të larta/të ulëta dhe tregtimin Forex. Pocket Option është një ndërmjetës i opsioneve binare i rregulluar dhe licencuar nga FMRRC . Ky ndërmjetës ka shumë veçori interesante, duke përfshirë aplikacionin e tyre IOS dhe Android, i cili u ofron tregtarëve qasje të shpejtë në tregtimin e opsioneve binare, direkt në pajisjen e dorës. Pocket Option ofron gjithashtu shërbime të shkëlqyera, të tilla si mbështetje për një sërë gjuhësh dhe mënyra të ndryshme pagese, dhe pa tarifa për depozitat dhe tërheqjet.

INFORMACION I LLOGARISË RRETH OPTION POCKET

💻 Platforma e tregtimit: Platforma e pronarit në internet, MT5, IOS dhe aplikacioni Android
📊 Llojet e llogarisë: Demo, tregtar fillestar, fillestar, me përvojë, mjeshtër, profesionist, ekspert
💰 Monedha e llogarisë: USD
💵 Depozitë / Tërheqje: Kartat e transfertave bankare, WebMoney, Perfect Money, Payeer, Advcash, Jeton, VLoad, Visa, Mastercard dhe Maestro dhe kriptovalutat.
🚀 Depozita minimale: 5 USD
📈️ Porosia minimale: 1 USD
🔧 Instrumente: Çiftet e monedhave, mallrat, kriptovalutat, OTC (valuta, mallra, aksione)
📱 Tregtim celular: po
⭐ Karakteristikat e tregtimit: Copy Trading, sinjale tregtare
🎁 Konkurse dhe bonuse: Bonus mirëseardhjeje, bonus për rimbushje, kthim parash dhe kode promocionale

Për shkak të certifikatës së saj FMRRC, Pocket Option është shumë popullor me tregtarët e opsioneve binare nga e gjithë bota. Në këtë platformë tregtare të opsioneve binare, klientët paguhen deri në 92% për një investim të suksesshëm dhe kanë akses në shumë oferta bonus. Shpërblimet unike lejojnë tregtarët të rrisin profilin e tyre dhe të blejnë burime nga dyqani i Tregut të Pocket Option për të përmirësuar përfitimin e tyre në tregti. Pocket Option ka krijuar një sistem unik për të ndihmuar tregtarët të zvogëlojnë rrezikun e humbjes së një transaksioni. Për të anuluar një transaksion me humbje në Forex, mund të blini kristale. Ndërmjetësi ofron kode speciale promovuese përmes partnerëve të tij. Pocket Option ju lejon të tërhiqni dhe depozitoni fonde pa asnjë tarifë.

Faqja e internetit e kompanisë është përkthyer në 22 gjuhë. Faqja e internetit nuk përmban analiza tregu, artikuj ekspertësh ose materiale trajnimi. Një tregtar fillestar do të duhet të kërkojë diku tjetër për informacionin që kërkon.

IQ Option: Platforma më e mirë e tregtimit të opsioneve binare

Uebfaqja zyrtare e ndërmjetësit të opsioneve binare IQ Option
 • Min. Depozita: 10 dollarë
 • Min. Tregtia: 1 dollarë
 • Fitimi maksimal: 95%
 • Asetet: Mbi 250+ çifte valutore, aksione, kripto, mallra, ETF
 • Llogaria Demo: Po
 • Platforma: Ueb, Android, iOS dhe Windows

IQ Option është një ndërmjetës i opsioneve binare që ofron më shumë se 250 instrumente për tregtim, duke përfshirë CFD-të në çiftet e monedhave dhe aksionet, mallrat, kriptovalutat dhe ETF-të. IQ Option është një platformë e shkëlqyeshme për tregtarët e ndërmjetëm dhe të avancuar që kërkojnë një platformë të besueshme tregtare të opsioneve binare.

IQ Option është një nga platformat më të mira të tregtimit të opsioneve binare në krahasimin tonë të ndërmjetësit, duke ofruar një platformë tregtare intuitive dhe moderne për tregtimin e opsioneve binare, opsionet dixhitale, forex dhe CFD. Ky ndërmjetës i opsioneve binare ka qenë një nga platformat më të njohura të tregtimit për tregtimin e opsioneve binare në një gamë të gjerë aktivesh themelore. Kjo kompani brokerimi online përpunon më shumë se një milion transaksione në ditë dhe ka klientë në mbi 213 vende, me 43 milionë përdorues të regjistruar.

Të mirat:

 • Ndërfaqja e platformës së tregtimit të opsioneve binare është e qartë dhe e thjeshtë për t’u përdorur
 • Llogari demo falas pa depozitë prej 10 000$
 • Depozita minimale prej vetëm 10$
 • Tregtoni opsione binare, opsione dixhitale, forex dhe CFD
 • Pagesa të mira maksimale për tregtimin e opsioneve binare
 • Ka shumë pasuri për të tregtuar


Disavantazhet:

 • Disponueshmëri e kufizuar në treg
 • Nuk ka sinjale tregtare
 • Nuk ka integrim MT4 dhe MT5

Paralajmërim për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

IQOption u ofron këtyre klientëve mundësinë e tregtimit të opsioneve dixhitale dhe opsioneve binare. Kompania gjithashtu i ofron tregtarit një gamë të gjerë aktivesh, duke përfshirë CFD në forex, aksione, mallra dhe ETF. Ato janë një platformë e shkëlqyer tregtare për ata që dëshirojnë të tregtojnë opsione binare dhe aktive të tjera për të zgjeruar portofolin e tyre tregtar.

INFORMACION I LLOGARISË RRETH OPTION IQ:

💻 Platforma e tregtimit: Ueb i pronarit, aplikacion Android, aplikacion iOS dhe Windows
📊 Llojet e llogarisë: Demo, Live
💰 Monedha e llogarisë: USD
💵 Depozitë / Tërheqje: AdvCash, Neteller, Perfect Money, Skrill, Visa / Mastercard, WebMoney WMZ
🚀 Depozita minimale: 10 USD
📈️ Porosia minimale: 1 USD
🔧 Instrumente: Opsione binare, Forex, Aksione, Kripto, Mallra. ETF, CFD, Opsione Dixhitale.
📱 Tregtim celular: po
⭐ Karakteristikat e tregtimit: Tregtimi CFD, tregtimi në forex, ndalesa pasuese, ndalesa-humbje dhe mbrojtja e bilancit negativ
🎁 Konkurse dhe bonuse: Asnjë bonus

Platforma është e disponueshme drejtpërdrejt nëpërmjet internetit ose nëpërmjet aplikacioneve të tregtimit për telefonat celularë ose kompjuterët desktop.

Ndërmjetësi IQ Option lejon përdoruesit e rinj të hapin një llogari demo falas dhe pa depozitë . Kjo llogari demo e cila përfshin 10,000 dollarë në para virtuale dhe i lejon tregtarit të provojë platformën e tregtimit, njihet me të gjitha veçoritë e platformës dhe praktikon tregtimin e CFD-ve dhe opsioneve binare pa rrezikun e humbjes së parave.

Ndërfaqja e kësaj platforme të opsioneve binare është e qartë dhe miqësore për përdoruesit . Ka disa opsione të paraqitjes për të personalizuar terminalin tuaj tregtar dhe panelet e informacionit financiar. Platforma e tregtimit IQ Option ofron analiza teknike dhe mjete të sistemit të alarmit për t’u përdorur, si dhe parametra të ndryshëm që mund t’i personalizoni sipas dëshirës tuaj për një përvojë më të mirë në këtë platformë.

Përveç opsioneve binare, IQ Option gjithashtu i lejon përdoruesit të tregtojnë opsione dixhitale. Këto opsione janë gjithashtu shumë të aksesueshme me investime minimale prej një dollari të vetëm dhe kthime të larta deri në 900% në investimin tuaj në kontratat më spekulative të opsioneve dixhitale.

Ashtu si shumë agjentë të tjerë të opsioneve binare, IQ Option nuk pranon klientë nga Shtetet e Bashkuara ose Kanadaja, si dhe vende të tjera si Japonia, Izraeli, Ukraina dhe Rusia dhe nuk ofron opsione binare për tregtarët evropianë . Megjithatë, platforma e tregtimit në internet është shumë e popullarizuar në shumë vende si Afrika e Jugut, Tajlanda, Brazili, Amerika Latine, India dhe vende dhe rajone të tjera anembanë botës.

Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Produktet financiare të ofruara nga kompania mund t’ju bëjnë të humbni të gjitha paratë tuaja. Është një ide e keqe të investosh para që nuk mund të përballosh t’i humbësh.

Binomo: Ofertat më të mira VIP, tregtimi i kthimit të parave, bonuset dhe turnet e tregtimit me çmime

Uebfaqja zyrtare e platformës së opsioneve binare Binomo

 • Min. Depozita: 10 dollarë
 • Min. Tregtia: 1 dollarë
 • Fitimi maksimal: 95%
 • Asetet: Aksione, Mallra, Crypto dhe Forex
 • Llogaria Demo: Po
 • Platforma: Aplikacioni ueb, Android, IOS, Aplikacioni Huawei

Binomo është një platformë popullore e opsioneve binare që lejon tregtarët të tregtojnë mbi 70 asete, në varësi të llojit të llogarisë së tyre. Mjetet profesionale janë në dispozicion për analizën e grafikut. Binomo është një ndërmjetës i shkëlqyer i opsioneve binare, por ka më pak asete se platformat e tjera. Binomo ofron një demonstrim falas me 1000 dollarë fonde virtuale për të testuar platformën e tyre.

Binomo është një ndërmjetës i opsioneve binare i rregulluar nga Komisioni Financiar , një organizatë e pavarur për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve që është e specializuar në tregjet financiare. Binomo është një nga ndërmjetësit më të mirë të opsioneve binare dhe ka fituar çmimin Forex Expo Awards 2015 dhe çmimin “Broker Of The Year” nga IAIR Awards 2016 . Ndërmjetësi është një anëtar me gjendje të mirë të kategorisë “A” të Komisionit Ndërkombëtar Financiar që nga viti 2018. Ky përcaktim është një garanci për cilësinë, besueshmërinë dhe sigurinë e ndërmjetësit.

Pro :

 • Ndërmjetësi i opsioneve binare i rregulluar nga Komisioni Financiar
 • Llogari demo falas prej 1000$ pa depozitë
 • Depozitë minimale e ulët prej 10$
 • Seksioni i trajnimit dhe video edukative
 • Turne tregtare
 • Tregtimi i parave të gatshme
 • Bonus deri në 200% për VIP
 • Tregtime pa rrezik

Disavantazhet:

 • Aplikacioni i tregtimit është i kufizuar në tregtimin CFD
 • Ju nuk mund të përdorni bot, inteligjencë artificiale ose ndonjë lloj softueri të specializuar për të tregtuar

Paralajmërim për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

Ndërmjetësi ofron gjithashtu trajnime individuale në internet përmes webinareve. Ekzistojnë tre lloje të llogarive reale të ofruara nga ndërmjetësi. Depozita minimale është 10 dollarë në varësi të llogarisë reale që zgjidhni.

INFORMACION I LLOGARISË RRETH BINOMO

💻 Platforma e tregtimit: Ueb i pronarit, MT4, Android, iOS
📊 Llojet e llogarisë: Demo, Standard, Gold, VIP
💰 Monedha e llogarisë: USD
💵 Depozitë / Tërheqje: AdvCash, Neteller, Perfect Money, Skrill, Visa / Mastercard, WebMoney WMZ
🚀 Depozita minimale: 10 USD
📈️ Porosia minimale: 1 USD
🔧 Instrumente: Opsione binare, Forex, Aksione, Kripto, Mallra. ETF, CFD
📱 Tregtim celular: po
⭐ Karakteristikat e tregtimit: Tregtimi në Forex
🎁 Konkurse dhe bonuse: Turne tregtimi, kthimi i parave, Bonus deri në 200%

Platforma tregtare pronësore e kompanisë përdoret nga klientët si terminal. Platforma e opsioneve binare të Binomo mund të shkarkohet gjithashtu si një aplikacion celular për iOS dhe Android . Mund të tregtoni në çdo kohë, madje edhe në fundjavë. Binomo ofron një llogari demo falas dhe pa depozitë. Është menduar të përdoret për të eksploruar platformën dhe kushtet e saj. Tre llogari reale janë gjithashtu të disponueshme nga ndërmjetësi: VIP, Gold dhe Standard. Llogaritë demo ju lejojnë të praktikoni tregtimin e opsioneve binare pa asnjë rrezik dhe mund të përmirësoni aftësitë tuaja tregtare duke studiuar bazën e gjerë të njohurive të ofruar nga ndërmjetësi. Binomo ofron tregti me ndalesë të plotë dhe është një nga opsionet më të mira për të tregtuar me para të vërteta.

VIP është niveli më i lartë i llogarisë që mund të merrni në Binomo. Kjo llogari ofron të gjitha përfitimet që duhet të ofrojë statusi VIP. Ju keni akses të shpejtë në fondet tuaja dhe mund të tregtoni me më shumë asete. Ka gjithashtu kthime më të larta dhe më shumë bonuse. Ju do të duhet të depozitoni 1000 dollarë për të hapur një llogari VIP të Binomo. Ju keni akses në më shumë asete dhe mund të tërhiqni fonde brenda katër orëve. Një menaxher VIP është në dispozicion për t’ju ndihmuar në menaxhimin e investimeve tuaja. Ju gjithashtu mund të merrni bonuse deri në 200% dhe mbështetje nga menaxheri juaj VIP.

Binomo është një ndërmjetës i opsioneve binare për njerëzit që vlerësojnë besueshmërinë dhe cilësinë . Një avantazh është grupi mbresëlënës i instrumenteve të tregtimit. Binomo është një ndërmjetës ideal për tregtarët fillestarë dhe profesionistë, pavarësisht nëse ata preferojnë të tregtojnë nga një kompjuter ose një pajisje celulare.

Olymp Trade: Ndërmjetësi më i mirë i opsioneve binare MT4

Uebfaqja zyrtare e platformës tregtare të opsioneve binare Olymp Trade
 • Min. Depozita: 10 dollarë
 • Min. Tregtia: 1 dollarë
 • Fitimi maksimal: 95%
 • Asetet: Forex, Stoqet, Indeksi, Mallrat, ETF-të, Metalet
 • Llogaria Demo: Po
 • Platforma: Ueb, Android, iOS dhe Windows

Ky ndërmjetës i opsioneve binare lejon tregtimin e 100+ aseteve me 30+ tregues. Platforma tregtare Olymp Trade i ofron klientit mundësinë për të tregtuar opsione binare, forex, indekse dhe mallra. Ky ndërmjetës do t’ju lejojë të tregtoni, praktikoni dhe analizoni tregun duke përdorur smartfonin tuaj.

Ndërmjetësi ofron një sërë burimesh arsimore për klientët, duke përfshirë webinarët dhe strategjitë e tregtimit.

Olymp Trade është një nga ndërmjetësit më të besueshëm të opsioneve binare , dhe është në pronësi të Saledo Global LLC, Kati i Parë i Parë St. Vincent Bank Ltd Building. Ndërmjetësi është i vendosur në Shën Vincent dhe Grenadine dhe ka qenë anëtar i Komisionit Ndërkombëtar Financiar që nga viti 2016. Olymp Trade është një ndërmjetës i opsioneve binare që u shërben miliona klientëve në mbarë globin.

Të mirat:

 • Ndërfaqja e platformës së tregtimit është e qartë dhe e thjeshtë për t’u përdorur
 • Mundësia e përdorimit të platformës tregtare MT4
 • Depozitat dhe tarifat janë të ulëta
 • Tregtoni opsione binare, forex dhe CFD
 • Pagesa të mira maksimale për tregtimin e opsioneve binare
 • Ka shumë opsione për të zgjedhur
 • Llogari demo falas prej 10 000$ pa depozitë

Disavantazhet:

 • Disponueshmëri e kufizuar në treg
 • Nuk ka sinjale tregtare
 • Ju nuk mund të përdorni bots tregtare, ose ndonjë lloj softueri të specializuar për tregtimin automatik

Paralajmërim për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

INFORMACION I LLOGARISË RRETH OLYMP TRADE:

💻 Platforma e tregtimit: Ueb i pronarit, MT4, Android, iOS
📊 Llojet e llogarisë: Demo, Live
💰 Monedha e llogarisë: USD
💵 Depozitë / Tërheqje: AdvCash, Neteller, Perfect Money, Skrill, Visa / Mastercard, WebMoney WMZ
🚀 Depozita minimale: 10 USD
📈️ Porosia minimale: 1 USD
🔧 Instrumente: Opsione binare, Forex, Aksione, Kripto, Mallra. ETF, CFD
📱 Tregtim celular: po
⭐ Karakteristikat e tregtimit: Tregtimi në Forex
🎁 Konkurse dhe bonuse: Asnjë bonus

Ky ndërmjetës u ofron tregtarëve mundësinë e tregtimit të opsioneve binare, valutave Forex, aksioneve, indekseve, mallrave dhe më shumë se 80 instrumenteve të tjera tregtare me platformën e tyre tregtare me porosi ose me platformën klasike të tregtimit MetaTrader 4 të ofruar nga MetaQuotes Software. Tregtarët që hapin një llogari tregtare Olymp duhet të jenë në gjendje të depozitojnë fonde dhe t’i tërheqin ato lehtësisht përmes ndërmjetësit dhe aplikacionit të tregtimit. Olymp Trade ofron një sërë metodash për të depozituar ose tërhequr fonde në llogarinë tuaj tregtare, duke përfshirë Visa, Mastercard dhe Fasapay.

Llogaria Demo e Olymp Trade ofron 10,000 dollarë fonde virtuale për përdoruesit që t’i përdorin ndërsa mësojnë të tregtojnë dhe provojnë platformën e tregtimit. Ky është një veçori e shkëlqyer për tregtarët që duan të mësojnë më shumë rreth tregtimit të opsioneve binare ose të praktikojnë strategji të reja. Llogaria Demo i lejon tregtarët të praktikojnë dhe përmirësojnë aftësitë e tyre tregtare pa asnjë rrezik. Mund të rimbushni paratë e llogarisë suaj demo në çdo kohë deri në 10,000 dollarë. Duhen vetëm disa minuta për të krijuar një llogari, tërheqjet dhe depozitat janë të shpejta, dhe ju keni të gjitha mjetet e nevojshme për suksesin tuaj të tregtimit.

Deriv: Ndërmjetësi më i mirë i opsioneve binare me platforma të shumta tregtare

Uebfaqja zyrtare e ndërmjetësit të opsioneve binare Deriv.com
 • Min. Depozita: 10 dollarë
 • Min. Tregtia: 1 dollarë
 • Fitimi maksimal: 95%
 • Asetet: Forex, Aksione, Mallra, Crypto, ETF
 • Llogaria Demo: Po
 • Platforma: Ueb, Android, iOS dhe Windows

Deriv.com filloi aktivitetin e saj në vitin 1999 me emrin BetOnMarket dhe tani është një kompani brokerimi e respektuar dhe lider në tregun e opsioneve binare. Ato shpërndahen në mbarë botën dhe kanë mbi një milion përdorues. Deriv.com është një nga ndërmjetësit më të mirë të opsioneve binare me një depozitë minimale të ulët që u ofron përdoruesve të saj mundësinë për të tregtuar në disa platforma të ndryshme tregtare si platforma e famshme MT5 . Kjo kompani brokerimi në internet i ofron tregtarit mundësinë e tregtimit të opsioneve binare si dhe CFD-ve.

Përdoruesit mund të tregtojnë opsione binare, forex, kriptomonedha dhe indekse sintetike përmes këtij aplikacioni tregtar. Tregtimi në Forex mund të bëhet gjatë orëve të tregut. Kriptovalutat dhe indekset sintetike mund të aksesohen 24/7 përmes kësaj platforme tregtare online.

Të mirat:

 • Broker i rregulluar nga MFSA, VFSC, BVIFSC
 • Ai është i përshtatshëm si për tregtarët e avancuar ashtu edhe për ata fillestarë
 • Ka shumë platforma tregtare për të zgjedhur
 • Ka punuar me klientë nga shumica e vendeve
 • Ju keni një lloj të rrallë opsionesh binare që ndërmjetësit e tjerë mund të mos ofrojnë
 • Opsione të shumta pagese
 • Krijoni robotin tuaj të opsioneve binare me Dbot dhe BinaryBot

Disavantazhet:

 • Disa oferta mund të mos jenë të ligjshme në të gjitha vendet

Paralajmërim për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

Ndërmjetësi Deriv.com i lejon tregtarët të tregtojnë opsione binare në një gamë të gjerë platformash tregtare, nga MT5 në BinaryBot tek SmartTrader , i cili është i ndryshëm nga shumica e ndërmjetësve që zakonisht ofrojnë vetëm platformën e tyre tregtare të pronarit. Deriv.com u lejon tregtarëve fillestarë dhe profesionistë të zgjedhin platformën tregtare që i përshtatet më së miri nevojave të tyre.

INFORMACION I LLOGARISË RRETH DERIV.COM

💻 Platforma e tregtimit: Deriv, SmartTrader, Tick Trade App Android, MT5, Binary WebTrader, BinaryBot
📊 Llojet e llogarisë: Demo, Live
💰 Monedha e llogarisë: USD
💵 Rimbushje / Tërheqje: Kartat Visa/Mastercard, e-portofol, FastPay, Neteller
🚀 Depozita minimale: 5 USD
📈️ Porosia minimale: 1 USD
🔧 Instrumente: Mallra, Forex dhe CFD, Kripto, Opsione Binar. Stoqet, Indekset dhe Indekset Sintetike
📱 Tregtim celular: po
⭐ Karakteristikat e tregtimit: Bot i tregtisë falas BinaryBot
🎁 Konkurse dhe bonuse: Nr

Ky ndërmjetës ofron një gamë të gjerë opsionesh binare, duke përfshirë opsionet e larta/të ulëta, opsionet me prekje, opsionet Lader dhe “Knock-Outs”. disa nga këto lloje opsionesh bëjnë të mundur marrjen e normave tërheqëse të kthimit deri në 1000%. Ky ndërmjetës gjithashtu u lejon këtyre klientëve të tregtojnë me shumë aktive si indekset, mallrat dhe monedhat Forex. Ndryshe nga ndërmjetësit e tjerë, ju gjithashtu keni një shans të rrallë për të shitur kontratën tuaj përpara se të skadojë. Kjo mund të jetë shumë e dobishme për sigurimin e fitimeve ose minimizimin e humbjeve kur tregtoni opsione binare.

RaceOption: Disponueshmëri e madhe për klientët e huaj

Uebfaqja zyrtare e platformës së tregtimit të opsioneve binare RaceOption
 • Min. Depozita: 250 dollarë
 • Min. Tregtia: 1 dollarë
 • Fitimi maksimal: 95%
 • Asetet: 100+ kripto, mallra, aksione dhe çifte valutore.
 • Llogaria Demo: Po
 • Platforma: Web

RaceOption është një nga ndërmjetësit më të mirë të opsioneve binare që pranon klientë nga e gjithë bota . Ky ndërmjetës operon nga Ishujt Marshal, i cili është një destinacion popullor për ndërmjetësit e opsioneve binare në det të hapur. RaceOption është një ndërmjetës kryesor i opsioneve binare dhe ofron një platformë të shkëlqyer tregtare për fillestarët. Na pëlqejnë veçoritë e mëposhtme: tërheqje 1-orëshe; Bonus depozitimi 20-100% dhe tregtimi i kopjeve.

RaceOption përpunonte mbi 10,000 tregti në ditë kur u themelua në 2014 dhe tani është një nga ndërmjetësit më të njohur për tregtimin e opsioneve binare. RaceOption është një nga ndërmjetësit e paktë të opsioneve binare që pranon klientë nga Australia, Kanadaja dhe Shtetet e Bashkuara. Ky ndërmjetës nuk vendos asnjë kufizim në vendin tuaj të lindjes.

Të mirat:

 • Platformë e qartë dhe intuitive e tregtimit të opsioneve binare
 • Tregtimi i kopjeve në dispozicion
 • Pranohen tregtarë nga e gjithë bota
 • Në përgjithësi, tarifa të ulëta
 • Në dispozicion shumë materiale edukative
 • Tregtime pa rrezik
 • Depozitoni bonuse deri në 200 për qind
 • Mbështetje për klientët 24/7


Disavantazhet:

 • Asnjë llogari demo falas pa një depozitë
 • Depozitë minimale prej 250 dollarë

Paralajmërim për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

Për më tepër, RaceOption është një nga ndërmjetësit e vetëm të opsioneve binare që ofron bonuse depozitash deri në 200% , aftësinë për të tregtuar gjatë fundjavave dhe ju lejon të tërhiqni paratë tuaja shpejt brenda një ore nga kërkesa juaj për tërheqje.

INFORMACION I LLOGARISË RRETH RACEOPTION

💻 Platforma e tregtimit: Ueb platformë e pronarit dhe aplikacion uebi celular
📊 Llojet e llogarisë: Demo, Live
💰 Monedha e llogarisë: USD
💵 Depozitë / Tërheqje: Visa, MasterCard, Bitcoin, Altcoins, Ethereum dhe Perfect Money
🚀 Depozita minimale: 250 USD
📈️ Porosia minimale: 1 USD
🔧 Instrumente: Opsionet binare, Forex, Aksionet, CFD-të, Indekset, Mallrat dhe Kripto
📱 Tregtim celular: po
⭐ Karakteristikat e tregtimit: Copy Trading, tregti pa rrezik, mbështetje video live 24/7
🎁 Konkurse dhe bonuse: Turne tregtare dhe bonus depozitash deri në 200%

Platforma tregtare e RaceOption është e disponueshme në çdo pajisje me një shfletues interneti dhe në celular. Përveç opsioneve binare, RaceOption ofron gjithashtu mundësinë për të tregtuar CFD dhe ofron mjete të shkëlqyera tregtimi dhe ekzekutim të menjëhershëm të tregtisë.

Disavantazhi kryesor i këtij ndërmjetësi të opsioneve binare është se ai nuk ofron një llogari demo pa depozitë , dhe depozita minimale është 250 dollarë, e cila është më e lartë se shumica e ndërmjetësve të paraqitur në krahasimin tonë. Sidoqoftë, ky ndërmjetës gjithashtu ofron shumë veçori dhe do t’u përshtatet tregtarëve që dëshirojnë të marrin bonuse më të mira depozitash dhe avantazhe të tjera që shumica e platformave të tjera tregtare nuk ofrojnë.

Spectre AI: Ndërmjetësi më i mirë i opsioneve binare në blockchain

Uebfaqja zyrtare e ndërmjetësit të opsioneve binare Spectre AI
 • Min. Depozita: Na
 • Min. Tregtia: 1 dollarë
 • Fitimi maksimal: 95%
 • Asetet: Crypto, FX, Mallra, Obligacione, Aksione, Revers Futures, EPIC dhe CFD dixhitale
 • Llogaria Demo: Po
 • Platforma: Ueb, aplikacion Android

Spectre.ai është një ndërmjetës i ri i opsioneve binare me veçori inovative . Bazuar në blockchain, ky ndërmjetës ofron një mënyrë të re për të tregtuar opsionet binare në një shumëllojshmëri të gjerë të aseteve themelore direkt nga portofoli juaj dixhital dhe pa depozitë. Qasja në këtë platformë të opsioneve binare është bërë e lehtë nga interneti dhe nuk kërkon hyrje. Kjo platformë ofron të gjitha veçoritë thelbësore, duke përfshirë grafikët që ofrojnë informacion të gjerë të ndryshëm. Ju gjithashtu mund të shikoni lëvizjet e çmimeve për çdo aktiv me një afat kohor të grafikut tregtar nga një sekondë në 24 orë.

Të mirat:

 • Tregtoni drejtpërdrejt nga portofoli juaj dixhital i mbështetur
 • Tregtoni Kripto, Mallra, Aksione, FX, Obligacione, Revers Futures, EPIC dhe CFD dixhitale
 • Tregtoni drejtpërdrejt kundër grupit të likuiditetit të Spectre ose kundër tregtarëve të tjerë
 • Tregtim pa tarifa
 • Plotësisht në përputhje me Sheriatin

Disavantazhet:

 • Asnjë aplikacion IOS nuk është i disponueshëm

Paralajmërim për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik

Spectre AI ofron akses në mbi 30 tregues teknikë që mund të përdoren në platformë për t’ju ndihmuar në marrjen e vendimeve të sakta tregtare. Ky ndërmjetës ka integruar gjithashtu platformën e tregtimit MT4 që nga viti 2020. Tregtarët mund të ndërtojnë bote tregtare duke përdorur API-të në Spectre.ai. Zhvilluesit kanë aftësinë për të hyrë në çdo lloj të të dhënave historike në platformën tregtare, të cilat mund të jenë të dobishme për të konfiguruar ose ndërtuar robotin e tyre të automatizuar të tregtimit.

INFORMACION I LLOGARISË RRETH SPECTER AI

💻 Platforma e tregtimit: Platforma e pronarit në internet, aplikacioni Android dhe MetaTrader 4
📊 Llojet e llogarisë: Demo, Live
💰 Monedha e llogarisë: USD
💵 Depozitë / Tërheqje: Visa, MasterCard, transfertë bankare, UpHolde, Help2Pay, ADVCash, Perfect Money, BOLETO, PIX, CUBOPAY, OnlineNaira, STICPAY, PicPay, USDT, Ethereum dhe më shumë
🚀 Depozita minimale: 0 USD
📈️ Porosia minimale: 1 USD
🔧 Instrumente: Opsionet binare, Crypto, Forex, EPICs, Commodities, Equities, Revers Futures
📱 Tregtim celular: po
⭐ Karakteristikat e tregtimit: Tregtoni nga portofoli juaj dixhital i mbështetur, privilegjet U-TOKEN, në përputhje me Sheriatin
🎁 Konkurse dhe bonuse: Turne tregtare dhe bonuse depozitash deri në 200%

Zhvilluesit gjithashtu kanë mundësinë të testojnë algoritme në tregje të ndryshme në një llogari demo falas. Llogaria demo në Spectre.ai ju lejon të testoni efektivitetin e veçorisë së tregtimit të automatizuar. Kjo do t’ju japë një pasqyrë të mënyrës se si funksionon automatizimi kur tregtoni në platformë pa rrezikun e humbjes.

Faqja ofron mbi 80 opsione të tregtueshme. Ju lejon të spekuloni mbi lëvizjet e çmimeve të çdo aktivi dhe më pas të tregtoni opsionet tuaja të zgjedhura. Spectre.ai ka gjithashtu një Kontratë të Përbërë të Indeksit Epokal të Çmimeve (EPIC) Asetet ndahen midis opsioneve binare dixhitale dhe kontratave EPIC. Këto kontrata opsionesh dixhitale mund të paguajnë deri në 400%.

Ky ndërmjetës i opsioneve binare është gjithashtu hallall dhe plotësisht në përputhje me ligjet e Sheriatit , gjë që është shumë e rëndësishme për tregtarët myslimanë që dëshirojnë të bëjnë tregti pa u kundërvënë besimit dhe besimeve të tyre fetare.

Nadex: Ndërmjetësi më i mirë i opsioneve binare në SHBA

Uebfaqja zyrtare e platformës së opsioneve binare Nadex
 • Min. Depozita: Na
 • Min. Tregtia: 1 dollarë
 • Fitimi maksimal: 95%
 • Asetet: Stoqet, Forex, Mallrat dhe Opsionet Binar
 • Llogaria Demo: Po
 • Platforma: Ueb, aplikacioni Nadex WPA

Nëse jeni duke kërkuar për një ndërmjetës të opsioneve binare të rregulluar nga SHBA, Nadex është një nga ndërmjetësit më të mirë të opsioneve binare në SHBA .
Është i vetmi ndërmjetës i licencuar që ju lejon të tregtoni opsionet binare në SHBA në mënyrë legale. Ju mund të tregtoni në çdo lloj opsioni ose kontrate përmes kësaj platforme shkëmbimi, dhe është plotësisht e licencuar dhe e rregulluar nga Komisioni i Tregtisë së të Ardhmes së Mallrave (CFTC) .

Nadex pretendon të jetë “shkëmbimi kryesor i opsioneve binare në SHBA”, kompania ofron një mjedis të sigurt dhe të rregulluar për tregtarët e opsioneve binare, Knockouts dhe Call Spreads . Kontratat e opsioneve ju lejojnë të aksesoni shumë tregje të ndryshme. Ju mund të blini dhe të shisni aksione, mallra, monedha dhe ngjarje makroekonomike duke përdorur opsione binare.

Të mirat:

 • Ka shumë opsione në treg
 • Një nga ndërmjetësit e vetëm të rregulluar të opsioneve binare në SHBA
 • Softueri është i lehtë për t’u përdorur
 • Llogari demo me fonde virtuale prej 10 mijë dollarë
 • Tarifa të ulëta
 • Nuk ka shumë minimale fillestare të depozitës

Disavantazhet:

 • Raportet dhe mjetet e kërkimit janë të kufizuara

Paralajmërim për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik


Opsionet binare në Nadex kanë një tarifë tregtimi prej një dollari. Kjo platformë tregtare e opsioneve binare është e lehtë për t’u përdorur dhe e aksesueshme për shkak të tarifave të saj të kuptueshme. Struktura e tarifave Nadex dhe struktura e komisionit janë shumë të thjeshta. Nëse jeni duke hapur ose mbyllur një kontratë, do të paguani 1 dollarë. Kontratat që janë pa para nuk do të ngarkohen me asnjë tarifë. Për më tepër, tërheqjet dhe depozitat e bëra përmes zyrës së kliringut të automatizuar (ACH) janë pa pagesë.

INFORMACION I LLOGARISË RRETH NADEX:

💻 Platforma e tregtimit: Ueb i pronarit, Android, iPhone iOS dhe Mac dhe Windows
📊 Llojet e llogarisë: Demo, Live
💰 Monedha e llogarisë: USD
💵 Depozitë / Tërheqje: ACH (transfertë bankare), kartë debiti, çek letre, transfertë bankare, transfertë bankare (transferta telegrafike)
🚀 Depozita minimale: 0 USD
📈️ Porosia minimale: 1 USD
🔧 Instrumente: Opsionet binare, Knockouts dhe Call-Spreads
📱 Tregtim celular: po
⭐ Karakteristikat e tregtimit:
🎁 Konkurse dhe bonuse: Asnjë bonus

Ju mund të bëni porosi direkt në bursë përmes kësaj platforme duke përdorur softuerin e tyre. Është e lehtë për t’u përdorur dhe kuptuar. Mund të filtrosh më shumë se 5000 kontrata çdo ditë sipas aspekteve të ndryshme si çmimi, data e skadencës, klasa e asetit dhe lloji i aktivit.

Nadex është një platformë tregtare shumë e rregulluar që lejon blerjen dhe shitjen e derivateve të sofistikuara. Tregjet me ndriçim të ndezur janë ideale për tregtimin e opsioneve binare, përhapjen e thirrjeve dhe Knock-Outs. Nadex ka stimuj që janë në linjë me klientët e saj në mënyrë që të përpiqet të sigurojë mjedisin më të mirë tregtar. Megjithëse komisionet mund të jenë të shtrenjta, ato janë të lehta për t’u kuptuar dhe Nadex ofron shumë përmbajtje edukative.

Nadex ofron gjithashtu një llogari demo që ka 10,000 dollarë para virtuale. Ky është një vend i mrekullueshëm për të mësuar tregtimin e opsioneve binare. Për shkak se nuk ka kërkesë minimale për depozitim, llogaritë aktuale nuk kërkojnë 0 $. Një avantazh tjetër i Nadex është aftësia e tij për të hyrë në një numër të madh mallrash dhe asetesh me të cilat mund të blini ose shisni opsione binare.

Shikoni rishikimin tonë të thelluar të Nadex për më shumë informacion në lidhje me këtë ndërmjetës të rregulluar të opsioneve binare.

Si të zgjidhni një platformë tregtare të opsioneve binare për të tregtuar?

Këtu janë disa gjëra për t’u mbajtur mend përpara se të regjistroheni dhe të financoni një llogari tregtare të opsioneve binare me para reale. Ndërmjetësi që i përshtatet preferencave tuaja tregtare do të varet nga kërkesat tuaja personale. Këta faktorë do të ndikojnë në përvojën tuaj tregtare.

 • Depozita minimale – Tregtarët e opsioneve binare që sapo kanë filluar duhet të zgjedhin një ndërmjetës që kërkon një depozitë të vogël minimale. Kur filloni të tregtoni, është thelbësore të mos humbni shumë. Brokerët lejojnë tregtarët të tregtojnë opsionet binare për aq pak sa 10 dollarë. Mbani në mend se disa platforma tregtare kanë një shumë minimale tregtare. Kjo mund të variojë nga 0,10 dollarë në 50 dollarë.
 • Produktet e njohura – Këto përfshijnë aksione, mallra, forex, indekse dhe ETF. Asetet e disponueshme që mund të tregtojnë ndërmjetësit janë të listuara në faqet e tyre të internetit. Duhet të siguroheni që të verifikoni disponueshmërinë e çdo aseti që ju intereson. Ka më shumë mundësi tregtimi nëse ka më shumë aktive. Një ofrues mesatar i opsioneve binare ka midis 30-80 tregje.
 • Pagesat – Standardi i industrisë për pagesat e tregtimit të opsioneve binare është ndërmjet %50 dhe 100%. Sigurohuni që të dini shumën e pagesës suaj përpara se të tregtoni. Disa pagesa mund të arrijnë deri në 200%, megjithëse kjo nuk është e zakonshme.
 • Bonuset e opsioneve binare – Ndonjëherë ndërmjetësit ofrojnë një bonus depozite. Disa ndërmjetës përputhen me depozitën tuaj fillestare nga 20% në 100%, ndërsa të tjerët ofrojnë tregti pa rrezik. Këto promovime të ndeshjes së depozitave u nënshtrohen kushteve dhe kushteve të ofruara nga ndërmjetësi.
 • Rregullorja – Një ndërmjetës i licencuar duhet të jetë një përparësi kryesore. Nëse jeni një tregtar nga SHBA, sigurohuni që po zgjidhni një kompani legjitime të opsioneve binare që është e licencuar nga CFTC. Kjo do të sigurojë që paratë tuaja të jenë të sigurta. Ndërmjetësuesit duhet të respektojnë rregulloret specifike të vendosura nga rregullatorët. Kjo u siguron tregtarëve njëfarë mbrojtjeje në rast mosmarrëveshjeje.

A nuk është produkti ose ndërmjetësi juaj i preferuar në listë?

Nëse jeni ofrues ose tregtar i opsioneve binare që nuk e keni parë ndërmjetësin tuaj në listën tonë të vitit 2024, ju lutemi na njoftoni. Mund të shtohet në listë. Ne mund të kontaktojmë lehtësisht me ju për produktin tuaj duke klikuar këtu.