Преглед на Quotex

Оценка: 5.0 out of 5.0 stars

 • Бесплатна демо сметка: да
 • Исплата: до 98%
 • Бонус: до 50%
 • Средства: 300+ девизен курс, акции, стоки, криптоси

Quotex е брокер за бинарни опции што работи од 2019 година. Специјализиран е да нуди бинарни опции преку својата единствена веб-платформа. Во нашиот преглед за 2023 година, даваме сеопфатни упатства за започнување со тргување на Quotex. Ова вклучува детални информации за надоместоците за депонирање и повлекување, нивото на достапна корисничка поддршка и сите бонуси за добредојде што може да се понудат. Откријте дали вреди да се регистрирате и да започнете да инвестирате веднаш.

Брз преглед на Quotex

Брокер Quotex
📅 Основана 2017 година
⚖️ Регулатива Не е регулирано
💻 Демо Да
💳 Минимален депозит 10 долари
📈 Минимална трговија $1
📊 Средства 300+ девизен курс, стоки, акции, крипто
💰 Враќање на инвестицијата До 98%
🎁 Бонус 30% (50% бонус со нашиот ексклузивен промотивен код: MONEYFAIR)
💵 Методи на депозит Кредитни картички (Visa картички, Mastercard), Webmoney, China UnionPay, жичен трансфер, криптовалути, Neteller, Qiwi, Yandex-money и многу повеќе
🏧 Начини на повлекување Кредитни картички (Visa картички, Mastercard), Webmoney, China UnionPay, жичен трансфер, криптовалути, Neteller, Qiwi, Yandex-money и многу повеќе
📍Седиште Првиот кат, зградата на Првата Сент Винсент Банка ООД, улицата Џејмс, Кингстаун, Сент Винсент и Гренадините
💹 Типови на трговија Високо/ниско, турбо
💻 Платформа за тргување Веб, Windows, iOS, Android
🌎 Јазик Англиски, шпански, француски, руски, украински, португалски, турски, тајландски, виетнамски, индонезиски, персиски, јапонски, арапски, хинди, тагалог, виетнамски, полски, италијански
👨‍💻 Социјално тргување бр
🕌 Исламска сметка бр
⭐ Оцена 4,5/5

(Општо предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик)

Добрите

 • Сопствена марка онлајн платформа со лесен за користење интерфејс
 • 10 $ минимум депозит и без такси за повлекување
 • Глобален пристап на различни јазици
 • Неограничени трговски сигнали
 • 30% бонус за депозит
 • Пријателски за почетници
 • Крипто плаќања
 • 98% исплати

Конс

 • Нема тргување со копии
 • Нема CFD или тргување со потпора
 • Нерегулиран брокер

Што е Quotex?

официјална веб-страница на quotex

Quotex е брокер за бинарни опции. Оваа компанија има за цел да интегрира робусни алатки во платформа за тргување погодна за корисниците. Со својот удобен кориснички интерфејс, сигнали за тргување, индикатори и брзи брзини на обработка, обезбедува беспрекорно искуство за корисниците. Со вклучување на овие карактеристики, онлајн тргувањето станува поедноставно и поефикасно.

Почетниците во тргувањето имаат можност да започнат со минимален депозит од само 10 долари. Дополнително, им е достапен бонус за приклучување. Ова им овозможува на новите трговци да влезат на пазарот и да се запознаат со тргувањето без да мора однапред да инвестираат голема сума пари. Од друга страна, имате можност да се регистрирате за бесплатна демо сметка која доаѓа со 10.000 долари во виртуелни средства. Ова ви овозможува да ја тестирате платформата и да вежбате тргување без никаков финансиски ризик.

Клиентите имаат можност да се вклучат во едноставни бинарни опции нагоре/надолу, кои им овозможуваат да шпекулираат за различни средства како што се акции, валути, стоки и криптовалути. Ова овозможува флексибилен и достапен пристап за тргување на овие пазари.

Детали за тргување со бинарни опции

Процент на исплата До 98%
Време на истекување 5 секунди до 4 часа
Опции за горе / долу Достапно
Опции за скалила Нема достапно
Опции за граници Нема достапно

Платформа за тргување

Откако клиентите ќе го завршат процесот на регистрација на сметката, тие лесно можат да пристапат до платформата Quotex преку веб-базиран интерфејс. Ова им овозможува да започнат со тргување без никакви проблеми или одложувања.

Платформа за тргување на Quotex
Платформа за тргување на Quotex

Кога избирате средство, можете да го видите неговиот графикон со цени во реално време. Трговците имаат можност да ги гледаат овие податоци во различни графикони, кои опфаќаат временски рамки од само пет секунди до долги еден ден. Ова овозможува детална анализа и информирано донесување одлуки во трговските активности. Веб-платформата нуди девет индикатори кои можат да се прилагодат врз основа на личните преференци. Ова им овозможува на корисниците да ја усовршат платформата за подобро да одговара на нивните потреби и да го оптимизираат нивното искуство со прелистување. За подобрување на проекциите, корисниците имаат пристап до опсег од 15 алатки за цртање. Дополнително, тие можат практично да ги сокријат имињата на индикаторите или дополнителните детали на графиконите додека сè уште ги зачувуваат нивните ознаки, обезбедувајќи чист приказ.

Покрај интерфејсот на платформата, системот има и табла на водачи што ги прикажува најдобрите 20 трговци за тој ден. Ова им овозможува на корисниците лесно да видат кој има добри резултати и служи како поттик за другите да се стремат кон поголема заработка. Понатаму, терминалот нуди неограничени трговски сигнали кои им даваат на корисниците препораки од аналитичарите за изборот на средства, насоката на цената и времетраењето. Корисниците можат да изберат да дејствуваат на овие сигнали, што го прави попрактичен пристап за тргување со копии со бинарни опции.

Сигнал за тргување на Quotex
Сигнали за тргување со Quotex

Веб платформа

Клиентите имаат тенденција да ги претпочитаат широките опции за прилагодување што им се достапни. Ова им овозможува да го прилагодат своето искуство според нивните специфични потреби и преференци, што резултира со позадоволителен исход. На платформата за тргување, трговците имаат можност да го персонализираат својот профил со поставување уникатно корисничко име, поставување фотографија на профилот и прилагодување на сликата за позадина на нивните графикони. Оваа функција им овозможува на трговците да создадат поперсонализирана и визуелно попривлечна трговска средина што го одразува нивниот индивидуален стил и преференции. Со само неколку кликања, можете лесно да го прилагодите времето на префрлување и типот на инвестиција за да одговараат на вашите специфични потреби. Оваа флексибилност ви овозможува да правите промени брзо и без напор, осигурувајќи дека вашите инвестиции се усогласени со вашите цели.

Брокерот неодамна воведе нова функција која им овозможува на корисниците удобен и сеопфатен преглед на нивните занаети. Овој детален приказ вклучува суштински информации како што се цените за отворање и затворање на пазарот, како и цени за влез и излез за позиции. Со оваа функција, трговците можат лесно да пристапат до клучните трговски информации без потреба од опширно пребарување или анализа.

Имајте предвид дека брокерот не ги обезбедува популарните платформи MT4 или MT5 за тргување.

(Општо предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик)

Како да тргувате со Quotex

По успешното пријавување и пристап до порталот за најавување, корисниците можат лесно да завршат неколку едноставни чекори за да продолжат.

 1. Изберете средство – Секој инструмент во тргувањето има потенцијал да понуди висок процент на поврат на инвестицијата, достигнувајќи до 98% ако вашата трговија е успешна. Оваа примамлива перспектива може да биде мотивирачки фактор за трговците кои сакаат да го максимизираат својот профит.
 2. Изберете време на истекување – Имате флексибилност да избирате временски интервали кои се движат од кратки како пет секунди до четири часа. Дополнително, можете да ги прилагодите овие интервали до точната секунда за прецизно време.
 3. Влезен износ на инвестиција – Кога станува збор за тргување со бинарни опции, имате флексибилност да го изберете износот на капитал што сакате да го инвестирате за да ја воспоставите вашата позиција на пазарот. Ова значи дека можете да одлучите колку пари сте спремни да ризикувате во потрага по потенцијален профит. Сепак, важно е да ја земете предвид вашата лична финансиска состојба и толеранцијата на ризик пред да донесете какви било инвестициски одлуки.
 4. Подигни „Горе“ или „Долу“ – Одлуката дали да се избере насока нагоре или надолу за цената на средството зависи од вашето верување за тоа како ќе се движи пред да истече опцијата.

Пазари и средства

Quotex е платформа за тргување која на трговците им обезбедува широк опсег на опции за тргување со дигитални опции. Тие нудат импресивен избор од над 410 средства за избор, давајќи им на трговците многу можности да ги диверзифицираат своите портфолија и да истражуваат различни стратегии за тргување. Без разлика дали сте заинтересирани за акции, стоки, валути или индекси, Quotex ве покрива со нивната обемна библиотека со средства.

 • Акции – Има широк спектар на акции преку шалтер (OTC), вклучувајќи познати компании како Facebook и Microsoft.
 • Валути – Платформата за тргување нуди разновиден опсег на парови на девизен курс, вклучувајќи ги и главните и егзотичните валути. Со повеќе од 20 опции за избор, ќе имате доволно можности да истражувате различни валутни комбинации. Еден од популарните достапни парови е EUR/USD, што ви овозможува да тргувате со еврото во однос на американскиот долар.
 • Cryptos – платформата нуди и криптовалути за тргување како Биткоин, токени за дигитални валути Ethereum, Litecoin, Ripple за именување на неколку од нив.
 • Индекси – Постојат бројни реномирани берзи ширум светот кои играат значајна улога на глобалните финансиски пазари. Некои од овие водечки размени вклучуваат добро познати индекси како FTSE 100 и Dow Jones 30. Овие индекси претставуваат разновиден опсег на компании од различни сектори, обезбедувајќи им на инвеститорите можност да тргуваат и инвестираат во глобално признати бизниси.
 • Стоки – Некои од популарните стоки што луѓето често ги инвестираат во Quotex вклучуваат злато, сребро и нафта. Овие се сметаат за вредни средства поради нивните различни намени и побарувачка во различни индустрии. Дополнително, постојат и други популарни енергии и метали кои привлекуваат и инвеститори.

Кога користев Quotex, со задоволство открив дека тие нудат и тргување со криптовалути. Сепак, вреди да се напомене дека нивниот опсег на пазари е сè уште малку ограничен во споредба со традиционалните онлајн брокери.

Тргување со бинарни опции

Quotex нуди краткорочни бинарни опции на ограничен избор на финансиски пазари. Тие исто така нудат пазарни сигнали кои трговците можат да ги користат за да им помогнат да донесат информирани одлуки. Корисниците имаат возбудлива можност да се вклучат во краткорочно тргување со ставање облози на флуктуирачки цени. На корисниците им се дава можност да ја тестираат својата среќа во предвидувањето на пазарните услови со бинарни опции кои имаат неверојатно кратки временски рамки, кои се движат од само 5 секунди до максимум 4 часа.

Forex тргување

Дигиталните опции обезбедуваат пристап до широк опсег на парови на forex, со преку 20 опции. Ми се допаѓаат исплатите што ги обезбедува оваа платформа затоа што се доста атрактивни, со потенцијална заработка до 82% на популарниот валутен пар EUR/USD. Дигиталните опции нудат погодна платформа за поединци заинтересирани да шпекулираат за флуктуациите на главните валути. Без разлика дали предвидувате пораст или пад на вредноста, дигиталните опции обезбедуваат сеопфатно решение за да се приспособат на вашите потреби.

Тргување со акции

Со Quotex, ќе имате пристап до разновиден избор на акции преку шалтер (OTC). Она што е уште подобро е што можете да започнете со тргување со само 1 долар, благодарение на нивните минимални големини на трговија. Покрај другите опции за тргување, имате можност да тргувате со дигитални опции на преку 10 главни индекси, вклучувајќи го и добро познатиот FSTE 100. Ова ви дава широк спектар на избори и овозможува поголема флексибилност во вашата инвестициска стратегија.

Тргување со CFD

Quotex не нуди CFD на својата платформа, достапни се само бинарни и дигитални опции

Крипто тргување

Можете лесно да тргувате со избор од водечките криптовалути на Quotex користејќи бинарни опции нагоре/надолу. Оваа функција ви овозможува да шпекулирате за движењата на цените на овие дигитални средства, обезбедувајќи ви различни можности за тргување на пазарот на крипто. Со Quotex, можете лесно да пристапите и да тргувате со популарни криптовалути како Bitcoin, Litecoin и Ethereum на нашата платформа или мобилна апликација која е погодна за корисниците. За трговците заинтересирани за криптовалути, користењето на оваа платформа може да понуди удобен и лесен метод за влез на пазарот. Тоа не само што им овозможува лесно да управуваат со нивните инвестиции, туку исто така обезбедува пристап до податоци и анализи во реално време кои можат да помогнат во донесувањето информирани одлуки за тргување.

(Општо предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик)

Исплати и такси

Quotex, платформата што ја користиме, го одредува процентот на профит за секој инструмент. Овој процент може да варира врз основа на различни фактори како што се ликвидноста на средството, времето на извршување на трговијата и сите тековни економски настани. Кога тргувате со бинарни опции, добро е да знаете дека максималната исплата по трговија може да достигне дури 98% на оваа платформа. Ова значи дека ако вашата трговија е успешна, имате потенцијал да заработите значителен поврат на вашата инвестиција.

Кратка листа на најпопуларните парови Forex за тргување на Quotex како пример
Список на најпопуларните парови Forex за тргување на Quotex и поврзаниот процент на исплата

За илустрација, да го погледнеме валутен пар EUR/USD. Во моментот на пишување, курсот беше понуден на 93%. Ова значи дека ако клиентот инвестирал 1.000 долари и успешно го предвидел движењето на цената во избраната временска рамка, тој би добил 1.930 долари во замена за таа трговија. Доколку нивното предвидување беше неточно, тие ќе се соочеа со губење на нивната почетна инвестиција од 1.000 долари.

Список на популарни американски акции за тргување со Quotex и поврзаниот процент на исплата

Од моето искуство со Quotex, можете да очекувате типични исплати од 88% за бинарни опции поврзани со злато и сребро. За акции како Pfizer и Intel, исплатите се генерално околу 90%.

Можам да видам дека Quotex не наметнува никакви провизии за трговските операции. Ова значи дека корисниците можат да уживаат во придобивките од извршувањето на занаети без да се наплаќаат дополнителни трошоци. Минималната големина на трговијата на Quotex е 1 $, така е како и повеќето други брокери што ги тестирав.

Тргување со потпора

Во моментов, Quotex не обезбедува опции за тргување со потпора. Иако ова ограничување може да го ограничи пристапот на пазарот за трговците почетници, може да се смета и како начин за минимизирање на потенцијалните загуби.

Апликација Quotex

Брокерот обезбедува практично решение нудејќи една апликација што може да се преземе и од Google Play и од продавницата за апликации на Apple. Ова им овозможува на корисниците со различни типови уреди да пристапат до нивните услуги без напор. Можете да пристапите до нивната веб-базирана платформа користејќи кој било прелистувач. Ова значи дека можете лесно да го користите и на вашиот мобилен телефон, што го прави удобен и достапен без разлика каде се наоѓате.

Клиентите имаат удобност и контрола да ги следат условите на пазарот и лесно да вршат занаети со само неколку допири. Ова им овозможува да останат информирани за движењата на пазарот во реално време и да преземаат брза акција кога ќе се појават можности. Quotex нуди широк спектар на функции, вклучувајќи интерактивни графикони, индикатори и алатки за цртање. Овие алатки им овозможуваат на корисниците да ги анализираат податоците и да донесуваат информирани одлуки за нивните инвестиции. Дополнително, Quotex обезбедува пристап до над 400 основни средства, давајќи им на корисниците разновиден избор за избор при тргување.

Дополнително, открив дека сигналите за тргување во живо на брокерот беа практично достапни на мобилни уреди. Ова значи дека корисниците можат да добиваат ажурирања и препораки за тргување во реално време директно на нивните паметни телефони или таблети, обезбедувајќи беспрекорно и преносливо искуство за тргување.

Депозити и повлекувања на Quotex

Почетниците во трговскиот свет можат да започнат со минимален депозит од само 10 долари. Ова ниско барање за влез го прави достапен за поединци кои сакаат да ги впијат прстите во светот на тргувањето без да се скршат.

Клиентите на Quotex имаат низа погодни опции за депонирање средства. Тие можат да избираат од банкарски картички како Visa и Mastercard, да користат криптовалути, да се одлучат за интернет банкарство или да користат е-паричници. Според моето искуство, фирмата не наплаќа никакви надоместоци за депозити или повлекувања, што ја прави уште попријатна за клиентите и исплатлива.

Важно е да се има предвид дека опциите за плаќање се разликуваат од земја до земја. Во Обединетото Кралство, клиентите имаат можност да депонираат средства користејќи криптовалути како што се Bitcoin, Litecoin и Ethereum. Од друга страна, индиските трговци имаат различни избори, вклучувајќи локални банки и популарни е-паричници како Perfect Money, покрај криптовалутите. За да добиете сеопфатно разбирање за различните опции за плаќање достапни во вашата јурисдикција, се препорачува да ја посетите официјалната веб-страница на брокерот. Таму ќе најдете детален преглед на секој поединечен начин на плаќање што може да се користи.

За повеќето методи за повлекување, минималниот износ што можете да го повлечете е 10 долари. Меѓутоа, ако користите Биткоин, минималниот износ за повлекување е 50 долари. Општо земено, нема потреба од дополнителна проверка при повлекување. Меѓутоа, за трансакции кои вклучуваат големи суми пари, компанијата може да побара дополнителни мерки за проверка за да обезбеди сигурност и усогласеност.

Кога станува збор за повлекувања, на фирмата вообичаено и се потребни до три дена да ги обработи. Сепак, тие се трудат да го забрзаат плаќањето и имаат за цел да го обработат истиот ден кога ќе се поднесе барањето за повлекување.

начини за плаќање

 • Кредитна картичка
 • Виза
 • Mastercard
 • Маестро
 • Совршени пари
 • ADVcash
 • Биткоин
 • Жичен трансфер
 • Етереум
 • Доку паричник
 • Криптовалути

Демо сметка на Quotex

Брокерот обезбедува демо сметка со дарежливо финансирање од 10.000 долари за корисниците да вежбаат и да се запознаат со веб-платформата и тргувањето со дигитални опции. Со демо сметка, ќе имате пристап до различни средства, алатки за тргување, сигнали и индикатори за да го подобрите вашето искуство за учење.

За клиентите кои се нови во дигиталните опции, мислам дека е важно да се отвори бесплатна демо сметка на Quotex за да се запознаат со функционалноста на оваа едноставна и корисничка платформа за тргување. Тоа ви овозможува од прва рака да искусите како функционира сè пред да преземете какви било финансиски обврски.

За да започнете да ја користите демо-трговската сметка на Quotex, сè што треба да направите е да кликнете на опцијата „отвори демо сметка“ што се наоѓа на почетната страница на брокерот. Ова ќе ве насочи кон платформата за цели на демо тргување. со демо сметката, можете да тргувате под исти услови како и сметката со вистински пари, но не можете да повлечете пари од демо сметката.

(Општо предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик)

Бонуси и промоции

За време на моето искуство со Quotex, открив атрактивна понуда од 30% бонус за депозит за депозити од 100 долари или повеќе. Ми се допаѓа оваа понуда и лично мислам дека тоа е корисен поттик кој може значително да го зголеми вашиот трговски капитал и да ви овозможи повеќе можности на финансиските пазари.

Покрај редовните промоции, достапни се и периодични понуди. Тие вклучуваат различни стимулации насочени кон минимизирање на ризикот, награди за враќање на готовина, Откажи X поени и бонуси за балансирање. Внимавајте на овие дополнителни промоции за да го подобрите вашето целокупно искуство.

Активните трговци често се наградуваат со промо кодови, кои се во согласност со зделките што ги нуди фирмата. Овие промотивни кодови делуваат како поттик за трговците и им обезбедуваат посебни поволности или попусти. За најсовремени информации, посетете ја веб-страницата на Quotex. Секогаш е важно да ги прегледате и разберете условите и условите поврзани со бонусите пред да направите какви било инвестиции. Ова ќе гарантира дека сте добро информирани и дека можете да донесувате паметни одлуки.

Регулатива и лиценцирање

Во ноември 2020 година, фирмата се здоби со сертификација како лиценциран брокер од Центарот за регулирање на меѓународните финансиски пазарни односи (IFMRRC). Сепак, за жал, дозволи нејзината регистрација да истече во 2021 година. Недостигот на регулативи значи дека компанијата моментално работи без никакви конкретни упатства или ограничувања наметнати од владата или индустриските власти.

Важно е да се внимава кога се впуштате во занаети со нерегулирани брокери. Ова е затоа што клиентите може да имаат ограничени опции за прибегнување во случај да се појават некакви спорови. За да ја обезбедите вашата финансиска сигурност, препорачливо е да тргувате со регулирани брокери кои нудат поголема заштита и надзор.

Сметки за Quotexи

Quotex има едноставна и удобна опција за сметка во живо за која е потребен само минимален депозит од 10 долари. Сепак, вреди да се спомене дека сметките може да се отворат во различни валути за да се приспособат на различни преференции. Можете да користите неколку основни валути за вашите трансакции, вклучувајќи американски долари, евра, руски рубљи, украински гривни и бразилски реали.

Како инвеститор, ќе имате целосен пристап до широк спектар на дигитални опции. Ова ви дава можност да го диверзифицирате вашето инвестициско портфолио и да истражите различни финансиски инструменти. Дополнително, ќе добиете посветена корисничка поддршка за да одговорите на какви било прашања или грижи што може да се појават за време на вашето инвестициско патување. Бидете сигурни, помош е само повик или порака!

Како да отворите сметка во живо на Quotex

Го тестирав процесот на регистрација и открив дека е неверојатно пријатно искуство за корисниците. Новите членови можат брзо и лесно да се движат низ чекорите, овозможувајќи им да бидат во функција за само неколку минути.

 1. За да пристапите до Quotexот, едноставно кликнете на врската „Посети“ лоцирана на врвот на страницата. Ова ќе ве упати на преглед, каде што можете да најдете детални информации за Quotex.
 2. Изберете „Регистрирај се“
 3. При пополнување формулари или креирање сметки, од поединците обично се бара да дадат лични податоци како што се нивното име, адреса на е-пошта и датум на раѓање. Овие детали помагаат да се идентификува и потврди идентитетот на поединецот, како и да се овозможи комуникација и да се прилагодат услугите на нивните специфични потреби. Важно е да се осигурате дека сите дадени лични информации се чуваат безбедни и се користат во согласност со важечките закони и прописи за приватност.
 4. За да ја осигурате безбедноста и легитимноста на вашиот профил, љубезно следете го процесот на верификација со кликнување на врската со е-пошта што е испратена на вашата сметка. Ова е стандардна процедура со цел да се потврди вашиот идентитет и да се заштитат вашите информации.

Анализа на сметката

Quotex им обезбедува на своите сопственици на сметки вредна табла за аналитика. Оваа функција им овозможува на корисниците да добијат увид и да следат важни податоци поврзани со нивните сметки. Тоа може да биде корисна алатка за следење на перформансите, донесување информирани одлуки и оптимизирање на стратегии на платформата.

Корисниците имаат можност да пристапат до сеопфатен преглед на нивната трговска активност, вклучувајќи важни метрики како што се бројот на извршени занаети, вкупната заработена добивка, процентот на добивка, нето прометот и многу повеќе. Овие информации им даваат на корисниците вредни сознанија за нивните перформанси на тргување и им помагаат да донесуваат информирани одлуки за идните инвестициски стратегии. За почетници во тргувањето, оваа алатка е многу корисна. Тоа им овозможува на трговците да го следат нивниот напредок и точно да ги лоцираат областите каде што можат да ја подобрат својата стратегија или поставување. Со користење на оваа алатка, трговците можат континуирано да ги подобруваат своите вештини и да постигнат подобри резултати во нивните трговски потфати. Покрај своите брокерски услуги, брокерот обезбедува и вредни увиди за шпекулациите и резултатите на другите трговци. Оваа информација може да биде корисна за клиентите кои сакаат подобро разбирање на трендовите и чувствата на пазарот.

Работно време

Инвеститорите имаат погодност да пристапат до веб-страницата и платформата на брокерот во секое време кога сакаат. Сепак, важно е да се забележи дека тргувањето со средства може да се случи само за време на работното време на пазарот. Forex, скратено за девизи, работи од понеделник до петок. Криптовалутите нудат предност што се достапни за тргување и трансакции деноноќно, 24 часа на ден, 7 дена во неделата. Ова значи дека корисниците можат да се вклучат во активности за криптовалути во секое време, обезбедувајќи флексибилност и погодност во споредба со традиционалните банкарски системи со ограничени работни часови.

Отворете го трговскиот терминал на брокерот за детали за секое средство.

Поддршка за корисници

Трговците имаат погодност да контактираат со поддршката директно преку интерфејсот на платформата. Тие можат да изберат да поднесат билет или да ја користат опцијата за разговор во живо, со што ќе биде лесно и ефикасно да се добие помош секогаш кога е потребно. Клиентите имаат можност практично да пополнат онлајн формулар достапен на веб-страницата на компанијата или да побараат поддршка преку е-пошта на support@quotex.io.

Ве молиме имајте предвид дека регистрираната адреса на брокерот е Maxbit LLC, лоцирана на првиот кат, зградата First St Vincent Bank LTD, James Street, Kingstown, St. Vincent and the Grenadines.

Безбедност и безбедност

Компанијата дава приоритет на безбедноста и користи специјализирани технологии за да обезбеди заштита на информациите за клиентите. Тие се придржуваат до стандардите за висока безбедност, обезбедувајќи им на клиентите мир на умот во однос на безбедноста и доверливоста на нивните чувствителни податоци. Брокерот ја обезбедува приватноста и безбедноста на личните податоци со тоа што не ги продава или споделува со трети страни. Оваа посветеност за заштита на информациите за клиентите е приоритет за брокерот.

Платниот систем ја обезбедува безбедноста на вашите трансакции преку повеќе слоеви на заштита. Ова вклучува шифрирање SSL, кое ги штити вашите податоци од неовластен пристап. Дополнително, нашата платформа користи 3D безбедна технологија за да додаде дополнителен слој на автентикација за време на процесот на плаќање. Кога префрлате средства со помош на Mastercard, се користи и единствен код за да се обезбеди безбедност и интегритет на вашата трансакција.

Прифатени земји

Quotex е инклузивна трговска платформа која ги поздравува трговците од различни земји, вклучувајќи ги Австралија, Тајланд, Јужна Африка, Сингапур, Индија, Норвешка, Данска, Обединетите Арапски Емирати, Саудиска Арабија, Кувајт, Луксембург, Катар и многу други. Тие се стремат да обезбедат глобален пристап до нивните услуги за поединци ширум светот.

За жал, поединци кои живеат во Соединетите Американски Држави, Канада, Хонг Конг, Руската Федерација, Обединетото Кралство, Германија, Франција, Португалија, Шпанија, Италија, Кипар и Шведска во моментов не можат да пристапат до платформата за тргување Quotex за нивните трговски активности .

Споредете го Quotex со други брокери

Кога размислувате за брокери слични на Quotex кои прифаќаат трговци од вашата локација, постојат неколку опции што вреди да се споредат. Овие брокери многу личат на Quotex во однос на нивните карактеристики и услуги. Важно е да се напомене дека списокот може да варира во зависност од вашата специфична локација и достапните брокери во тој регион. Спроведувањето на темелно истражување и споредба ќе ви помогне да го пронајдете најдоброто совпаѓање за вашите потреби за тргување.

 1. Pocket Option : Pocket Option е брокер за бинарни опции што е основан во 2017 година. Тие се специјализирани за нудење договори нагоре/надолу за тргување со девизен курс, акции и криптовалути. Pocket Option се здоби со популарност меѓу аспиранти трговци, со значајна корисничка база од над 100.000 активни членови ширум светот. Тој нуди погодност со поддршка на бројни начини на плаќање и се издвојува со нискиот минимален трговски услов од само 1 долар.
 2. Binomo : Binomo е добро познат брокер со повеќе од 100 средства достапни за трговија, интуитивна мобилна апликација. Binomo им нуди на овие корисници можност за тргување на платформа за тргување и со CFD и со бинарни опции.
 3. Videforex : Videforex нуди пристап до пазарите на акции, индекси, крипто, девизен курс и стоки преку бинарни опции и CFD. Комерцијалната платформа, мобилната апликација и интегрираното тргување со копии се погодни за корисниците и ќе одговараат на новите и случајни трговци, а алатките за анализа на пазарот и натпреварите за тргување обезбедуваат добри начини за подобрување на вашите вештини за тргување.

Заклучок

Quotex е единствен брокер за дигитални опции што се издвојува од конкуренцијата. Обезбедува веб-платформа прифатлива за корисниците, што го прави погодно за трговците од сите нивоа. Една од главните карактеристики е достапноста на живи сигнали, кои можат да обезбедат вредни сознанија за успешно тргување. Покрај неговиот кориснички интерфејс, Quotex нуди низок минимален услов за депозит и не наплаќа никакви такси за повлекување, што го прави атрактивна опција за трговците кои сакаат да започнат со помали инвестиции. Понатаму, брокерот нуди бонус за пријавување од 30%, додавајќи дополнителна вредност за новите клиенти. Опсегот на средства и кориснички интерфејс понудени од платформите за дигитални опции може да бидат доста задоволувачки за почетниците кои штотуку почнуваат во оваа област.

(Општо предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик)

Најчесто поставувани прашања

Дали Quotexот е регулиран?

Од сега, Quotex не работи според никакви посебни прописи. Нивната регистрација во IFMRRC (Меѓународен центар за регулирање на финансиските пазари) истече во 2021 година.

Која платформа за тргување може да ја користи со Quotex?

Овој брокер разви сопствена платформа за бренд, која е дизајнирана да им обезбеди на корисниците беспрекорно и пријатно искуство за извршување. Карактеристиките на оваа услуга се протегаат надвор од само сигнална услуга и технички показатели; нуди и други вредни алатки. Дополнително, постои бесплатна мобилна апликација достапна за корисниците да имаат лесен пристап до овие ресурси во движење.

Дали Quotex нуди демо сметка?

Да, Quotex нуди демо сметка. Клиентите имаат погодност да пристапат до демо сметка која доаѓа однапред финансирана со 10.000 УСД. Ова им овозможува да истражуваат и да се запознаат со платформата без никаков финансиски ризик или инвестициска посветеност. Оваа платформа им обезбедува на корисниците симулирана трговска средина за бинарни опции. Тоа им овозможува да вежбаат и да се запознаат со интерфејсот пред всушност да инвестираат вистински пари. На овој начин, корисниците можат да стекнат доверба и да се запознаат со процесот на тргување без никаков финансиски ризик.

Кој е минималниот депозит во Quotex?

Минималниот депозит во Quotex е 10 долари. Quotex им нуди на клиентите можност да започнат со тргување со ниска минимална инвестиција од само 10 долари. Трговците исто така имаат флексибилност да депонираат средства во повеќе валути, во зависност од основната валута поврзана со нивната сметка.

Како да повлечете пари од My Quotex сметка?

За да повлечете пари од Quotex, можете да го направите со испраќање барање за повлекување на платформата. Инвеститорите имаат погодност да повлечат средства од нивните онлајн сметки со поднесување барање. Постои минимален износ за повлекување поставен на $10 или $50 специјално за трансакции со Bitcoin. Кога станува збор за повлекувања, ве молиме имајте на ум дека обично се потребни околу три работни дена за да се обработат. Откако ќе биде одобрено барањето за повлекување, вашите средства ќе бидат вратени со истиот метод што првично го користевте за депонирање.