Rishikimi i Quotex

Vlerësimi: 5.0 out of 5.0 stars

 • Llogari demo falas: Po
 • Pagesa: Deri në 98%
 • Bonus: Deri në 50%
 • Asetet: 300+ Forex, Aksione, Mallra, Cryptos

Quotex është një ndërmjetës i opsioneve binare që ka funksionuar që nga viti 2019. Ai është i specializuar në ofrimin e opsioneve binare përmes platformës së tij unike të internetit. Në rishikimin tonë të vitit 2023, ne ofrojmë udhëzime gjithëpërfshirëse për fillimin e tregtimit në Quotex. Kjo përfshin informacion të detajuar në lidhje me tarifat e depozitimit dhe tërheqjes, nivelin e mbështetjes së klientit në dispozicion dhe çdo bonus mirëseardhjeje që mund të ofrohet. Zbuloni nëse ia vlen të regjistroheni dhe të filloni të investoni menjëherë.

Përmbledhje e shpejtë e Quotexit

Ndërmjetësi Quotex
📅 Themeluar 2017
⚖️ Rregullore Nuk është e rregulluar
💻 Demo po
💳 Depozita minimale 10 dollarë
📈 Tregti minimale $1
📊 Asetet 300+ Forex, Mallra, Aksione, Kripto
💰 Kthim nga investimi Deri në 98%
🎁 Bonus 30% (50% bonus me kodin tonë ekskluziv të promovimit: MONEYFAIR)
💵 Metodat e depozitimit Kartat e kreditit (kartat Visa, Mastercard), Webmoney, China UnionPay, Transferta bankare, kriptovalutat, Neteller, Qiwi, Yandex-money dhe shumë të tjera
🏧 Mënyrat e tërheqjes Kartat e kreditit (kartat Visa, Mastercard), Webmoney, China UnionPay, Transferta bankare, kriptovalutat, Neteller, Qiwi, Yandex-money dhe shumë të tjera
📍Selia Kati i Parë, Ndërtesa e Parë St Vincent Bank LTD, James Street, Kingstown, St. Vincent and the Grenadines
💹 Llojet e tregtisë Lartë / ulët, Turbo
💻 Platforma Tregtare Ueb, Windows, iOS, Android
🌎 Gjuha Anglisht, spanjisht, frëngjisht, rusisht, ukrainas, portugalisht, turqisht, tajlandez, vietnamez, indonezisht, persisht, japonisht, arabisht, hindisht, tagalog, vietnamez, polonisht, italisht
👨‍💻 Tregti Sociale Nr
🕌 llogari islame Nr
⭐ Vlerësimi 4.5/5

(Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pro

 • Vetë platformë në internet e markës me ndërfaqe të lehtë për t’u përdorur
 • Depozitë minimale prej 10 dollarësh dhe pa tarifa për tërheqje
 • Qasje globale në gjuhë të ndryshme
 • Sinjale tregtare të pakufizuara
 • 30% bonus depozite
 • Miqësore për fillestarët
 • Pagesat kripto
 • 98% pagesa

Kundër

 • Asnjë tregtim i kopjeve
 • Asnjë CFD ose tregtim i leveraged
 • Ndërmjetësi i parregulluar

Çfarë është Quotex?

faqja zyrtare e quotex

Quotex është një ndërmjetës opsionesh binare. Kjo kompani synon të integrojë mjete të fuqishme në një platformë tregtare miqësore për përdoruesit. Me ndërfaqen e tij të përshtatshme të përdoruesit, sinjalet e tregtimit, treguesit dhe shpejtësinë e shpejtë të përpunimit, ai ofron një përvojë të qetë për përdoruesit. Duke përfshirë këto veçori, tregtimi në internet bëhet më i thjeshtë dhe më efikas.

Fillestarët në tregti kanë mundësinë të fillojnë me një depozitë minimale prej vetëm 10 dollarë. Për më tepër, ekziston një bonus bashkimi në dispozicion të tyre. Kjo u lejon tregtarëve të rinj të hyjnë në treg dhe të njihen me tregtimin pa pasur nevojë të investojnë një shumë të madhe parash. Nga ana tjetër, ju keni mundësinë të regjistroheni për një llogari demo falas që vjen me 10,000 dollarë në fonde virtuale. Kjo ju lejon të testoni platformën dhe të praktikoni tregtimin pa ndonjë rrezik financiar.

Klientët kanë mundësinë të angazhohen në opsione binare të drejtpërdrejta lart/poshtë, të cilat u mundësojnë atyre të spekulojnë mbi asete të ndryshme si aksionet, monedhat, mallrat dhe kriptovalutat. Kjo lejon një qasje fleksibël dhe të aksesueshme për tregtimin brenda këtyre tregjeve.

Detajet e tregtimit të opsioneve binare

Përqindja e pagesës Deri në 98%
Kohët e skadimit 5 sekonda deri në 4 orë
Opsionet LARTË / Poshtë Në dispozicion
Opsionet e shkallëve Nuk disponohet
Opsionet kufitare Nuk disponohet

Platforma Tregtare

Pasi klientët të kenë përfunduar procesin e regjistrimit të llogarisë, ata mund të hyjnë lehtësisht në platformën Quotex përmes një ndërfaqeje të bazuar në ueb. Kjo u lejon atyre të fillojnë tregtimin pa ndonjë sherr apo vonesë.

Platforma e tregtimit të kuotave
Platforma e tregtimit të kuotave

Kur zgjidhni një aktiv, mund të shihni grafikun e tij të çmimeve në kohë reale. Tregtarët kanë mundësinë t’i shohin këto të dhëna në grafikë të ndryshëm, duke përfshirë afate kohore nga pesë sekonda deri në një ditë. Kjo lejon analiza të hollësishme dhe vendimmarrje të informuar në aktivitetet tregtare. Platforma e internetit ofron nëntë tregues që mund të personalizohen bazuar në preferencat personale. Kjo i lejon përdoruesit të përsosin platformën për t’iu përshtatur më mirë nevojave të tyre dhe për të optimizuar përvojën e tyre të shfletimit. Për të përmirësuar projeksionet, përdoruesit kanë akses në një gamë prej 15 veglash vizatimi. Për më tepër, ata mund të fshehin me lehtësi emrat e treguesve ose detajet shtesë në grafikët duke ruajtur ende shenjat e tyre, duke siguruar një ekran të pastër.

Përveç ndërfaqes së tij të platformës, sistemi gjithashtu përmban një tabelë drejtuese që shfaq 20 tregtarët më të mirë për ditën. Kjo i lejon përdoruesit të shohin me lehtësi se kush po performon mirë dhe shërben si një nxitje për të tjerët që të përpiqen për fitime më të larta. Për më tepër, terminali ofron sinjale të pakufizuara tregtare që u ofrojnë përdoruesve rekomandimet e analistëve për zgjedhjen e aseteve, drejtimin e çmimit dhe kohëzgjatjen. Përdoruesit mund të zgjedhin të veprojnë sipas këtyre sinjaleve, duke e bërë atë një qasje më praktike për tregtimin e kopjeve të opsioneve binare.

Sinjali tregtar në Quotex
Sinjalet e tregtimit kuote

Ueb Platform

Klientët priren të preferojnë opsionet e gjera të personalizimit të disponueshme për ta. Kjo u lejon atyre të përshtatin përvojën e tyre sipas nevojave dhe preferencave të tyre specifike, duke rezultuar në një rezultat më të kënaqshëm. Në platformën tregtare, tregtarët kanë mundësinë të personalizojnë profilin e tyre duke vendosur një emër përdoruesi unik, duke ngarkuar një foto profili dhe duke personalizuar imazhin e sfondit të grafikëve të tyre. Kjo veçori i lejon tregtarët të krijojnë një mjedis tregtar më të personalizuar dhe tërheqës vizualisht që pasqyron stilin dhe preferencat e tyre individuale. Me vetëm disa klikime, mund të rregulloni lehtësisht kohën e ndërrimit dhe llojin e investimit për t’iu përshtatur nevojave tuaja specifike. Ky fleksibilitet ju lejon të bëni ndryshime shpejt dhe pa mundim, duke siguruar që investimet tuaja të jenë në përputhje me objektivat tuaja.

Ndërmjetësi ka prezantuar së fundmi një veçori të re që u ofron përdoruesve një përmbledhje të përshtatshme dhe gjithëpërfshirëse të tregtimeve të tyre. Kjo pamje e detajuar përfshin informacion thelbësor si çmimet e hapjes dhe mbylljes së tregut, si dhe çmimet e hyrjes dhe daljes për pozicionet. Me këtë veçori, tregtarët mund të aksesojnë lehtësisht informacionin kryesor të tregtisë pa pasur nevojë për kërkime ose analiza të gjera.

Ju lutemi, kini parasysh se ndërmjetësi nuk ofron platformat e njohura MT4 ose MT5 për tregtim.

(Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të tregtoni me Quotex

Pas regjistrimit me sukses dhe hyrjes në portalin e hyrjes, përdoruesit mund të kryejnë lehtësisht disa hapa të thjeshtë për të vazhduar.

 1. Zgjidhni një aktiv – Çdo instrument në tregti ka potencialin për të ofruar një përqindje të lartë kthimi nga investimi, duke arritur deri në 98% nëse tregtia juaj është e suksesshme. Kjo perspektivë joshëse mund të jetë një faktor motivues për tregtarët që kërkojnë të maksimizojnë fitimet e tyre.
 2. Zgjidhni një kohë skadimi – Ju keni fleksibilitetin për të zgjedhur intervale kohore që variojnë nga pesë sekonda deri në katër orë. Për më tepër, ju mund t’i rregulloni këto intervale deri në sekondën e saktë për kohën e saktë.
 3. Shuma e investimit në hyrje – Kur bëhet fjalë për tregtimin e opsioneve binare, ju keni fleksibilitetin për të zgjedhur sasinë e kapitalit që dëshironi të investoni në mënyrë që të vendosni pozicionin tuaj në treg. Kjo do të thotë që ju mund të vendosni se sa para jeni të gatshëm të rrezikoni në ndjekje të fitimeve të mundshme. Sidoqoftë, është e rëndësishme të merrni parasysh situatën tuaj personale financiare dhe tolerancën ndaj rrezikut përpara se të merrni ndonjë vendim investimi.
 4. Pick ‘Lar’ ose ‘Down’ – Vendimi nëse do të zgjedhësh një drejtim LAR ose Poshtë për çmimin e aktivit varet nga besimi juaj se si do të lëvizë përpara se të skadojë opsioni.

Tregjet dhe asetet

Quotex është një platformë tregtare që u ofron tregtarëve një gamë të gjerë opsionesh për tregtimin e opsioneve dixhitale. Ato ofrojnë një përzgjedhje mbresëlënëse prej mbi 410 aktivesh për të zgjedhur, duke u dhënë tregtarëve mundësi të shumta për të diversifikuar portofolet e tyre dhe për të eksploruar strategji të ndryshme tregtare. Pavarësisht nëse jeni të interesuar për aksione, mallra, monedha ose indekse, Quotex ju mbulon me bibliotekën e tyre të gjerë të aseteve.

 • Aksionet – Ekziston një gamë e gjerë e aksioneve pa recetë (OTC), duke përfshirë kompani të njohura si Facebook dhe Microsoft.
 • Monedhat – Platforma e tregtimit ofron një gamë të larmishme çiftesh Forex, duke përfshirë si monedhat kryesore ashtu edhe ato ekzotike. Me mbi 20 opsione për të zgjedhur, do të keni mundësi të shumta për të eksploruar kombinime të ndryshme të monedhave. Një nga çiftet e njohura në dispozicion është EUR/USD, i cili ju lejon të tregtoni euron kundrejt dollarit amerikan.
 • Cryptos – platforma ofron gjithashtu kriptovaluta për të tregtuar si Bitcoin, argumentet e monedhës dixhitale Ethereum, Litecoin, Ripple për të emërtuar disa prej tyre.
 • Indekset – Ka shumë bursa me reputacion në mbarë botën që luajnë një rol të rëndësishëm në tregjet financiare globale. Disa nga këto shkëmbime kryesore përfshijnë indekse të njohura si FTSE 100 dhe Dow Jones 30. Këto indekse përfaqësojnë një gamë të larmishme kompanish nga sektorë të ndryshëm, duke u ofruar investitorëve një mundësi për të tregtuar dhe investuar në biznese të njohura globalisht.
 • Mallrat – Disa nga mallrat e njohura që njerëzit shpesh investojnë në Quotex përfshijnë arin, argjendin dhe naftën. Këto konsiderohen asete të vlefshme për shkak të përdorimeve të tyre të ndryshme dhe kërkesës në industri të ndryshme. Për më tepër, ka energji dhe metale të tjera të njohura që tërheqin gjithashtu investitorët.

Kur përdora Quotex, u kënaqa kur zbulova se ato ofrojnë edhe tregtimin e kriptomonedhave. Megjithatë, vlen të përmendet se gama e tyre e tregjeve është ende disi e kufizuar në krahasim me ndërmjetësit më tradicionalë në internet.

Tregtimi i opsioneve binare

Quotex ofron opsione binare afatshkurtra në një përzgjedhje të kufizuar të tregjeve financiare. Ata gjithashtu ofrojnë sinjale tregu që tregtarët mund t’i përdorin për t’i ndihmuar ata të marrin vendime të informuara. Përdoruesit kanë mundësinë emocionuese për t’u përfshirë në tregtinë afatshkurtër duke vendosur baste për çmimet e luhatshme. Përdoruesve u jepet mundësia të testojnë fatin e tyre në parashikimin e kushteve të tregut me opsione binare që kanë afate kohore tepër të shkurtra, që variojnë nga 5 sekonda deri në maksimum 4 orë.

Tregti Forex

Opsionet dixhitale ofrojnë akses në një gamë të gjerë çiftesh Forex, me mbi 20 opsione. Më pëlqejnë pagesat e ofruara nga kjo platformë sepse ato janë mjaft tërheqëse, me fitime të mundshme që shkojnë deri në 82% në çiftin e monedhës popullore EUR/USD. Opsionet dixhitale ofrojnë një platformë të përshtatshme për individët e interesuar të spekulojnë mbi luhatjet e monedhave kryesore. Pavarësisht nëse po parashikoni një rritje ose rënie të vlerës, opsionet dixhitale ofrojnë një zgjidhje gjithëpërfshirëse për të përmbushur nevojat tuaja.

Tregtimi i aksioneve

Me Quotex, ju do të keni akses në një përzgjedhje të larmishme të aksioneve pa recetë (OTC). Ajo që është edhe më e mirë është se ju mund të filloni të tregtoni me aq pak sa 1 dollarë, falë madhësive të tyre tregtare minimale. Përveç opsioneve të tjera të tregtimit, ju keni mundësinë të tregtoni opsione dixhitale në mbi 10 indekse kryesore, duke përfshirë FSTE 100 të mirënjohur. Kjo ju jep një shumëllojshmëri të gjerë zgjedhjesh dhe lejon fleksibilitet më të madh në strategjinë tuaj të investimit.

Tregtimi CFD

Quotex nuk ofron CFD në platformën e tij, vetëm opsionet binare dhe dixhitale janë të disponueshme

Tregtimi i Kriptove

Ju mund të tregtoni me lehtësi një përzgjedhje të kriptomonedhave kryesore në Quotex duke përdorur opsionet binare lart/poshtë. Kjo veçori ju lejon të spekuloni mbi lëvizjet e çmimeve të këtyre aseteve dixhitale, duke ju ofruar mundësi të ndryshme tregtimi në tregun e kriptove. Me Quotex, ju mund të aksesoni dhe tregtoni lehtësisht kriptomonedha të njohura si Bitcoin, Litecoin dhe Ethereum në platformën tonë miqësore për përdoruesit ose aplikacionin celular. Për tregtarët e interesuar për kriptovalutat, përdorimi i kësaj platforme mund të ofrojë një metodë të përshtatshme dhe miqësore për përdoruesit për të hyrë në treg. Kjo jo vetëm që u lejon atyre të menaxhojnë me lehtësi investimet e tyre, por gjithashtu u siguron qasje në të dhëna dhe analiza në kohë reale që mund të ndihmojnë në marrjen e vendimeve të informuara tregtare.

(Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pagesat dhe tarifat

Quotex, platforma që përdorim, përcakton përqindjen e fitimit për çdo instrument. Kjo përqindje mund të ndryshojë bazuar në faktorë të ndryshëm si likuiditeti i aktivit, koha e ekzekutimit të tregtisë dhe çdo ngjarje ekonomike në vazhdim. Kur tregtoni opsione binare, është mirë të dini se pagesa maksimale për tregti mund të arrijë deri në 98% në këtë platformë. Kjo do të thotë që nëse tregtia juaj është e suksesshme, ju keni potencialin për të fituar një kthim të konsiderueshëm nga investimi juaj.

Lista e shkurtër e çifteve më të njohura Forex për të tregtuar në Quotex si shembull
Lista e çifteve më të njohura Forex për të tregtuar në Quotex dhe përqindja e pagimit të lidhur

Për ta ilustruar, le t’i hedhim një sy çiftit të monedhës EUR/USD. Në momentin e shkrimit, kursi i këmbimit ofrohej në 93%. Kjo do të thotë që nëse një klient investonte 1000 dollarë dhe parashikonte me sukses lëvizjen e çmimit brenda kornizës kohore të zgjedhur, ai do të merrte 1930 dollarë në këmbim të asaj tregtie. Nëse parashikimi i tyre do të ishte i pasaktë, ata do të ishin përballur me humbjen e investimit të tyre fillestar prej 1000 dollarësh.

Lista e aksioneve të njohura të SHBA-së për t’u tregtuar me kuote dhe përqindja e pagimit të lidhur

Nga përvoja ime me Quotex, ju mund të prisni pagesa tipike prej 88% në opsionet binare që lidhen me arin dhe argjendin. Për aksionet si Pfizer dhe Intel, përfitimet janë përgjithësisht rreth 90%.

Unë mund të shoh që Quotex nuk vendos asnjë komision për operacionet tregtare. Kjo do të thotë që përdoruesit mund të gëzojnë përfitimin e ekzekutimit të tregtive pa kryer ndonjë tarifë shtesë. Madhësia minimale e tregtisë në Quotex është 1 $, kështu është si shumica e ndërmjetësve të tjerë që kam testuar.

Tregtimi i levave

Aktualisht, Quotex nuk ofron opsione tregtare të levave. Ndërsa ky kufizim mund të kufizojë aksesin në treg për tregtarët fillestarë, ai gjithashtu mund të shihet si një mënyrë për të minimizuar humbjet e mundshme.

Aplikacioni Quotex

Ndërmjetësi ofron një zgjidhje të përshtatshme duke ofruar një aplikacion të vetëm që mund të shkarkohet si nga Google Play ashtu edhe nga Apple App Store. Kjo u lejon përdoruesve me lloje të ndryshme pajisjesh të aksesojnë shërbimet e tyre pa mundim. Ju mund të hyni në platformën e tyre të bazuar në ueb duke përdorur çdo shfletues. Kjo do të thotë se mund ta përdorni lehtësisht edhe në telefonin tuaj celular, duke e bërë atë të përshtatshëm dhe të aksesueshëm pavarësisht se ku jeni.

Klientët kanë komoditetin dhe kontrollin për të monitoruar kushtet e tregut dhe për të kryer lehtësisht tregti me vetëm disa trokitje. Kjo i lejon ata të qëndrojnë të informuar për lëvizjet e tregut në kohë reale dhe të ndërmarrin veprime të menjëhershme kur shfaqen mundësi. Quotex ofron një gamë të gjerë karakteristikash duke përfshirë grafikët interaktive, treguesit dhe mjetet e vizatimit. Këto mjete i lejojnë përdoruesit të analizojnë të dhënat dhe të marrin vendime të informuara për investimet e tyre. Për më tepër, Quotex ofron akses në mbi 400 aktive themelore, duke u dhënë përdoruesve një përzgjedhje të larmishme për të zgjedhur gjatë tregtimit.

Për më tepër, zbulova se sinjalet e drejtpërdrejta të tregtimit të ndërmjetësit ishin lehtësisht të aksesueshme në pajisjet celulare. Kjo do të thotë që përdoruesit mund të marrin përditësime dhe rekomandime të tregtimit në kohë reale direkt në telefonat inteligjentë ose tabletët e tyre, duke ofruar një përvojë tregtare pa probleme dhe të lëvizshme.

Depozitat dhe tërheqjet në Quotex

Fillestarët në botën e tregtimit mund të fillojnë me një depozitë minimale prej vetëm 10 dollarësh. Kjo kërkesë e ulët e hyrjes e bën atë të arritshme për individët që duan të zhysin gishtat e tyre në botën e tregtimit pa thyer bankën.

Klientët e Quotex kanë një sërë opsionesh të përshtatshme për depozitimin e fondeve. Ata mund të zgjedhin nga kartat bankare si Visa dhe Mastercard, të përdorin kriptovaluta, të zgjedhin bankingun në internet ose të përdorin kuletat elektronike. Sipas përvojës sime, firma nuk ngarkon asnjë tarifë për depozitat ose tërheqjet, duke e bërë atë edhe më miqësore me klientët dhe me kosto efektive.

Është e rëndësishme të mbani në mend se opsionet e pagesës ndryshojnë nga vendi në vend. Në Mbretërinë e Bashkuar, klientët kanë mundësinë të depozitojnë fonde duke përdorur kriptovaluta si Bitcoin, Litecoin dhe Ethereum. Nga ana tjetër, tregtarët indianë kanë një shumëllojshmëri zgjedhjesh, duke përfshirë bankat lokale dhe kuletat e njohura elektronike si Perfect Money, përveç kriptomonedhave. Për të marrë një kuptim gjithëpërfshirës të opsioneve të ndryshme të pagesës të disponueshme në juridiksionin tuaj, rekomandohet të vizitoni faqen zyrtare të ndërmjetësit. Aty do të gjeni një përmbledhje të detajuar të secilës mënyrë individuale të pagesës që mund të përdoret.

Për shumicën e metodave të tërheqjes, shuma minimale që mund të tërhiqni është 10 dollarë. Megjithatë, nëse jeni duke përdorur Bitcoin, shuma minimale e tërheqjes është 50 dollarë. Në përgjithësi, nuk ka nevojë për verifikim shtesë kur bëni një tërheqje. Megjithatë, për transaksionet që përfshijnë shuma të mëdha parash, kompania mund të kërkojë masa shtesë verifikimi për të garantuar sigurinë dhe pajtueshmërinë.

Kur bëhet fjalë për tërheqjet, firmës zakonisht i duhen deri në tre ditë për t’i përpunuar ato. Megjithatë, ata bëjnë përpjekje për të përshpejtuar pagesën dhe synojnë ta përpunojnë atë në të njëjtën ditë kur dorëzohet kërkesa për tërheqje.

menyra pagese

 • Kartë Krediti
 • Viza
 • Mastercard
 • Maestro
 • Paratë e përsosura
 • ADVcash
 • Bitcoin
 • Transferta me tela
 • Ethereum
 • Portofoli Doku
 • Kriptovalutat

Llogaria demonstruese e Quotex

Ndërmjetësi ofron një llogari demo me financim bujar prej 10,000 dollarësh për përdoruesit që të praktikojnë dhe të njihen me platformën e internetit dhe tregtimin e opsioneve dixhitale. Me një llogari demo, do të keni akses në asete të ndryshme, mjete tregtare, sinjale dhe tregues për të përmirësuar përvojën tuaj të të mësuarit.

Për klientët që janë të rinj në opsionet dixhitale, mendoj se është e rëndësishme të hapni një llogari demo falas në Quotex për t’u njohur me funksionalitetin e kësaj platforme tregtare të thjeshtë dhe miqësore për përdoruesit. Kjo ju lejon të përjetoni drejtpërdrejt se si funksionon gjithçka përpara se të bëni ndonjë angazhim financiar.

Për të filluar përdorimin e llogarisë demo tregtare të Quotex, gjithçka që duhet të bëni është të klikoni në opsionin “hap llogari demo” që gjendet në faqen kryesore të ndërmjetësit. Kjo do t’ju drejtojë në platformë për qëllime të tregtimit demo. me llogarinë demo, mund të tregtoni me të njëjtat kushte si llogaria e parave reale, por nuk mund të tërhiqni para nga llogaria demo.

(Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Bonuset dhe promovimet

Gjatë përvojës sime me Quotex, zbulova një ofertë tërheqëse të një bonusi depozite prej 30% për depozita prej 100 dollarë ose më shumë. Më pëlqen kjo ofertë dhe personalisht mendoj se është një nxitje e dobishme që mund të rrisë ndjeshëm kapitalin tuaj tregtar dhe t’ju ofrojë më shumë mundësi në tregjet financiare.

Krahas promovimeve të rregullta, ofrohen edhe oferta periodike. Këto përfshijnë stimuj të ndryshëm që synojnë minimizimin e rrezikut, shpërblimet e kthimit të parave, Anuloni pikët X dhe bonuset e bilancit. Mbani një sy për këto promovime shtesë për të përmirësuar përvojën tuaj të përgjithshme.

Tregtarët aktivë shpesh shpërblehen me kode promocionale, që janë në përputhje me marrëveshjet e ofruara nga firma. Këto kode promocionale veprojnë si stimuj për tregtarët dhe u ofrojnë atyre përfitime ose zbritje të veçanta. Për informacionin më të përditësuar, sigurohuni që të vizitoni faqen e internetit të Quotex. Është gjithmonë e rëndësishme të rishikoni dhe kuptoni termat dhe kushtet në lidhje me bonuset përpara se të bëni ndonjë investim. Kjo do të sigurojë që ju të jeni të informuar mirë dhe të merrni vendime të zgjuara.

Rregullorja dhe Licencimi

Në nëntor 2020, firma arriti certifikimin si ndërmjetës i licencuar nga Qendra Ndërkombëtare e Rregullimit të Marrëdhënieve të Tregut Financiar (IFMRRC). Megjithatë, për fat të keq, lejoi që regjistrimi i saj të skadonte në vitin 2021. Mungesa e rregulloreve do të thotë se kompania aktualisht po funksionon pa ndonjë udhëzim apo kufizim specifik të vendosur nga qeveria ose autoritetet e industrisë.

Është e rëndësishme të tregoni kujdes kur angazhoheni në tregti me ndërmjetës të parregulluar. Kjo është për shkak se klientët mund të kenë mundësi të kufizuara për rekurs në rast se lindin ndonjë mosmarrëveshje. Për të siguruar sigurinë tuaj financiare, këshillohet të tregtoni me ndërmjetës të rregulluar që ofrojnë më shumë mbrojtje dhe mbikëqyrje.

Llogaritë e kuotave

Quotex ka një opsion të thjeshtë dhe të përshtatshëm të llogarisë së drejtpërdrejtë që kërkon vetëm një depozitë minimale prej $10. Megjithatë, vlen të përmendet se llogaritë mund të hapen në monedha të ndryshme për të akomoduar preferenca të ndryshme. Ju mund të përdorni disa monedha bazë për transaksionet tuaja, duke përfshirë dollarë amerikanë, euro, rubla ruse, hryvnias ukrainase dhe reale braziliane.

Si investitor, ju do të keni akses të plotë në një gamë të gjerë opsionesh dixhitale. Kjo ju jep mundësinë të diversifikoni portofolin tuaj të investimeve dhe të eksploroni instrumente të ndryshme financiare. Përveç kësaj, ju do të merrni mbështetje të përkushtuar ndaj klientit për të adresuar çdo pyetje ose shqetësim që mund të lindë gjatë udhëtimit tuaj të investimit. Jini të sigurt, ndihma është vetëm një telefonatë ose mesazh larg!

Si të hapni një llogari të drejtpërdrejtë të Quotex

Unë testova procesin e regjistrimit dhe zbulova se ishte një përvojë tepër miqësore për përdoruesit. Anëtarët e rinj mund të lundrojnë shpejt dhe me lehtësi nëpër hapat, duke i lejuar ata të funksionojnë brenda vetëm pak minutash.

 1. Për të hyrë në Quotex, thjesht klikoni në lidhjen ‘Vizito’ që ndodhet në krye të faqes. Kjo do t’ju drejtojë te rishikimi, ku mund të gjeni informacion të detajuar rreth Quotex.
 2. Zgjidhni ‘Regjistrohu’
 3. Kur plotësoni formularët ose krijoni llogari, individëve u kërkohet zakonisht të japin informacione personale si emri, adresa e emailit dhe data e lindjes. Këto detaje ndihmojnë në identifikimin dhe verifikimin e identitetit të individit, si dhe mundësojnë komunikimin dhe përshtatjen e shërbimeve për nevojat e tyre specifike. Është e rëndësishme të sigurohet që çdo informacion personal i dhënë të mbahet i sigurt dhe të përdoret në përputhje me ligjet dhe rregulloret e zbatueshme të privatësisë.
 4. Për të siguruar sigurinë dhe legjitimitetin e profilit tuaj, ndiqni me mirësi procesin e verifikimit duke klikuar në lidhjen e emailit që është dërguar në llogarinë tuaj. Kjo është një procedurë standarde për të vërtetuar identitetin tuaj dhe për të mbrojtur informacionin tuaj.

Analiza e llogarisë

Quotex u siguron mbajtësve të llogarive të saj një tabelë të vlefshme analitike. Kjo veçori i lejon përdoruesit të fitojnë njohuri dhe të gjurmojnë të dhëna të rëndësishme që lidhen me llogaritë e tyre. Mund të jetë një mjet i dobishëm për monitorimin e performancës, marrjen e vendimeve të informuara dhe optimizimin e strategjive në platformë.

Përdoruesit kanë mundësinë për të hyrë në një pasqyrë gjithëpërfshirëse të aktivitetit të tyre tregtar, duke përfshirë metrikë të rëndësishëm si numri i tregtimeve të kryera, fitimi total i fituar, përqindja e fitimit, qarkullimi neto dhe më shumë. Ky informacion u siguron përdoruesve njohuri të vlefshme për performancën e tyre tregtare dhe i ndihmon ata të marrin vendime të informuara për strategjitë e ardhshme të investimeve. Për fillestarët në tregti, ky mjet është shumë i dobishëm. Ai u mundëson tregtarëve të gjurmojnë përparimin e tyre dhe të përcaktojnë zonat ku mund të përmirësojnë strategjinë ose konfigurimin e tyre. Duke përdorur këtë mjet, tregtarët mund të përmirësojnë vazhdimisht aftësitë e tyre dhe të arrijnë rezultate më të mira në përpjekjet e tyre tregtare. Përveç shërbimeve të tij të ndërmjetësimit, ndërmjetësi ofron gjithashtu njohuri të vlefshme mbi spekulimet dhe rezultatet e tregtarëve të tjerë. Ky informacion mund të jetë i dobishëm për klientët që duan të kuptojnë më mirë tendencat dhe ndjenjat e tregut.

Orari i hapjes

Investitorët kanë lehtësinë për të hyrë në faqen e internetit dhe platformën e ndërmjetësit kurdo që dëshirojnë. Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se tregtimi i aktiveve mund të ndodhë vetëm gjatë orarit të hapjes së tregut. Forex, shkurtim i këmbimit valutor, funksionon nga e hëna në të premte. Kriptomonedhat ofrojnë avantazhin e të qenit të disponueshme për tregti dhe transaksione gjatë gjithë kohës, 24 orë në ditë, 7 ditë në javë. Kjo do të thotë që përdoruesit mund të përfshihen në aktivitete të kriptomonedhave në çdo kohë, duke ofruar fleksibilitet dhe komoditet në krahasim me sistemet tradicionale bankare me orë të kufizuara operimi.

Hapni terminalin tregtar të ndërmjetësit për detaje mbi çdo aktiv.

Mbështetja e Klientit

Tregtarët kanë lehtësinë për të kontaktuar mbështetjen direkt përmes ndërfaqes së platformës. Ata mund të zgjedhin të dorëzojnë një biletë ose të përdorin opsionin e bisedës live, duke e bërë të lehtë dhe efikase marrjen e ndihmës sa herë që nevojitet. Klientët kanë mundësinë të plotësojnë me lehtësi një formular në internet të disponueshëm në faqen e internetit të kompanisë ose të kërkojnë mbështetje duke dërguar email në support@quotex.io.

Ju lutemi kini parasysh se adresa e regjistruar e ndërmjetësit është Maxbit LLC, e vendosur në Katin e Parë, Ndërtesa First St Vincent Bank LTD, James Street, Kingstown, St. Vincent and the Grenadines.

Siguria dhe Siguria

Kompania i jep përparësi sigurisë dhe përdor teknologji të specializuara për të siguruar mbrojtjen e informacionit të klientit. Ata u përmbahen standardeve të sigurisë së lartë, duke u ofruar klientëve qetësi në lidhje me sigurinë dhe konfidencialitetin e të dhënave të tyre të ndjeshme. Ndërmjetësi siguron privatësinë dhe sigurinë e të dhënave personale duke mos i shitur apo ndarë ato me asnjë palë të tretë. Ky angazhim për mbrojtjen e informacionit të klientit është një prioritet për ndërmjetësin.

Sistemi i pagesave siguron sigurinë e transaksioneve tuaja përmes shtresave të shumta të mbrojtjes. Kjo përfshin enkriptimin SSL, i cili mbron të dhënat tuaja nga aksesi i paautorizuar. Për më tepër, platforma jonë përdor teknologjinë e sigurt 3D për të shtuar një shtresë shtesë të vërtetimit gjatë procesit të pagesës. Kur transferoni fonde duke përdorur Mastercard, një kod unik përdoret gjithashtu për të garantuar sigurinë dhe integritetin e transaksionit tuaj.

Vendet e pranuara

Quotex është një platformë tregtare gjithëpërfshirëse që mirëpret tregtarë nga vende të ndryshme, duke përfshirë Australia, Tajlanda, Afrika e Jugut, Singapori, India, Norvegjia, Danimarka, Emiratet e Bashkuara Arabe, Arabia Saudite, Kuvajti, Luksemburgu, Katari dhe shumë të tjerë. Ata përpiqen të ofrojnë akses global në shërbimet e tyre për individë në mbarë botën.

Fatkeqësisht, individët që banojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kanada, Hong Kong, Federatën Ruse, Mbretërinë e Bashkuar, Gjermani, Francë, Portugali, Spanjë, Itali, Qipro dhe Suedi aktualisht nuk janë në gjendje të hyjnë në platformën tregtare Quotex për aktivitetet e tyre tregtare. .

Krahasoni Quotex me ndërmjetësit e tjerë

Kur konsideroni ndërmjetës të ngjashëm me Quotex që pranojnë tregtarë nga vendndodhja juaj, ka disa opsione që ia vlen të krahasohen. Këta ndërmjetës i ngjajnë shumë Quotex-it për sa i përket veçorive dhe shërbimeve të tyre. Është e rëndësishme të theksohet se lista mund të ndryshojë në varësi të vendndodhjes tuaj specifike dhe ndërmjetësve të disponueshëm në atë rajon. Kryerja e hulumtimit dhe krahasimit të plotë do t’ju ndihmojë të gjeni përputhjen më të mirë për nevojat tuaja tregtare.

 1. Pocket Option : Pocket Option është një ndërmjetës i opsioneve binare që u krijua në 2017. Ata specializohen në ofrimin e kontratave lart/poshtë për tregtimin e Forex, aksioneve dhe kriptomonedhave. Pocket Option ka fituar popullaritet në mesin e tregtarëve aspirantë, duke u mburrur me një bazë të konsiderueshme përdoruesish prej mbi 100,000 anëtarësh aktivë në mbarë botën. Ofron komoditet duke mbështetur mënyra të shumta pagese dhe dallohet me kërkesën minimale të tregtisë prej vetëm 1$.
 2. Binomo : Binomo është një ndërmjetës i njohur me më shumë se 100 asete të disponueshme për tregti, një aplikacion intuitiv celular. Binomo u ofron këtyre përdoruesve mundësinë e tregtimit në një platformë tregtare si me CFD ashtu edhe me opsione binare.
 3. Videforex : Videforex ofron akses në tregjet e aksioneve, indekseve, kriptove, forex dhe mallrave nëpërmjet opsioneve binare dhe CFD-ve. Platforma e pronarit, aplikacioni celular dhe tregtimi i integruar i kopjeve janë miqësore për përdoruesit dhe u përshtaten tregtarëve të rinj dhe të rastësishëm, dhe mjetet e analizës së tregut dhe konkurset e tregtimit ofrojnë mënyra të mira për të përmirësuar aftësitë tuaja tregtare.

konkluzioni

Quotex është një ndërmjetës unik i opsioneve dixhitale që dallon nga konkurrenca. Ai siguron një platformë të bazuar në ueb miqësore për përdoruesit, duke e bërë atë të përshtatshme për tregtarët e të gjitha niveleve. Një veçori e spikatur është disponueshmëria e sinjaleve të drejtpërdrejta, të cilat mund të ofrojnë njohuri të vlefshme për tregtimin e suksesshëm. Përveç ndërfaqes së tij miqësore për përdoruesit, Quotex ofron një kërkesë minimale të ulët të depozitave dhe nuk ngarkon asnjë tarifë tërheqjeje, duke e bërë atë një opsion tërheqës për tregtarët që duan të fillojnë me investime më të vogla. Për më tepër, ndërmjetësi ofron një bonus regjistrimi prej 30%, duke shtuar vlerë të mëtejshme për klientët e rinj. Gama e aseteve dhe ndërfaqja miqësore për përdoruesit e ofruar nga platformat e opsioneve dixhitale mund të jetë mjaft e kënaqshme për fillestarët që sapo kanë filluar në këtë fushë.

(Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

FAQ

A është Quotexi i rregulluar?

Deri më tani, Quotex nuk funksionon sipas ndonjë rregulloreje specifike. Regjistrimi i tyre në IFMRRC (Qendra Ndërkombëtare e Rregullimit të Marrëdhënieve me Tregun Financiar) skadoi në vitin 2021.

Çfarë platforme tregtare mund të përdorë me Quotex?

Ky ndërmjetës ka zhvilluar platformën e vet të markës, e cila është krijuar për t’u ofruar përdoruesve një përvojë ekzekutimi pa probleme dhe miqësore për përdoruesit. Veçoritë e këtij shërbimi shtrihen përtej vetëm një shërbimi sinjalistik dhe treguesve teknikë; ofron edhe mjete të tjera të vlefshme. Për më tepër, ekziston një aplikacion celular falas i disponueshëm për përdoruesit që të kenë qasje të përshtatshme në këto burime në lëvizje.

A ofron Quotex një llogari demo?

Po, Quotex ofron një llogari demo. Klientët kanë lehtësinë për të hyrë në një llogari demo që vjen e parafinancuar me 10,000 dollarë. Kjo i lejon ata të eksplorojnë dhe të familjarizohen me platformën pa ndonjë rrezik financiar apo angazhim investimi. Kjo platformë u ofron përdoruesve një mjedis të simuluar tregtimi për opsionet binare. Kjo i lejon ata të praktikojnë dhe të njihen me ndërfaqen përpara se të investojnë para reale. Në këtë mënyrë, përdoruesit mund të fitojnë besim dhe njohje me procesin e tregtimit pa ndonjë rrezik financiar.

Cila është depozita minimale në Quotex?

Depozita minimale në Quotex është 10 dollarë. Quotex u ofron klientëve mundësinë për të filluar tregtimin me një investim minimal prej vetëm 10 dollarësh. Tregtarët gjithashtu kanë fleksibilitetin për të depozituar fonde në monedha të shumta, në varësi të monedhës bazë të lidhur me llogarinë e tyre.

Si të tërhiqni para nga llogaria ime Quotex?

Për të tërhequr para nga Quotex, mund ta bëni duke dërguar një kërkesë për tërheqje në platformë. Investitorët kanë lehtësinë për të tërhequr fonde nga llogaritë e tyre në internet duke bërë një kërkesë. Ekziston një shumë minimale tërheqjeje e vendosur në 10 ose 50 dollarë posaçërisht për transaksionet me Bitcoin. Kur bëhet fjalë për tërheqjet, mbani në mend se ato zakonisht marrin rreth tre ditë pune për t’u përpunuar. Pasi të jetë miratuar kërkesa për tërheqje, fondet tuaja do të kthehen duke përdorur të njëjtën metodë që keni përdorur fillimisht për depozitim.