Pocket Option Преглед

Оценка: 5.0 out of 5.0 stars

 • Бесплатна демо сметка: да
 • Исплата: до 95%
 • Бонус: до 50%
 • Средства: 100+ девизен курс, стоки, акции, крипто

Pocket Option е онлајн платформа за тргување која е основана во 2017 година од тим експерти за финансиска технологија и информатичка технологија. Тој беше специјално создаден за да ги задоволи потребите на бинарните опции и пазарите на Forex. Целта на компанијата беше да развие кориснички интерфејс кој дава приоритет на практичноста, леснотијата на користење и пријатно искуство, надминувајќи го просечниот брокер и платформа во однос на употребливоста и уживањето.

Table of Contents

Преглед на Pocket Option

Еве брз преглед на карактеристиките на Pocket Option.

Брокер Pocket Option
📅 Основана 2017 година
⚖️ Регулатива Меѓународниот орган за услуги на Мвали
💻 Демо Да
💳 Минимален депозит 10 долари
📈 Минимална трговија $1
📊 Средства 100+, девизен курс, стоки, акции, криптоси
💰 Враќање на инвестицијата 95%
🎁 Бонус 50%
💵 Методи на депозит Кредитни картички (Visa картички, Mastercard), Webmoney, China UnionPay, жичен трансфер, криптовалути, Neteller, Qiwi, Yandex-money и многу повеќе
🏧 Начини на повлекување Кредитни картички (Visa картички, Mastercard), Webmoney, China UnionPay, жичен трансфер, криптовалути, Neteller, Qiwi, Yandex-money и многу повеќе
📍Седиште Сан Хозе- Сан Хозе Мата Редонда, населба Лас Вегас, Сина зграда дијагонала до средното училиште Ла Сал, Република Костарика
💹 Типови на трговија Високо/ниско, турбо, девизен курс
💻 Платформа за тргување Веб, Windows, iOS, Android, MT5
🌎 Јазик Англиски, шпански, француски, руски, украински, португалски, турски, тајландски, виетнамски, индонезиски, персиски, јапонски, арапски, хинди, тагалог, полски, италијански, романски, грчки, српски
👨‍💻 Социјално тргување Да
🕌 Исламска сметка Да
⭐ Оцена 5/5

(Општо предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик)

Што е Pocket Option?

Pocket Option е брокер за бинарни опции кој обезбедува широк спектар на опции за трговците. Со повеќе од 100 различни средства за избор, вклучително и валутни парови на Forex, акции и криптовалути, корисниците имаат разновиден избор за инвестирање. Оваа разновидност им овозможува на трговците да истражуваат различни пазари и потенцијално да ги искористат различните можности за инвестирање. Клиентите на Pocket Option имаат предност за пристап до регулирани услуги во широк опсег на земји и региони. Оваа онлајн платформа за тргување е дизајнирана да биде пријателска за корисниците и нуди беспрекорна услуга за клиентите доколку е потребна поддршка од корисниците.

Регулатива

Pocket Option е регулирана платформа за тргување која потпаѓа под надзор на Меѓународниот орган за услуги на Мвали. Ова значи дека Pocket Option работи во согласност со прописите и стандардите поставени од Меѓународниот орган за услуги на Мвали за да ги заштити интересите на трговците и да обезбеди правични и транспарентни трговски практики. Овој брокер е регистриран со број на лиценца T2023322 . Тие даваат приоритет на политиката „Знај го твојот клиент“ и строго се придржуваат до Политиката за спречување перење пари.

Платформа за тргување

Нашето сеопфатно тестирање откри дека нивната платформа за тргување е многу интуитивна и прифатлива за корисниците. На корисниците ќе им биде лесно да се движат и ефикасно да извршуваат занаети. Платформата за тргување со џебни опции е достапна преку веб, компјутер, MAC, iOS и Android уреди и може да се пофали со импресивен дизајн кој го подобрува корисничкото искуство. Покрај тоа, тие обезбедуваат MetaTrader 5 за тргување со девизен курс, моќна платформа која овозможува автоматско тргување и нуди одлични алатки за техничка анализа. Тие исто така нудат ботови за тргување . Оваа функција им овозможува на трговците автоматски да извршуваат занаети врз основа на претходно дефинирани критериуми и да пристапат до напредни алатки за анализа на податоците од пазарот.

Алатки за цртање графикони

Алатките за цртање графикони се многу ефикасни и сеопфатни, нудејќи низа основни типови графикони како што се линија, свеќник, шипка и Хајкен Аши. Овие алатки им обезбедуваат на корисниците разновиден сет на опции за ефективно да ги анализираат и презентираат податоците. Понатаму, вреди да се спомене дека имате флексибилност да ги приспособите временските рамки според вашите преференции. Можете да го поставите за 5 секунди или да го продолжите до 1 ден, во зависност од вашите специфични потреби и барања. Ова ниво на приспособување ви овозможува да ја прилагодите брзината и временската рамка на индикаторот на вашиот трговски терминал.

Индикатори

Pocket Option нуди сеопфатна колекција од 30 индикатори за ваша погодност. Овој избор ги вклучува сите добро познати технички индикатори и алатки за анализа кои се широко користени во индустријата. Постојат неколку технички показатели кои им се достапни на трговците, вклучувајќи го осцилаторот на забрзувачот, индексот на каналот на стоката (CCI), просечниот индекс на насока (ADX), бендовите на Болингер, движечкиот просек, движечката просечна конвергенција на дивергенција (MACD), моментумот, индексот на релативна сила (RSI) , Просечен вистински опсег (ATR) и многу други. Овие индикатори можат да помогнат да се анализираат движењата и трендовите на цените на финансиските пазари.

Функција за тргување копирајте

Pocket Option обезбедува функција за социјално тргување што им овозможува на трговците лесно да ги реплицираат занаетите на другите трговци на нивната платформа . Оваа функција им овозможува на корисниците да ги набљудуваат и следат стратегиите за тргување на успешните трговци, потенцијално подобрувајќи ги нивните сопствени резултати од тргувањето. Откако ќе пристапите до менито, ќе можете да ги видите статистиките и перформансите на трговецот. Оваа информација дава вредни сознанија за нивните трговски способности и учинокот. Една корисна карактеристика што ја нуди тргувањето со копии е можноста за директна комуникација со трговецот. Покрај тоа, можете лесно да соберете информации за нивната популарност, како на пример колку луѓе ги копираат. Понатаму, можете да пристапите до податоците за нивната трговска активност, вклучувајќи го бројот на извршени зделки и максималниот износ на тргување. Платформата исто така дава увид во нивните перформанси, вклучувајќи го максималниот заработен профит и процентот на профитабилни зделки. Овие карактеристики им овозможуваат на корисниците да донесуваат информирани одлуки кога учествуваат во тргување со копии на Pocket Option.

Сигнали за тргување

Една погодна карактеристика што ја најдовме во Pocket Option е сигналот за тргување. Овие сигнали им овозможуваат на корисниците лесно да ги копираат трговските сигнали со различни времиња на истекување. Со само еден клик на копче на платформата, можете веднаш да ги искористите овие сигнали и да донесувате информирани одлуки за тргување. Со помош на нивниот бот Telegram Signal, трговците можат да примаат висококвалитетни сигнали и удобно да поставуваат занаети користејќи ја апликацијата Telegram . Оваа функција го поедноставува процесот на тргување и помага да се обезбеди точно извршување на занаетите.

За да го подобрат вашето трговско искуство, тие обезбедуваат копчиња за поврзување кои овозможуваат побрзи дејства и го насочуваат целокупниот процес. Оваа функција овозможува поинтуитивно и поефикасно тргување искуство.

Апликација за тргување

Можете лесно да бидете во тек со најновите вести од пазарот преку нашата мобилна апликација, која е компатибилна и со iOS и со Android уреди . Ова осигурува дека можете да пристапите до апликацијата без оглед на претпочитаниот оперативен систем. Pocket Options разви апликација за iOS и Android која им служи на корисниците кои претпочитаат тргување на MetaTrader 5 (MT5). Оваа мобилна апликација им овозможува на трговците практично да пристапуваат до нивните сметки и да извршуваат занаети во движење, обезбедувајќи беспрекорно тргување искуство. Pocket Option нуди веб-базирана платформа како централен трговски центар. Ова значи дека корисниците можат лесно да пристапат до него од нивните компјутери или мобилни уреди за беспрекорно тргување искуства. Без разлика дали сакате да тргувате на компјутер или во движење, Pocket Option ве покрива.

Мобилната апликација Pocket Option ги нуди сите карактеристики на веб-платформата, што ја прави погодна за трговците во движење. Ова е можно поради корисничкиот интерфејс на платформата за тргување и едноставниот дизајн, оптимизиран за мобилна употреба.

Ќе бидете среќни кога ќе дознаете дека апликацијата е бесплатна за вас, што ја прави прифатлива опција. Дополнително, процесот на инсталација е брз и без проблеми, што ви овозможува да започнете без никакви одложувања. Самиот интерфејс е дизајниран за брзина, обезбедувајќи беспрекорно и ефикасно корисничко искуство од моментот кога ќе почнете да го користите. За да пристапите до апликацијата за iOS, можете да ја користите или на iPad или на iPod сè додека вашиот уред има инсталирано iOS 11.0 или понова верзија. Од друга страна, ако сте корисник на Android, ќе ви треба најмалку верзија 4.4 или понова за да ја користите апликацијата.

Надоместоци и провизии

Нашиот тим на аналитичари спроведе темелен преглед на условите за тргување понудени од Pocket Option. Главната цел беше да се истражи дали има неоткриени или скриени провизии за кои трговците треба да бидат свесни. Кога станува збор за такси за тргување, има добри вести. Нема скриени такси поврзани со тргувањето на оваа платформа. Дополнително, депонирањето средства на вашата трговска сметка е потполно бесплатно. Сепак, важно е да се забележи дека при повлекување средства, се наплаќа мала провизија од Perfect Money (0,5 проценти) . Дополнително, во зависност од банката што ја користите за трансферот, тие може да наметнат и сопствена провизија за обработка на трансакцијата. Можете да направите повлекувања користејќи различни начини на електронско плаќање или кредитни картички без никакви дополнителни трошоци. Стандардно, оваа платформа автоматски генерира сметки без замена за сите свои клиенти без да бара никакви промени во поставките или потреба да се контактира со поддршката за корисници. Оваа функција е дизајнирана да обезбеди клиентите да можат да тргуваат без да поднесат никакви такси за ноќ или камати, што ја прави погодна опција за оние кои ги следат исламските принципи или едноставно претпочитаат да не се вклучат во активности кои вклучуваат интерес.

Што се бинарни опции?

Тоа е одлично прашање и важно е барем малку да се запознаете со одговорот доколку размислувате да инвестирате во оваа стратегија. Разбирањето на основите ќе ви помогне да донесувате информирани одлуки за вашата инвестиција. Кога станува збор за разбирање на механиката на бинарните опции, многумина сметаат дека е релативно поедноставно во споредба со традиционалното тргување со акции. Бинарни опции вклучуваат предвидување дали вредноста на средството ќе се зголеми или падне во одредена временска рамка, додека тргувањето со акции опфаќа купување и продавање акции на поединечни компании на отворен пазар.

Во традиционалното тргување со акции, инвеститорите обично купуваат акции по одредена цена и имаат можност да ги продадат подоцна кога вредноста на акциите ќе се зголеми. Со продажба по повисока цена од онаа што првично ја платиле, инвеститорите можат да профитираат од разликата во вредноста. Кога вредноста на акцијата се намалува, инвеститорите може да се соочат со загуба доколку изберат да ги продадат своите акции.

Бројни фактори имаат влијание врз берзата, што отвора широк опсег на потенцијални сценарија. Вредноста на акциите може да флуктуира на безброј начини, што ја прави непредвидлива и нуди и ризици и можности за инвеститорите. Бинарни опции се вид на финансиски инструмент кој нуди само два можни исходи. Овие исходи се одредуваат со однапред одреден временски рок. Во тргувањето со бинарни опции, ако изберете да инвестирате и вредноста на акцијата надмине однапред одредена фиксна сума до времето кога ќе истече, ќе остварите профит или ќе ја „победите“ таа конкретна бинарна опција.

Ако вредноста падне под договорениот износ, тоа значи дека сте направиле загуба на вашата инвестиција. Можете исто така да остварите профит ако вредноста падне ако правилно предвидите дека вредноста ќе биде помала на времето на истекување. Уникатниот пристап на оваа трговија го прави да се издвојува, но е релативно лесно да се разбере. Оваа едноставност го прави атрактивна опција за инвестирање за многу луѓе. Поради нивната растечка популарност и фактот што овие инвестициски занаети обично не се достапни на традиционалните берзи, многу индивидуални брокерски куќи сега ги нудат. Вреди да се напомене дека овие занаети често се одвиваат надвор од американскиот пазар. Еден реномиран онлајн брокер што може да го земете во предвид е PocketOption.com.

Регистрација за Pocket Option

Кога ќе ја посетите почетната страница на Pocket Option, ќе ви биде побарано да креирате сметка. Можете лесно да пристапите до оваа услуга бесплатно со пријавување со корисничко име и лозинка. Алтернативно, можете да ја користите и вашата постоечка сметка на Facebook или Google за да се најавите. Иако процесот на регистрација е генерално едноставен за следење, може да има некои дополнителни информации што треба да ги дадете. Бидете сигурни, целокупниот процес е дизајниран да биде лесен за користење и не треба да претставува некои големи предизвици.

Откако ќе станете регистриран член на страницата, добивате пристап до фасцинантна карактеристика – способност да учествувате во занаети користејќи виртуелни пари. Ова ви овозможува да искусите бинарно тргување без потреба да ги ставате во ризик вашите вистински средства. Тоа е одличен начин да го почувствувате процесот и да ги практикувате вашите вештини за тргување во безбедно опкружување. За оние кои се нови во тргувањето со бинарни опции, оваа функција е одлична алатка. Дизајниран е да биде лесен за користење, дозволувајќи им на дури и најнеискусните поединци да стекнат практично искуство и да научат како функционира тргувањето со бинарни опции.

Демо сметка за Pocket Option

Со Pocket Option, корисниците имаат можност да ја испробаат својата платформа за тргување преку демо сметка. Најдобриот дел е што можете да пристапите до оваа демо сметка без да треба да се регистрирате. Тоа ви овозможува да истражувате и да се запознаете со карактеристиките и функционалностите на платформата пред да одлучите да започнете со тргување со вистински пари. Користењето платформа за тргување на почетокот може да биде прилично огромно, особено за почетници. Сепак, тоа може да се олесни со помош на корисни алатки. Овие алатки можат да ви помогнат да ги разберете основите на тргувањето, да се запознаете со функционалностите на платформата и да обезбедите практично искуство за учење. На крајот на краиштата, тие служат како одличен ресурс за почетниците да стекнат доверба и знаење во тргувањето. Ако сте заинтересирани за виртуелно тргување со 10.000 долари, едноставно посетете ја нивната веб-страница и кликнете на копчето за демо сметка. Секогаш е мудра одлука да ги тестирате водите со демо сметка пред да инвестирате вистински пари.

Учеството во демото ќе ви овозможи да стекнете практично искуство и да одредите дали сакате или не да продолжите со избраната опција. Платформата Pocket Option нуди распоред на сметки прифатливи за корисниците, што им го олеснува навигацијата и разбирањето на корисниците. Со овој интуитивен интерфејс, можете брзо да одредите дали ви е удобно со посложени задачи или не.

Вистинска сметка

Ако размислувате да преминете од експериментирање со демо снимки со бинарни опции во тргување со вистински пари, Pocket Option е платформа која го поедноставува процесот и го прави многу достапен. Со нивниот кориснички интерфејс и интуитивни карактеристики, започнувањето со тргување со вистински пари станува без напор.

За да пристапите до функцијата за депозит, најавете се на вашата сметка и одете до левата лента со мени. Лоцирајте и кликнете на делот „ФИНАНСИИ“, а потоа продолжете со кликнување на опцијата „ДЕПОЗИТ“. Кога станува збор за правење депозити, имате неколку опции за избор.

Можете да користите различни методи, како што се криптовалути, дебитни или кредитни картички, па дури и директно да се поврзете на вашата постоечка банкарска сметка. Оваа разновидност на методи за депонирање ви дава флексибилност да го изберете оној кој најмногу одговара на вашите преференции и потреби.

Најпривлечниот аспект на овој чекор е тоа што треба само да направите минимален депозит од 10 долари. Ова овозможува поголема достапност и достапност за поединците кои сакаат да учествуваат во процесот. Цените за бинарни опции во индустријата генерално се сметаат за прилично ниски. Оваа достапност го прави достапен за поединци кои бараат да стекнат искуство со вистинско тргување со бинарни опции без да треба да инвестираат големи суми пари и да преземаат значителни ризици.

Трговската платформа на Pocket Option нуди широк опсег на функции и вклучува интерактивни графикони во реално време. Овие графикони обезбедуваат ажурирани информации за акции, валути, индекси и стоки. Оваа сеопфатна алатка им овозможува на корисниците да ги анализираат трендовите на пазарот и да донесуваат информирани одлуки врз основа на тековните податоци. Ќе ги имате сите потребни алатки и информации на дофат на раката за да донесувате добро информирани одлуки кога станува збор за бинарни опции. И штом сте подготвени и подготвени, извршувањето на вашата прва трговија е релативно јасен процес.

За да започнете со тргување, започнете со избирање средство од листата на достапни опции. Откако ќе го направите вашиот избор, можете да ја внесете саканата сума на пари што сакате да ја инвестирате за таа специфична трговија.

Сега, ајде да се фокусираме на предвидувањата. Вашата цел е да одредите дали средството во кое инвестирате ќе има повисока или помала вредност кога ќе заврши времето за тргување. Имате флексибилност да го изберете времетраењето на вашата трговија. Без разлика дали сакате брзи резултати или претпочитате подолгорочна инвестиција, можете да ја прилагодите вашата стратегија за тргување за да одговара на вашите цели и преференции. Кога станува збор за опции за тргување, имате избор помеѓу опција за „повик“ и опција „стави“. Опцијата „повик“ се користи кога предвидувате дека вредноста на средството ќе се зголеми. Од друга страна, опцијата „стави“ се користи кога верувате дека вредноста на средството ќе се намали. Важно е внимателно да ги земете предвид вашите очекувања пред да ги донесете овие одлуки со цел да го максимизирате потенцијалниот профит.

На крајот од периодот на тргување, ако вашето предвидување се покаже како точно, ќе победите во трговијата и ќе остварите профит. Општо земено, износот што го заработувате обично е околу 75-98% од вашата почетна инвестиција. Во случај вашето предвидување да се покаже дека е неточно, важно е да се забележи дека може да ја изгубите целата сума што сте ја инвестирале. Аспектот ризик-награда на бинарните опции е она што ја прави ризична инвестиција. Сепак, неговата популарност сè уште е во пораст поради леснотијата со која може да се водат занаети и брзиот профит што е можно да се заработи.

Иако Pocket Option најчесто се користи за тргување со бинарни опции, важно е да се забележи дека тие не се единственото средство за заработка на платформата. Можете исто така да тргувате со forex на класичен начин. Постојат достапни алтернативни методи и стратегии кои исто така можат да бидат профитабилни за трговците.

Специјална понуда: Кликнете овде за да ја искористите ексклузивната понуда на Pocket Option (добијте бонус од 50%)

(Општо предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик)

Тргување со средства и пазари

Пазари и средства достапни за тргување на Pocket Option

Pocket Option обезбедува разновиден избор од преку 130 средства за тргување. Овие средства се организирани во пет различни категории, овозможувајќи им на корисниците лесно да се движат и да избираат од широк опсег на опции.

 • Forex
 • Криптовалута
 • Индекси
 • Акции
 • Стоки

На веб-страницата, можете да најдете распоред за тргување што ви ги прикажува средствата со кои се тргува во реално време. Исто така, дава информации за процентот на исплата за секое средство. Ова им овозможува на корисниците да донесуваат информирани одлуки врз основа на тековните пазарни услови и потенцијалните приноси.

Типови на трговија со Pocket Option

Pocket Option нуди низа видови на трговија, вклучувајќи едноставни опции за високи/ниски. Овие типови на занаети се едноставни и лесно разбирливи за трговците. Со високи/ниски опции, трговците едноставно предвидуваат дали цената на средството ќе биде повисока или пониска од моменталната цена при истекување. Оваа едноставност го прави популарен избор и за почетници и за искусни трговци на платформата Pocket Option. Високите/ниските опции се едноставен и лесно разбирлив тип на трговија кога станува збор за бинарни опции. Со овој тип на трговија, вие воспоставувате однапред одредено временско ограничување и правите предвидувања за тоа дали цената на средството ќе се зголеми или намали во споредба со неговата почетна вредност. Високите/ниските опции се идеален избор за трговците со бинарни опции поради нивната способност да обезбедат брзи исплати. Ова значи дека трговците можат да ги добиваат своите плаќања речиси веднаш, што ги прави овие опции многу удобни и ефикасни. Ако сте почетник во тргувањето со бинарни опции, високите/ниските опции може да бидат одличен начин за брзо вежбање и усовршување на вашите стратегии за тргување. Со овие опции, имате флексибилност да го поставите посакуваното време на истекување, кое се движи од само 5 секунди до неколку часа. Ова ви овозможува да експериментирате со различни пристапи и да стекнете драгоцено искуство и можност да заработите висока исплата по трговија за релативно краток временски период .

Исплати на бинарни опции

Pocket Option е познат по своите исклучителни стапки на исплата на пазарот на бинарни опции. Трговците се привлечени од оваа платформа поради профитабилните приноси што ги нуди на нивните инвестиции. Минималниот процент што можете да го заработите е 50%, но во просек, потенцијалот за заработка е значително поголем. Кога станува збор за прецизно предвидување на високи/ниски бинарни опции, обично може да сметате на добивање на исплата која се движи од 80% до 100% по трговија.

Во областа на финансиските инструменти, можно е да се сретнеме со импресивни стапки на исплата, при што некои достигнуваат и до 218%. Овие стапки значително го надминуваат просекот на индустријата и претставуваат возбудливи можности за вклучените. Компаниите за бинарни опции, дури и најреномираните, обично рекламираат максимални награди до 200%.

Важно е да се има на ум дека ангажирањето во високо/ниско тргување може да доведе до повисоки исплати во споредба со другите видови тргување со бинарни опции, како што се скалила или опции за парови.

Ако барате брз и удобен начин да се запознаете со Pocket Option, вклучувањето во 60-секундни занаети со високи/ниски опции може да биде многу поволно. Не само што овие занаети ви дозволуваат да се запознаете со платформата, туку тие исто така имаат потенцијал да генерираат значителен профит во кратка временска рамка. Можете дури и да тргувате со пократки временски рамки, како бинарни опции од 5 секунди, за скалпери и други краткорочни и високофреквентни трговци. Важно е да се напомене дека тргувањето со високи/ниски опции може да биде ризично. Ако постојано доживувате премногу губитнички занаети, тоа може да резултира со финансиски загуби. Од клучно значење е внимателно да се проценат вклучените ризици и да се имплементираат соодветни стратегии за управување со ризик кога се вклучувате во овој тип на тргување.

Депозити и методи за повлекување

Pocket Option прифаќа широк спектар на начини на плаќање, вклучувајќи ги и сите поголеми. Ова им овозможува на корисниците пригодни опции за финансирање на нивните сметки и правење трансакции на платформата.

 • Виза
 • Mastercard
 • Маестро
 • Мир (РУБ)
 • банкарски трансфер
 • Криптовалути
 • МТН
 • Тајланд QR банкарство
 • Допрете&Оди
 • Засили
 • QR Banking MMK
 • Шопи
 • QR Banking LAK
 • QR банкарство KHR
 • Нагад
 • Бкаш
 • Easypaisa
 • Филипински банкарски трансфер
 • Мексико онлајн банкарство
 • Јапонски банкарски трансфер
 • Сингапур банкарски трансфер
 • УПИ
 • QRIS
 • Система быстрых платежей
 • LATAM банкарство
 • ЛАТАМ Пари
 • Даи (DAI)
 • Корејско онлајн банкарство
 • Promptpay
 • MoMo Pay
 • Виетнам Интернет банкарство
 • Uniswap (UNI)
 • Бинанс монета (BNBBSC)
 • YooMoney
 • Алтел
 • Банкарски трансфер PKR
 • Банкарски трансфер AED
 • Паричници INR
 • Kcell
 • PayRedeem
 • Монети.ph
 • Gcash
 • Паго
 • Окссо
 • WebMoney
 • Банкарски трансфер ZAR
 • Јетон
 • Совршени пари
 • FasaPay
 • PayCash
 • Плаќач
 • Дана
 • Тигар Плати

Минимален депозит

Во Pocket Option, минималниот потребен депозит е 10 $ за повеќето начини на плаќање, некои опции за плаќање може да обезбедат минимален депозит од 5 $. Што се усогласува со просекот на индустријата. Ова значи дека можете да започнете со тргување со мала почетна инвестиција. Дополнително, минималниот износ на тргување по трговија е поставен на 1 $, што овозможува флексибилност и пристапност во извршувањето на занаети.

Pocket Option им овозможува на своите корисници низа практични методи за депозит и повлекување од кои можат да изберат.

Pocket Option им овозможува на корисниците удобна опција да прават депозити користејќи различни криптовалути. Некои од поддржаните криптовалути вклучуваат Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, USDK, ZCash, Dai, Tether и USD Coin. Овој разновиден опсег на опции им овозможува на корисниците да ја изберат криптовалутата што најмногу одговара на нивните преференции и потреби кога прават депозити на платформата.

Бонуси и промоции

Кога отворате сметка во живо со Pocket Option, можете да ја искористите нивната дарежлива понуда од 50% бонус за депозит на вашиот првичен депозит. Овој бонус дава одлична можност да ја максимизирате вредноста на вашата инвестиција и ви дава поголем потенцијал за успех во тргувањето. Износот на бонусот што го добивате е директно пропорционален на големината на вашиот почетен трговски капитал. Колку е поголем вашиот капитал, толку е поголем бонусот од 50% што можете да очекувате да го добиете.

Ексклузивен промо код за бонус со Pocket Option

За да добиете бонус од 50% при депонирање на 50 долари или повеќе, едноставно користете го кодот наведен подолу: 50START (достапен само за новите корисници на Pocket Option кои се придружуваат на Pocket Option со кликнување на копчето подолу)

*важат условите и правилата

(Општо предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик)

Правила за бонус со Pocket Option

За да се квалификувате за бонусот понуден во Pocket Option, од вас се бара да генерирате промет од тргување што е еквивалентно на педесет пати поголем од износот на бонусот. Ова осигурува дека ги исполнувате потребните критериуми за да го побарате бонусот. Еве еден пример за да се илустрира како функционира бонусот. Да речеме дека депонирате 10 долари, а со 100% бонус, ќе добиете дополнителни 10 долари. За да се квалификувате да го барате бонусот, вашиот нето промет од тргување треба да изнесува 10 долари помножено со 50, што е 500 долари.

За да се повлече бонусот, потребно е да се започнат трговски активности и да се исполнат наведените услови. Кога користите Pocket Option, важно е да се забележи дека занаетите мора да се тргуваат на платформата пред да се обидете да повлечете какви било бонуси. Ова барање е поставено за да ги спречи инвеститорите да се регистрираат исклучиво со намера да ги повлечат бонусните средства заедно со нивниот првичен депозит.

Pocket Option обезбедува низа дополнителни функции за подобрување на вашето трговско искуство. Со отворање на сметка во живо, добивате пристап до различни алатки како што се социјално тргување, турнири, достигнувања и индикатори и сигнали. Овие карактеристики се дизајнирани да ви обезбедат повеќе опции и да ви помогнат да ги оптимизирате вашите стратегии за тргување.

Турнири

Турнирите достапни на Pocket Option им даваат на трговците можност да се вклучат во пријателска конкуренција и да имаат шанса да освојат возбудливи награди. Со учество на овие турнири, трговците можат да ги покажат своите вештини против колеги трговци и потенцијално да заработат награди за нивните трговски способности. Додека опкружувањата за социјално тргување и конкурентни тргување може да се разликуваат, еден заеднички аспект е способноста да се споредат вашите перформанси со оние на другите трговци. Додека социјалното тргување ја нагласува соработката и споделувањето, конкурентната средина се фокусира на индивидуалниот успех. Сепак, и во двете сценарија, имате можност да ги оцените вашите перформанси во однос на другите на теренот. Со активно учество на турнири, имате можност не само да ги покажете своите вештини и да се натпреварувате со другите, туку и да освојувате достигнувања и награди. Овие турнири можат да обезбедат платформа за признавање и награди врз основа на вашите перформанси и посветеност. Одредени награди понудени во тргувањето може да бидат доста профитабилни, достигнувајќи до 50.000 долари или дури и повеќе. Овие награди може да доаѓаат во различни форми, како што се процентуални бонуси за исплата или дополнителни средства за тргување. Учеството во овие натпревари може да им даде на трговците шанса да ги зголемат своите приходи и да ги искористат предностите од дополнителните придобивки од тргувањето.

Достигнувања

Достигнувањата што се добиваат преку турнирите се повеќе од само украсни беџови кои го прикажуваат вашето трговско искуство. Тие имаат значење и претставуваат значајни достигнувања во трговскиот свет. Победничките достигнувања се многу вредни и не треба да се занемарат, бидејќи имаат значителна вредност, исто како и паричната награда од 50.000 долари. Дополнително, постигнувањето успех доаѓа и со различни трговски бенефиции кои можат дополнително да го подобрат вашиот професионален раст и можности. Со учество во тргување, имате можност да заработите различни бенефиции кои можат да ги подобрат вашите вештини за тргување и да ги зголемат вашите шанси за профитабилност. Овие бенефиции може да вклучуваат средства за тргување, бонус врз основа на вашиот процент на исплата и други предности што можат да го поддржат вашиот раст како трговец.

Како да ги повлечете вашите средства на Pocket Option

За да повлечете средства во Pocket Option, следете ги овие чекори:

1. Најавете се на вашата сметка на Pocket Option.

2. Кликнете на табулаторот „Финансии“ или слична опција која ви овозможува пристап до финансирањето на вашата сметка.

3. Побарајте го делот „Повлекување“ во вашите поставки за „финансирање“.

4. Изберете го претпочитаниот начин на повлекување од достапните опции (како што се банкарски трансфер, кредитна/дебитна картичка, е-паричници).

5. Внесете го износот што сакате да го повлечете и сите други потребни детали, како што се информации за банкарска сметка или акредитиви за е-паричник.

6. Двојно проверете ги сите внесени информации за да се осигурате точноста.

7. Потврдете го вашето барање за повлекување и почекајте да биде обработено од финансискиот тим на Pocket Option.

8. Следете ги известувањата за вашата е-пошта или сметка за ажурирања за статусот на вашето барање за повлекување.

Ве молиме имајте предвид дека времето на обработка може да се разликува во зависност од избраниот метод за повлекување и сите дополнителни процеси за проверка што се потребни според безбедносните мерки на Pocket Option.

Општо земено, минималниот износ за повлекување е поставен на 10 УСД, со што се осигурува дека корисниците можат лесно да пристапат до нивните средства. Процесот на повлекување обично трае од 24 часа до 2 работни дена за да се заврши. Без разлика кој метод ќе го изберете, можете да очекувате непречено искуство кога станува збор за депонирање и подигање готовина. Бидете сигурни дека не треба да има никакви проблеми во овој процес. Кога станува збор за брокери за бинарни опции, тие се издвојуваат од конкуренцијата со тоа што не наплаќаат никакви надоместоци или провизии за трансакции. Сепак, од суштинско значење е да се разгледаат конверзии на валута кога се занимавате со овие занаети. Важно е да се напомене дека неколку банки ќе наметнат надомест за овие услуги. Затоа, од клучно значење е да се внимава на сите потенцијални дополнителни трошоци што може да се појават.

Дали Pocket Option е безбедна и легална?

Pocket Option е сигурна и доверлива платформа за тргување со бинарни опции. Таа се здоби со позитивна репутација за својата безбедност и легитимност. Многу трговци сметаат дека е еден од најдоверливите брокери во индустријата. Преку долгогодишно истражување и практично искуство, откривме дека оваа платформа за тргување е сигурна опција. Нуди сигурни методи и за депонирање на средства и за нивно повлекување, обезбедувајќи ја безбедноста на вашите трансакции. Pocket Option е регулиран брокер кој работи под надзор на Меѓународниот орган за услуги на Мвали. Како регулиран ентитет, Pocket Option ги следи строгите политики за спречување на перење пари (AML) и „Знајте го вашиот клиент“ (KYC). Овие мерки се на сила за да се заштитат од какви било измамни активности и тие не можат да ги споделат личните информации на своите клиенти со трети страни.

Infinite Trade LLC е името на матичната компанија на Pocket Option. Официјално е регистриран со лиценцата на Меѓународниот орган за услуги на Мвали: T2023322 .

Поддршка за корисници

Тимот за поддршка на корисниците е лесно достапен и обезбедува погодност со тоа што е достапен деноноќно. Можете лесно да контактирате со нив преку е-пошта или телефон, бидејќи нивната официјална веб-страница видно ги обезбедува двете опции за контакт. Покрај својата веб-страница, Pocket Option одржува присуство на популарните платформи за социјални медиуми како Facebook, Instagram и Twitter. Ова им овозможува на корисниците да се поврзат со платформата преку нивните претпочитани канали за социјални медиуми и да останат ажурирани со најновите вести и ажурирања од Pocket Option. Можете лесно да се вклучите со нивниот тим за поддршка на клиенти преку услугата за разговор во живо достапна на нивната веб-страница. Едноставно отворете го разговорот и започнете да разговарате за вашето барање со нив. Алтернативно, ако сте притиснати за време, можете да го пополните формуларот за контакт на нивната веб-страница и тие веднаш ќе одговорат на вашата порака. За да стапите во контакт со нив, можете да ги користите следните информации дадени подолу:

Добрите и лошите страни на Pocket Option

Како трговец, важно е да бидете свесни и за придобивките и за недостатоците од користењето на PocketOption. Оваа платформа нуди низа функции кои може да ви се допаднат, како што се напредни алатки за тргување и кориснички интерфејс. Сепак, подеднакво е важно да се разберат потенцијалните негативни страни. Тие може да вклучуваат ограничени опции за поддршка на клиентите или одредени ограничувања на опциите за тргување. Информирањето за сите аспекти на PocketOption може да ви помогне да донесете едуцирана одлука за тоа дали се усогласува со вашите потреби и цели за тргување.

Добрите страни:

Pocket Option нуди широк спектар на функции, што ја прави сеопфатна услуга. Сега, ајде да истражиме некои од значајните придобивки што можете да ги уживате со користење на оваа платформа:

 • Со користење на едноставен процес на пријавување, можете брзо да ја креирате вашата почетна сметка. Имате опција да користите постоечка сметка на Facebook или Google, што овозможува непречено и ефикасно поставување. Ова значи дека можете да започнете без никакво одложување, заштедувајќи ви драгоцено време и кревајќи ве во најкус рок.
 • Можете ефективно да научите за тргувањето со бинарни опции без никаков финансиски ризик преку бесплатен симулатор за тргување со бинарни опции на Pocket Option, наречен демо сметка. Со користење на вашата демо сметка за бесплатна Pocket Option, можете да стекнете вредно знаење и подлабоко разбирање на процесот на тргување. Најдобриот дел е што не треба да ризикувате вистински пари во процесот.
 • Влегувањето во светот на заработката е олеснето со низок влезен ризик. Можете да почнете да заработувате вистински пари со инвестирање само 10 долари, што ќе ви овозможи да ги тестирате водите без значителна финансиска обврска. Со еден од најниските минимуми во индустријата, оваа сума дава можност за почетниците инвеститори да почнат да генерираат реални профити со минимален ризик. Тоа е одличен начин да се влезе на пазарот и да се започне со градење богатство.
 • Покрај примарната платформа за тргување со бинарни опции, Pocket Option нуди импресивна придружна програма која нуди дополнителни можности за приход. Со упатување на други на платформата, можете да заработите пари преку оваа програма со поканување на други трговци да тргуваат на Pocket Option.

Конс:

Иако Pocket Option има свои предности, важно е да се напомене дека ниту една платформа не е беспрекорна. Исто така, постојат одредени недостатоци поврзани со користењето на Pocket Option.

 • Иако платформата може да има ниски бариери за влез за традиционалните бинарни опции, важно е да се забележи дека за тргување со Forex потребна е минимална инвестиција од 1000 долари. Овој повисок минимум може да го ограничи пристапот до тргување со Forex за многу поединци кои можеби нема да можат да го исполнат ова барање.
 • Некои корисници го изразија своето незадоволство од времето за одговор на поддршката на Pocket Option. И покрај рекламирањето на поддршката 24/7, имаше извештаи за одложени одговори, при што некои корисници изјавија дека биле потребни 24-48 часа за да добијат одговор по поднесувањето на нивното барање за поддршка. Справувањето со бавното време на одговор може да биде фрустрирачко, особено кога инвестирате значителни суми пари.

Заклучок

Pocket Option е моќна платформа за тргување која се грижи за новите и искусни трговци со бинарни опции. Со својот кориснички интерфејс, дури и почетниците можат лесно да се движат и да почнат да заработуваат на оваа платформа. Обезбедува едноставен, но ефикасен начин за генерирање приход преку тргување со бинарни опции. Многу луѓе сметаат дека оваа опција е привлечна поради комбинацијата на повеќекратни избори за депозити и ниските инвестициски минимуми. Со широк спектар на достапни опции за депозити, поединците имаат флексибилност да изберат што најдобро одговара за нив. Дополнително, ниските инвестициски минимум го прават пристапен за поголем број поединци кои можеби немаат значителни средства за инвестирање првично. Нивната партнерска платформа им нуди на корисниците начин да генерираат приход, или како алтернатива или како додаток на заработка преку бинарни опции. Оваа дополнителна можност им овозможува на корисниците да го максимизираат својот потенцијал за заработка и да ги диверзифицираат своите извори на приход.

Ако сте заинтересирани да започнете со тргување со бинарни опции, Pocket Option може да биде идеална платформа за вас. Обезбедува веб-локација пријатна за корисниците која може да послужи како одлична почетна точка за вашето трговско патување. Pocket Option нуди сигурно решение за трговци или инфлуенсери кои бараат производи или услуги за промовирање како филијали. Без разлика дали барате платформа за тргување или можност за заработка преку партнерски маркетинг, Pocket Option може да ги задоволи вашите потреби.

Тргувањето со бинарни опции е познато по високото ниво на ризик. Иако Pocket Option може да понуди можности за заработка преку овие занаети, од клучно значење е да се спроведе темелно истражување и да се внимава кога се инвестира во која било трговија или платформа. Разбирањето на потенцијалните ризици и донесувањето информирани одлуки може да помогне да се заштити вашата инвестиција. Ги испраќаме нашите најдобри желби и се надеваме на ваш успех, без оглед на патот по кој ќе изберете.

(Општо предупредување за ризик: Вашиот капитал може да биде изложен на ризик)

Најчесто поставувани прашања

Дали Pocket Option има превртување?

Во моментов, превртувањата не се достапни на Pocket Option. Ова значи дека трговците не можат да го продолжат времето на истекување над она што беше првично поставено.

Дали Pocket Option е легална во САД?

Pocket Option не е легална во САД, бидејќи не е регулирана од официјални американски регулатори како CFTC. Соединетите Американски Држави не им дозволуваат на американските граѓани да тргуваат со бинарни опции со ентитети кои не се CFTC или не се регулирани во САД.

Дали Pocket Option е легална во ОК?

Не, Pocket Option не е легална во ОК.

Pocket Option е платформа за тргување која дава приоритет на безбедноста за своите корисници. Сепак, важно е да се забележи дека платформата не се смета за легална во Обединетото Кралство. Во ОК, Управата за финансиско однесување (FCA) ги надгледува и регулира активностите за онлајн тргување за жителите на ОК и тие експлицитно ја забранија употребата на бинарни опции во овој регион. Се советува да се придржувате до локалните регулативи и да барате алтернативни платформи кои се во согласност со законските барања поставени од регулаторните тела во вашата јурисдикција.

Дали Pocket Option е легална во Индија?

Да, Pocket Option е легална во Индија.

Pocket Option е легитимна платформа за тргување која работи легално во Индија. Основана е од 2017 година и има добиено бројни позитивни критики од клиентите. Трговците од Индија сега имаат пристап до широк опсег на средства за тргување, вклучувајќи Forex, високи/ниски опции, CFD и многу повеќе. Во Индија, легално е да се вклучите во трговски активности користејќи ја Pocket Option.