Përvojat me Pocket Option

Vlerësimi: 5.0 out of 5.0 stars

 • Llogari demo falas: Po
 • Pagesa: Deri në 95%
 • Bonus: Deri në 50%
 • Asetet: 100+ Forex, Mallra, Aksione, Cryptos

Pocket Option është një platformë tregtare në internet që u krijua në 2017 nga një ekip ekspertësh në Teknologjinë Financiare dhe Teknologjinë e Informacionit. Ai u krijua posaçërisht për të përmbushur nevojat e opsioneve binare dhe tregjeve Forex. Objektivi i kompanisë ishte të zhvillonte një ndërfaqe përdoruesi që i jep përparësi komoditetit, lehtësisë së përdorimit dhe një eksperience të këndshme, duke tejkaluar ndërmjetësin dhe platformën mesatare për sa i përket përdorshmërisë dhe kënaqësisë.

Përmbledhje e Pocket Option

Këtu është një përmbledhje e shpejtë e veçorive të Pocket Option.

Ndërmjetësi Pocket Option
📅 Themeluar 2017
⚖️ Rregullore Autoriteti Ndërkombëtar i Shërbimeve Mwali
💻 Demo po
💳 Depozita minimale 10 dollarë
📈 Tregti minimale $1
📊 Asetet 100+, Forex, Mallra, Aksione, Kripto
💰 Kthim nga investimi 95%
🎁 Bonus 50%
💵 Metodat e depozitimit Kartat e kreditit (kartat Visa, Mastercard), Webmoney, China UnionPay, Transferta bankare, kriptovalutat, Neteller, Qiwi, Yandex-money dhe shumë të tjera
🏧 Mënyrat e tërheqjes Kartat e kreditit (kartat Visa, Mastercard), Webmoney, China UnionPay, Transferta bankare, kriptovalutat, Neteller, Qiwi, Yandex-money dhe shumë të tjera
📍Selia San Jose- San Jose Mata Redonda, Lagjja Las Vegas, Ndërtesa Blu Diagonale me Shkollën e Mesme La Salle, Republika e Kosta Rikës
💹 Llojet e tregtisë Lartë / ulët, Turbo, Forex
💻 Platforma Tregtare Ueb, Windows, iOS, Android, MT5
🌎 Gjuha Anglisht, spanjisht, frëngjisht, rusisht, ukrainas, portugalisht, turqisht, tajlandisht, vietnamez, indonezisht, persisht, japonez, arabisht, hindisht, tagalog, polonisht, italisht, rumanisht, greqisht, serbisht
👨‍💻 Tregti Sociale po
🕌 llogari islame po
⭐ Vlerësimi 5/5

(Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Çfarë është Pocket Option?

Pocket Option është një ndërmjetës i opsioneve binare që ofron një gamë të gjerë opsionesh për tregtarët. Me mbi 100 asete të ndryshme për të zgjedhur, duke përfshirë çiftet e monedhave Forex, aksionet dhe kriptovalutat, përdoruesit kanë një përzgjedhje të larmishme për të investuar. Kjo shumëllojshmëri i lejon tregtarët të eksplorojnë tregje të ndryshme dhe potencialisht të përfitojnë nga mundësi të ndryshme investimi. Klientët e Pocket Option kanë avantazhin e aksesit të shërbimeve të rregulluara në një gamë të gjerë vendesh dhe rajonesh. Kjo platformë e tregtimit në internet është krijuar për të qenë miqësore për përdoruesit dhe ofron shërbim të pandërprerë ndaj klientit nëse kërkohet mbështetje për klientët.

Rregullore

Pocket Option është një platformë tregtare e rregulluar që bie nën mbikëqyrjen e Autoritetit Ndërkombëtar të Shërbimeve Mwali. Kjo do të thotë se Pocket Option funksionon në përputhje me rregulloret dhe standardet e përcaktuara nga Autoriteti Ndërkombëtar i Shërbimeve Mwali për të mbrojtur interesat e tregtarëve dhe për të siguruar praktika të drejta dhe transparente tregtare. Ky ndërmjetës është i regjistruar me numrin e licencës T2023322 . Ata kanë prioritet politikën “Njihni-Klientin tuaj” dhe i përmbahen rreptësisht Politikës Kundër Pastrimit të Parave.

Platforma Tregtare

Testimi ynë gjithëpërfshirës zbuloi se platforma e tyre tregtare është shumë intuitive dhe miqësore për përdoruesit. Përdoruesit do ta kenë të lehtë të lundrojnë dhe të ekzekutojnë tregti në mënyrë efikase. Platforma e tregtimit me opsione xhepi është e aksesueshme përmes pajisjeve të internetit, PC, MAC, iOS dhe Android dhe krenohet me një dizajn mbresëlënës që përmirëson përvojën e përdoruesit. Përveç kësaj, ata ofrojnë MetaTrader 5 për tregtimin në Forex, një platformë e fuqishme që mundëson tregtimin e automatizuar dhe ofron mjete të shkëlqyera të analizës teknike. Ata ofrojnë gjithashtu robotë të tregtimit , kjo veçori i lejon tregtarët të ekzekutojnë transaksione automatikisht bazuar në kriteret e paracaktuara dhe të kenë akses në mjete të avancuara për analizimin e të dhënave të tregut.

Mjetet e grafikut

Mjetet e grafikut janë shumë efektive dhe gjithëpërfshirëse, duke ofruar një gamë të llojeve thelbësore të grafikëve si vija, shandani, shiriti dhe Heiken Ashi. Këto mjete u ofrojnë përdoruesve një grup opsionesh të gjithanshme për të analizuar dhe paraqitur në mënyrë efektive të dhënat. Për më tepër, vlen të përmendet se ju keni fleksibilitetin për të personalizuar kornizat kohore sipas preferencave tuaja. Mund ta caktoni deri në 5 sekonda ose ta zgjasni deri në 1 ditë, në varësi të nevojave dhe kërkesave tuaja specifike. Ky nivel personalizimi ju lejon të përshtatni shpejtësinë dhe kornizën kohore të treguesit në terminalin tuaj tregtar.

Treguesit

Pocket Option ofron një koleksion gjithëpërfshirës prej 30 treguesish për lehtësinë tuaj. Kjo përzgjedhje përfshin të gjithë treguesit teknikë të njohur dhe mjetet e analizës që përdoren gjerësisht në industri. Ekzistojnë disa tregues teknikë të disponueshëm për tregtarët, duke përfshirë Oscilatorin e Përshpejtuesit, Indeksin e Kanalit të Mallrave (CCI), Indeksin Mesatar Drejtues (ADX), Bandat Bollinger, Mesatarja Lëvizëse, Divergjenca e Mesatares Lëvizëse e Konvergjencës (MACD), Momenti, Indeksi i Forcës Relative (RSI) , Gama mesatare e vërtetë (ATR) dhe shumë të tjera. Këta tregues mund të ndihmojnë në analizimin e lëvizjeve dhe tendencave të çmimeve në tregjet financiare.

Kopjoni funksionin e tregtimit

Pocket Option ofron një veçori të Tregtisë Sociale që lejon tregtarët të përsërisin lehtësisht tregtitë e tregtarëve të tjerë në platformën e tyre . Kjo veçori u mundëson përdoruesve të vëzhgojnë dhe ndjekin strategjitë e tregtimit të tregtarëve të suksesshëm, duke përmirësuar potencialisht rezultatet e tyre të tregtimit. Pas hyrjes në menu, do të mund të shikoni statistikat dhe performancën e tregtarit. Ky informacion ofron njohuri të vlefshme për aftësitë e tyre tregtare dhe historikun e tyre. Një veçori e dobishme e ofruar nga tregtimi i kopjeve është aftësia për të komunikuar drejtpërdrejt me tregtarin. Përveç kësaj, ju mund të mbledhni lehtësisht informacione për popullaritetin e tyre, si p.sh. sa njerëz po i kopjojnë ato. Për më tepër, ju mund të përdorni të dhëna për aktivitetin e tyre tregtar, duke përfshirë numrin e marrëveshjeve të kryera dhe shumën maksimale të tregtisë. Platforma ofron gjithashtu njohuri për performancën e tyre, duke përfshirë fitimin maksimal të fituar dhe përqindjen e marrëveshjeve fitimprurëse. Këto veçori fuqizojnë përdoruesit të marrin vendime të informuara kur marrin pjesë në tregtimin e kopjeve në Pocket Option.

Sinjalet tregtare

Një veçori e përshtatshme që gjetëm në Pocket Option është sinjali i tregtimit. Këto sinjale i lejojnë përdoruesit të kopjojnë me lehtësi sinjalet e tregtimit me kohë të ndryshme skadimi. Me vetëm një klikim të vetëm të një butoni në platformë, ju mund të përfitoni menjëherë nga këto sinjale dhe të merrni vendime të informuara tregtare. Me ndihmën e robotit të tyre të sinjalit Telegram, tregtarët mund të marrin sinjale me cilësi të lartë dhe të bëjnë tregti me lehtësi duke përdorur aplikacionin Telegram . Kjo veçori thjeshton procesin e tregtimit dhe ndihmon në sigurimin e ekzekutimit të saktë të tregtimeve.

Për të përmirësuar përvojën tuaj tregtare, ato ofrojnë çelësa kyç që mundësojnë veprime më të shpejta dhe thjeshtojnë procesin e përgjithshëm. Kjo veçori lejon një përvojë tregtare më intuitive dhe efikase.

Aplikacioni i Tregtisë

Mund të qëndroni lehtësisht të përditësuar me të rejat më të fundit të tregut përmes aplikacionit tonë celular, i cili është i pajtueshëm me pajisjet iOS dhe Android . Kjo siguron që ju të mund të përdorni aplikacionin pavarësisht nga sistemi juaj operativ i preferuar. Pocket Options ka zhvilluar një aplikacion iOS dhe Android që kujdeset për përdoruesit që preferojnë tregtimin në MetaTrader 5 (MT5). Ky aplikacion celular i lejon tregtarët të kenë qasje të përshtatshme në llogaritë e tyre dhe të kryejnë tregti në lëvizje, duke ofruar një përvojë tregtare pa probleme. Pocket Option ofron një platformë të bazuar në ueb si qendër qendrore tregtare. Kjo do të thotë që përdoruesit mund ta përdorin atë lehtësisht nga kompjuterët e tyre ose pajisjet e lëvizshme për përvoja tregtare pa probleme. Pavarësisht nëse preferoni të tregtoni në një kompjuter ose në lëvizje, Pocket Option ju ka mbuluar.

Aplikacioni celular Pocket Option ofron të gjitha veçoritë e platformës së internetit, duke e bërë atë të përshtatshëm për tregtarët në lëvizje. Kjo është e mundur për shkak të ndërfaqes miqësore për përdoruesit dhe dizajnit të thjeshtë të platformës tregtare, të optimizuar për përdorim celular.

Do të jeni të lumtur të dini se aplikacioni ju vjen pa kosto, duke e bërë atë një opsion të përballueshëm. Për më tepër, procesi i instalimit është i shpejtë dhe pa probleme, duke ju lejuar të filloni pa asnjë vonesë. Vetë ndërfaqja është projektuar për shpejtësi, duke siguruar një përvojë të qetë dhe efikase të përdoruesit që nga momenti kur filloni ta përdorni. Për të hyrë në aplikacionin iOS, mund ta përdorni ose në një iPad ose iPod për sa kohë që pajisja juaj ka të instaluar iOS 11.0 ose një version të mëvonshëm. Nga ana tjetër, nëse jeni përdorues i Android, do t’ju duhet të paktën versioni 4.4 ose një më i fundit për të përdorur aplikacionin.

Tarifat dhe komisionet

Ekipi ynë i analistëve kreu një rishikim të plotë të kushteve të tregtimit të ofruara nga Pocket Option. Objektivi kryesor ishte të hetohej nëse kishte komisione të pazbuluara ose të fshehura për të cilat tregtarët duhet të dinin. Kur bëhet fjalë për tarifat e tregtimit, ka një lajm të mirë. Nuk ka tarifa të fshehura që lidhen me tregtimin në këtë platformë. Për më tepër, depozitimi i fondeve në llogarinë tuaj tregtare është plotësisht pa pagesë. Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se kur tërhiqni fonde, ka një tarifë të vogël të ngarkuar nga Perfect Money (0.5 përqind) . Për më tepër, në varësi të bankës që përdorni për transferimin, ata gjithashtu mund të vendosin tarifën e tyre për përpunimin e transaksionit. Ju mund të bëni tërheqje duke përdorur mënyra të ndryshme pagese elektronike ose karta krediti pa asnjë tarifë shtesë. Si parazgjedhje, kjo platformë gjeneron automatikisht llogari pa shkëmbim për të gjithë klientët e saj pa kërkuar ndonjë ndryshim në cilësimet ose nevojën për të kontaktuar mbështetjen e klientit. Kjo veçori është krijuar për të siguruar që klientët të mund të tregtojnë pa kryer asnjë tarifë ose tarifë interesi brenda natës, duke e bërë atë një opsion të përshtatshëm për ata që ndjekin parimet islame ose thjesht nuk preferojnë të përfshihen në aktivitete që përfshijnë interes.

Cilat janë opsionet binare?

Kjo është një pyetje e mrekullueshme dhe është e rëndësishme që të paktën të njiheni me përgjigjen nëse po mendoni të investoni në këtë strategji. Kuptimi i bazave do t’ju ndihmojë të merrni vendime të informuara për investimin tuaj. Kur bëhet fjalë për të kuptuar mekanikën e opsioneve binare, shumë e shohin atë relativisht më të thjeshtë në krahasim me tregtimin tradicional të aksioneve. Opsionet binare përfshijnë parashikimin nëse vlera e një aktivi do të rritet ose do të bjerë brenda një afati kohor të caktuar, ndërsa tregtimi i aksioneve përfshin blerjen dhe shitjen e aksioneve të kompanive individuale në tregun e hapur.

Në tregtimin tradicional të aksioneve, investitorët zakonisht blejnë aksione me një çmim specifik dhe kanë mundësinë t’i shesin ato më vonë kur rritet vlera e aksioneve. Duke shitur me një çmim më të lartë se sa kanë paguar fillimisht, investitorët mund të përfitojnë nga diferenca në vlerë. Kur vlera e një aksioni zvogëlohet, investitorët mund të përballen me një humbje nëse vendosin të shesin aksionet e tyre.

Faktorë të shumtë kanë një ndikim në tregun e aksioneve, i cili hap një gamë të gjerë skenarësh të mundshëm. Vlera e aksioneve mund të luhatet në mënyra të panumërta, duke e bërë atë të paparashikueshme dhe duke ofruar rreziqe dhe mundësi për investitorët. Opsionet binare janë një lloj instrumenti financiar që ofron vetëm dy rezultate të mundshme. Këto rezultate përcaktohen nga një afat kohor i paracaktuar. Në tregtimin e opsioneve binare, nëse vendosni të investoni dhe vlera e aksionit tejkalon një shumë fikse të paracaktuar deri në kohën e skadimit të tij, ju do të bëni një fitim ose “fitoni” atë opsion binar të veçantë.

Nëse vlera bie nën shumën e rënë dakord, kjo do të thotë se ju keni pësuar një humbje në investimin tuaj. Ju gjithashtu mund të fitoni nëse vlera bie nëse parashikoni saktë se vlera do të jetë më e ulët në kohën e skadimit. Qasja unike e kësaj tregtie e bën atë të dallohet, por është relativisht e lehtë për t’u kuptuar. Kjo thjeshtësi e bën atë një mundësi investimi tërheqëse për shumë njerëz. Për shkak të popullaritetit të tyre në rritje dhe faktit që këto tregti investimi nuk janë zakonisht të disponueshme në bursat tradicionale, shumë brokera individuale tani po i ofrojnë ato. Vlen të theksohet se këto tregti shpesh bëhen jashtë tregut amerikan. Një ndërmjetës me reputacion në internet që mund të konsideroni është PocketOption.com.

Regjistrimi i Pocket Option

Kur vizitoni faqen kryesore të Pocket Option, do t’ju kërkohet të krijoni një llogari. Ju mund të përdorni lehtësisht këtë shërbim falas duke u regjistruar me një emër përdoruesi dhe fjalëkalim. Përndryshe, mund të përdorni gjithashtu llogarinë tuaj ekzistuese në Facebook ose Google për t’u identifikuar. Ndërsa procesi i regjistrimit është përgjithësisht i thjeshtë për t’u ndjekur, mund të ketë disa informacione shtesë që duhet të jepni. Jini të sigurt, procesi i përgjithshëm është krijuar për të qenë i përshtatshëm për përdoruesit dhe nuk duhet të paraqesë ndonjë sfidë të madhe.

Pasi të bëheni një anëtar i regjistruar i faqes, ju fitoni akses në një veçori magjepsëse – aftësinë për të marrë pjesë në tregti duke përdorur para virtuale. Kjo ju lejon të përjetoni tregti binar pa pasur nevojë të vendosni fondet tuaja reale në rrezik. Është një mënyrë e shkëlqyer për të marrë një ndjenjë për procesin dhe për të praktikuar aftësitë tuaja tregtare në një mjedis të sigurt. Për ata që janë të rinj në tregtimin e opsioneve binare, kjo veçori është një mjet i shkëlqyer. Ai është krijuar për të qenë i përshtatshëm për përdoruesit, duke lejuar edhe individët më të papërvojë të fitojnë përvojë praktike dhe të mësojnë se si funksionon tregtimi i opsioneve binare.

Llogaria demonstruese e Pocket Option

Me Pocket Option, përdoruesit kanë mundësinë të provojnë platformën e tyre tregtare përmes një llogarie demo. Pjesa më e mirë është se ju mund të hyni në këtë llogari demo pa pasur nevojë të regjistroheni. Kjo ju lejon të eksploroni dhe familjarizoheni me veçoritë dhe funksionalitetet e platformës përpara se të vendosni të filloni tregtimin me para të vërteta. Përdorimi i një platforme tregtare mund të jetë mjaft dërrmues në fillim, veçanërisht për fillestarët. Megjithatë, mund të bëhet më e lehtë me ndihmën e mjeteve të dobishme. Këto mjete mund t’ju ndihmojnë të kuptoni bazat e tregtimit, të familjarizoheni me funksionalitetet e platformës dhe të ofroni një përvojë praktike të të mësuarit. Në fund të fundit, ato shërbejnë si një burim i shkëlqyer për fillestarët për të fituar besim dhe njohuri në tregti. Nëse jeni të interesuar në tregtimin virtual me 10,000 dollarë, thjesht vizitoni faqen e tyre të internetit dhe klikoni në butonin e llogarisë demo. Është gjithmonë një vendim i mençur për të testuar ujërat me një llogari demo përpara se të investoni paratë aktuale.

Pjesëmarrja në demonstrim do t’ju lejojë të fitoni përvojë praktike dhe të përcaktoni nëse dëshironi apo jo të ecni përpara me opsionin e zgjedhur. Platforma Pocket Option ofron një strukturë llogarie miqësore për përdoruesit, duke e bërë të lehtë për përdoruesit të lundrojnë dhe kuptojnë. Me këtë ndërfaqe intuitive, mund të përcaktoni shpejt nëse jeni të kënaqur me detyra më komplekse apo jo.

Llogari reale

Nëse po mendoni të kaloni nga eksperimentimi me demonstrimet e opsioneve binare në tregtimin me para reale, Pocket Option është një platformë që thjeshton procesin dhe e bën atë shumë të aksesueshëm. Me ndërfaqen e tyre miqësore për përdoruesit dhe veçoritë intuitive, fillimi me tregtimin e parave të vërteta bëhet i lehtë.

Për të hyrë në funksionin e depozitimit, hyni në llogarinë tuaj dhe lundroni në shiritin e menysë së majtë. Gjeni dhe klikoni në seksionin “FINANCA”, më pas vazhdoni duke klikuar në opsionin “DEPOZITA”. Kur bëhet fjalë për bërjen e depozitave, ju keni disa opsione për të zgjedhur.

Ju mund të përdorni metoda të ndryshme, të tilla si kartat e kriptomonedhës, debitit ose kreditit, madje mund të lidheni drejtpërdrejt me llogarinë tuaj bankare ekzistuese. Kjo shumëllojshmëri metodash depozitimi ju jep fleksibilitetin për të zgjedhur atë që i përshtatet më së miri preferencave dhe nevojave tuaja.

Aspekti më tërheqës i këtij hapi është se ju duhet vetëm të bëni një depozitë minimale prej $10. Kjo mundëson akses dhe përballueshmëri më të madhe për individët që dëshirojnë të marrin pjesë në proces. Çmimi për opsionet binare në industri në përgjithësi konsiderohet të jetë mjaft i ulët. Kjo përballueshmëri e bën atë të arritshëm për individët që kërkojnë të fitojnë përvojë me tregtimin reale të opsioneve binare pa pasur nevojë të investojnë shuma të mëdha parash dhe të marrin përsipër rreziqe të konsiderueshme.

Platforma tregtare e Pocket Option ofron një gamë të gjerë karakteristikash dhe përfshin grafikët interaktive në kohë reale. Këto grafiku ofrojnë informacion të përditësuar mbi stoqet, monedhat, indekset dhe mallrat. Ky mjet gjithëpërfshirës i lejon përdoruesit të analizojnë tendencat e tregut dhe të marrin vendime të informuara bazuar në të dhënat aktuale. Do të keni të gjitha mjetet dhe informacionin e nevojshëm në majë të gishtave tuaj për të marrë vendime të mirëinformuara kur bëhet fjalë për opsionet binare. Dhe pasi të jeni të përgatitur dhe gati, ekzekutimi i tregtisë suaj të parë është një proces relativisht i drejtpërdrejtë.

Për të filluar tregtimin, filloni duke zgjedhur një aktiv nga lista e opsioneve të disponueshme. Pasi të keni bërë zgjedhjen tuaj, mund të vendosni shumën e dëshiruar të parave që dëshironi të investoni për atë tregti specifike.

Tani le të përqendrohemi në parashikimet. Objektivi juaj është të përcaktoni nëse aktivi në të cilin po investoni do të ketë një vlerë më të lartë ose më të ulët kur të përfundojë koha e tregtimit. Ju keni fleksibilitetin për të zgjedhur kohëzgjatjen e tregtisë tuaj. Pavarësisht nëse dëshironi rezultate të shpejta ose preferoni një investim afatgjatë, ju mund të përshtatni strategjinë tuaj tregtare për t’iu përshtatur qëllimeve dhe preferencave tuaja. Kur bëhet fjalë për opsionet e tregtimit, ju keni zgjedhjen midis një opsioni “thirrje” dhe një opsioni “put”. Një opsion “thirrje” përdoret kur parashikoni që vlera e një aktivi të rritet. Nga ana tjetër, një opsion “vendos” përdoret kur besoni se vlera e një aktivi do të ulet. Është e rëndësishme të konsideroni me kujdes pritjet tuaja përpara se të merrni këto vendime në mënyrë që të maksimizoni fitimet e mundshme.

Në fund të periudhës së tregtimit, nëse parashikimi juaj rezulton i saktë, ju do të fitoni tregtinë dhe do të bëni një fitim. Në përgjithësi, shuma që fitoni është zakonisht rreth 75-98% e investimit tuaj fillestar. Në rast se parashikimi juaj rezulton i pasaktë, është e rëndësishme të kihet parasysh se mund të humbni të gjithë shumën që keni investuar. Aspekti rrezik-shpërblim i opsioneve binare është ajo që e bën atë një investim të rrezikshëm. Sidoqoftë, popullariteti i tij është ende në rritje për shkak të lehtësisë me të cilën mund të kryhen tregti dhe fitimit të shpejtë që është e mundur të fitohet.

Megjithëse Pocket Option përdoret zakonisht për tregtimin e opsioneve binare, është e rëndësishme të theksohet se ato nuk janë mjeti i vetëm për të fituar para në platformë. Ju gjithashtu mund të tregtoni Forex në mënyrën klasike. Ekzistojnë metoda dhe strategji alternative që mund të jenë gjithashtu fitimprurëse për tregtarët.

Ofertë speciale: Klikoni këtu për të përfituar ofertën ekskluzive në Pocket Option (Merrni një bonus 50%)

(Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Tregtimi i aktiveve dhe tregjeve

Tregjet dhe aktivet e disponueshme për t'u tregtuar në Pocket Option

Pocket Option ofron një përzgjedhje të larmishme prej mbi 130 aktivesh për tregtim. Këto asete janë të organizuara në pesë kategori të ndryshme, duke i lejuar përdoruesit të lundrojnë dhe të zgjedhin me lehtësi nga një gamë e gjerë opsionesh.

 • Forex
 • Kriptovaluta
 • Tregues
 • Stoqet
 • Mallrat

Në faqen e internetit, mund të gjeni një plan tregtimi që ju tregon aktivet që tregtohen në kohë reale. Ai gjithashtu ofron informacion mbi përqindjen e pagesës për çdo aktiv. Kjo i lejon përdoruesit të marrin vendime të informuara bazuar në kushtet aktuale të tregut dhe kthimet e mundshme.

Llojet e tregtisë në Pocket Option

Pocket Option ofron një sërë llojesh tregtie, duke përfshirë opsione të thjeshta të larta/të ulëta. Këto lloje të tregtisë janë të drejtpërdrejta dhe të lehta për t’u kuptuar për tregtarët. Me opsionet e larta/të ulëta, tregtarët thjesht parashikojnë nëse çmimi i një aktivi do të jetë më i lartë apo më i ulët se çmimi aktual në skadim. Kjo thjeshtësi e bën atë një zgjedhje popullore si për tregtarët fillestarë ashtu edhe për ata me përvojë në platformën Pocket Option. Opsionet e larta/të ulëta janë një lloj tregtie i thjeshtë dhe i lehtë për t’u kuptuar kur bëhet fjalë për opsionet binare. Me këtë lloj tregtie, ju vendosni një afat kohor të paracaktuar dhe bëni parashikime nëse çmimi i aktivit do të rritet ose ulet në krahasim me vlerën e tij fillestare. Opsionet e larta/të ulëta janë një zgjedhje ideale për tregtarët e opsioneve binare për shkak të aftësisë së tyre për të ofruar pagesa të shpejta. Kjo do të thotë që tregtarët mund të marrin pagesat e tyre pothuajse menjëherë, duke i bërë këto opsione shumë të përshtatshme dhe efikase. Nëse jeni fillestar në tregtimin e opsioneve binare, opsionet e larta/të ulëta mund të jenë një mënyrë e shkëlqyer për të praktikuar dhe përmirësuar shpejt strategjitë tuaja tregtare. Me këto opsione, ju keni fleksibilitetin për të vendosur kohën tuaj të dëshiruar të skadimit, duke filluar nga 5 sekonda deri në disa orë. Kjo ju lejon të eksperimentoni me qasje të ndryshme dhe të fitoni përvojë të vlefshme dhe mundësinë për të fituar një pagesë të lartë për tregti në një periudhë relativisht të shkurtër kohe .

Pagesat në opsionet binare

Pocket Option është i njohur për normat e jashtëzakonshme të pagesave në tregun e opsioneve binare. Tregtarët tërhiqen nga kjo platformë për shkak të kthimeve fitimprurëse që ofron në investimet e tyre. Përqindja minimale që mund të fitoni është 50%, por mesatarisht, potenciali i fitimit është dukshëm më i lartë. Kur bëhet fjalë për të parashikuar me saktësi opsionet binare të larta/të ulëta, zakonisht mund të mbështeteni në marrjen e një pagese që varion nga 80% në 100% për tregti.

Në fushën e instrumenteve financiare, është e mundur të hasni norma mbresëlënëse pagesash, me disa që arrijnë deri në 218%. Këto norma tejkalojnë ndjeshëm mesataren e industrisë dhe paraqesin mundësi emocionuese për ata që janë të përfshirë. Kompanitë e opsioneve binare, madje edhe ato më me reputacion, zakonisht reklamojnë shpërblime maksimale deri në 200%.

Është e rëndësishme të mbani në mend se angazhimi në tregtimin e lartë/të ulët mund të çojë në pagesa më të larta në krahasim me llojet e tjera të tregtimit të opsioneve binare, si opsionet shkallë ose çifte.

Nëse jeni duke kërkuar për një mënyrë të shpejtë dhe të përshtatshme për t’u njohur me Pocket Option, përfshirja në tregti me opsione të larta/të ulëta 60 sekondash mund të jetë shumë e dobishme. Jo vetëm që këto tregti ju lejojnë të familjarizoheni me platformën, por ato gjithashtu kanë potencialin për të gjeneruar fitime të konsiderueshme brenda një periudhe të shkurtër kohore. Mund të tregtoni edhe në korniza kohore më të shkurtra, si opsionet binare 5 sekondash, për scalpers dhe tregtarë të tjerë afatshkurtër dhe me frekuencë të lartë. Është e rëndësishme të theksohet se tregtimi i opsioneve të larta/të ulëta mund të jetë i rrezikshëm. Nëse vazhdimisht përjetoni shumë tregti me humbje, kjo mund të rezultojë në humbje financiare. Është thelbësore të vlerësohen me kujdes rreziqet e përfshira dhe të zbatohen strategjitë e duhura të menaxhimit të rrezikut kur angazhohen në këtë lloj tregtimi.

Metodat e depozitimit dhe tërheqjes

Pocket Option pranon një gamë të gjerë mënyrash pagese, duke përfshirë të gjitha ato kryesore. Kjo u ofron përdoruesve opsione të përshtatshme për financimin e llogarive të tyre dhe kryerjen e transaksioneve në platformë.

 • Viza
 • Mastercard
 • Maestro
 • Mir (RUB)
 • transferte bankare
 • Kriptovalutat
 • MTN
 • Banka QR në Tajlandë
 • Prek&Shko
 • Nxitja
 • QR Banking MMK
 • Shopee
 • QR Banking LAK
 • QR Banking KHR
 • Nagad
 • Bkash
 • Easypaisa
 • Transfertë bankare filipinase
 • Meksikë Online Banking
 • Transfertë bankare në Japoni
 • Transfertë bankare në Singapor
 • UPI
 • QRIS
 • Система быстрых платежей
 • Banka LATAM
 • LATAM Cash
 • Dai (DAI)
 • Banking Online Korean
 • Promptpay
 • MoMo Pay
 • Banka në internet në Vietnam
 • Uniswap (UNI)
 • Monedha Binance (BNBBSC)
 • YooMoney
 • Altel
 • Transfertë bankare PKR
 • Transfertë bankare AED
 • Kuletat INR
 • Kcell
 • PayRedeem
 • Monedha.ph
 • Gcash
 • Pago
 • Oxxo
 • WebMoney
 • Transfertë bankare ZAR
 • Jeton
 • Paratë e përsosura
 • FasaPay
 • PayCash
 • Paguesi
 • Dana
 • Tiger Pay

Depozita minimale

Në Pocket Option, depozita minimale e kërkuar është 10 dollarë për shumicën e mënyrave të pagesës, disa opsione pagese mund të ofrojnë një depozitë minimale prej 5 dollarësh. Që përputhet me mesataren e industrisë. Kjo do të thotë që ju mund të filloni tregtimin me investime të ulëta fillestare. Për më tepër, shuma minimale e tregtisë për tregti është vendosur në 1 $, duke lejuar fleksibilitet dhe akses në ekzekutimin e tregtisë.

Pocket Option u ofron përdoruesve të tij një sërë metodash të përshtatshme depozitimi dhe tërheqjeje për të zgjedhur.

Pocket Option u ofron përdoruesve një mundësi të përshtatshme për të bërë depozita duke përdorur kriptovaluta të ndryshme. Disa nga kriptovalutat e mbështetura përfshijnë Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, USDK, ZCash, Dai, Tether dhe USD Coin. Kjo gamë e larmishme opsionesh i lejon përdoruesit të zgjedhin kriptomonedhën që i përshtatet më së miri preferencave dhe nevojave të tyre kur bëjnë depozita në platformë.

Bonuset dhe promovimet

Kur hapni një llogari të drejtpërdrejtë me Pocket Option, mund të përfitoni nga oferta e tyre bujare e një bonusi depozite prej 50% në depozitën tuaj fillestare. Ky bonus ofron një mundësi të shkëlqyer për të maksimizuar vlerën e investimit tuaj dhe ju jep më shumë potencial për sukses tregtar. Shuma e bonusit që merrni është drejtpërdrejt proporcionale me madhësinë e kapitalit tuaj fillestar tregtar. Sa më i madh kapitali juaj, aq më i lartë është bonusi 50% që mund të prisni të merrni.

Kodi promovues ekskluziv i Pocket Option

Për të marrë një bonus prej 50% kur depozitoni 50 dollarë ose më shumë, thjesht përdorni kodin e dhënë më poshtë: 50START (I disponueshëm vetëm për përdoruesit e rinj të opsionit xhepi që i bashkohen Pocket Option duke klikuar në butonin më poshtë)

*zbatohen termat dhe kushtet

(Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Rregullat e Bonusit të Pocket Option

Në mënyrë që të kualifikoheni për bonusin e ofruar në Pocket Option, ju kërkohet të gjeneroni një qarkullim tregtar që është i barabartë me pesëdhjetëfishin e shumës së bonusit. Kjo siguron që ju të përmbushni kriteret e nevojshme për të kërkuar bonusin. Ja një shembull për të ilustruar se si funksionon bonusi. Le të themi se depozitoni 10 dollarë dhe me një bonus 100%, do të merrni një shtesë prej 10 dollarësh. Për t’u kualifikuar për të kërkuar bonusin, qarkullimi juaj neto i tregtimit duhet të jetë i barabartë me 10 dollarë shumëzuar me 50, që është 500 dollarë.

Për të tërhequr bonusin, është e nevojshme të filloni aktivitete tregtare dhe të plotësoni kushtet e specifikuara. Kur përdorni Pocket Option, është e rëndësishme të vini re se tregtitë duhet të tregtohen në platformë përpara se të përpiqeni të tërhiqni ndonjë bonus. Kjo kërkesë është në vend për të parandaluar investitorët që të regjistrohen vetëm me synimin për të tërhequr fondet e bonusit së bashku me depozitën e tyre fillestare.

Pocket Option ofron një sërë veçorish shtesë për të përmirësuar përvojën tuaj tregtare. Duke hapur një llogari të drejtpërdrejtë, ju fitoni akses në mjete të ndryshme si tregtia sociale, turne, arritje dhe tregues e sinjale. Këto veçori janë krijuar për t’ju ofruar më shumë opsione dhe për të ndihmuar në optimizimin e strategjive tuaja tregtare.

Turne

Turnetë e disponueshme në Pocket Option u ofrojnë tregtarëve mundësinë të përfshihen në konkurrencë miqësore dhe të kenë një shans për të fituar çmime emocionuese. Duke marrë pjesë në këto turne, tregtarët mund të shfaqin aftësitë e tyre kundër tregtarëve të tjerë dhe potencialisht të fitojnë shpërblime për aftësitë e tyre tregtare. Ndërsa tregtia sociale dhe mjediset tregtare konkurruese mund të ndryshojnë, një aspekt i përbashkët është aftësia për të krahasuar performancën tuaj me atë të tregtarëve të tjerë. Ndërsa tregtia sociale thekson bashkëpunimin dhe ndarjen, një mjedis konkurrues fokusohet në suksesin individual. Sidoqoftë, në të dy skenarët, ju keni mundësinë të vlerësoni performancën tuaj në krahasim me të tjerët në terren. Duke marrë pjesë aktive në turne, ju keni mundësinë që jo vetëm të shfaqni aftësitë tuaja dhe të konkurroni me të tjerët, por edhe të fitoni arritje dhe çmime. Këto turne mund të ofrojnë një platformë për njohje dhe shpërblime bazuar në performancën dhe përkushtimin tuaj. Disa çmime të ofruara në tregti mund të jenë mjaft fitimprurëse, duke arritur deri në 50,000 dollarë ose edhe më shumë. Këto çmime mund të vijnë në forma të ndryshme, të tilla si bonuse në përqindje pagese ose fonde shtesë tregtare. Pjesëmarrja në këto gara mund t’u japë tregtarëve një shans për të rritur fitimet e tyre dhe për të përfituar nga përfitimet shtesë të tregtimit.

Arritjet

Arritjet e arritura përmes turneve janë më shumë sesa thjesht distinktivë dekorativë që tregojnë përvojën tuaj tregtare. Ato kanë rëndësi dhe përfaqësojnë arritje të rëndësishme në botën tregtare. Arritjet fituese janë shumë të vlefshme dhe nuk duhen neglizhuar, pasi ato kanë vlerë të konsiderueshme, ashtu si çmimi prej 50,000 dollarësh. Për më tepër, arritja e suksesit vjen edhe me përfitime të ndryshme tregtare që mund të rrisin më tej rritjen dhe mundësitë tuaja profesionale. Duke marrë pjesë në tregti, ju keni mundësinë të fitoni përfitime të ndryshme që mund të përmirësojnë aftësitë tuaja tregtare dhe të rrisin shanset tuaja për përfitim. Këto përfitime mund të përfshijnë fondet e tregtimit, një bonus bazuar në përqindjen tuaj të pagesës dhe avantazhe të tjera që mund të mbështesin rritjen tuaj si tregtar.

Si të tërhiqni fondet tuaja në Pocket Option

Për të tërhequr fonde në Pocket Option, ndiqni këto hapa:

1. Hyni në llogarinë tuaj Pocket Option.

2. Klikoni në skedën “Financa” ose një opsion të ngjashëm që ju lejon të aksesoni financimin e llogarisë suaj.

3. Kërkoni seksionin “Tërheqja” brenda cilësimeve tuaja “financiare”.

4. Zgjidhni metodën tuaj të preferuar të tërheqjes nga opsionet e disponueshme (si transferta bankare, karta krediti/debiti, kuletat elektronike).

5. Futni shumën që dëshironi të tërhiqni dhe çdo detaj tjetër të kërkuar, të tilla si informacioni i llogarisë bankare ose kredencialet e portofolit elektronik.

6. Kontrolloni dy herë të gjithë informacionin e futur për të siguruar saktësinë.

7. Konfirmoni kërkesën tuaj për tërheqje dhe prisni që ajo të përpunohet nga ekipi financiar i Pocket Option.

8. Monitoroni njoftimet e emailit ose llogarisë tuaj për përditësime mbi statusin e kërkesës suaj për tërheqje.

Ju lutemi vini re se kohët e përpunimit mund të ndryshojnë në varësi të metodës së zgjedhur të tërheqjes dhe çdo procesi verifikimi shtesë që kërkohet nga masat e sigurisë së Pocket Option.

Në përgjithësi, shuma minimale e tërheqjes është vendosur në 10 dollarë, duke siguruar që përdoruesit të kenë qasje të përshtatshme në fondet e tyre. Procesi i tërheqjes zakonisht merr diku nga 24 orë deri në 2 ditë pune për t’u përfunduar. Pavarësisht se cilën metodë zgjidhni, mund të prisni një përvojë të qetë kur bëhet fjalë për depozitimin dhe tërheqjen e parave. Jini të sigurt se nuk duhet të ketë probleme në këtë proces. Kur bëhet fjalë për ndërmjetësit e opsioneve binare, ata dallohen nga konkurrenca duke mos ngarkuar asnjë tarifë ose komision për transaksionet. Sidoqoftë, është thelbësore të merren parasysh konvertimet e monedhës kur angazhohen në këto tregti. Është e rëndësishme të theksohet se disa banka do të vendosin një tarifë për këto shërbime. Prandaj, është thelbësore të keni parasysh çdo kosto shtesë të mundshme që mund të lindë.

A është Pocket Option i sigurt dhe i ligjshëm?

Pocket Option është një platformë e besueshme dhe e besueshme për tregtimin e opsioneve binare. Ajo ka fituar një reputacion pozitiv për sigurinë dhe legjitimitetin e saj. Shumë tregtarë e konsiderojnë atë si një nga ndërmjetësit më të besueshëm në industri. Nëpërmjet kërkimit të gjerë dhe përvojës praktike, ne kemi gjetur se kjo platformë tregtare është një opsion i besueshëm. Ofron metoda të sigurta si për depozitimin e fondeve ashtu edhe për tërheqjen e tyre, duke garantuar sigurinë e transaksioneve tuaja. Pocket Option është një ndërmjetës i rregulluar që operon nën mbikëqyrjen e Autoritetit Ndërkombëtar të Shërbimeve Mwali. Si një ent i rregulluar, Pocket Option ndjek politika të rrepta Kundër Pastrimit të Parave (AML) dhe Njohni-Klientin Tuaj (KYC). Këto masa janë të vendosura për të mbrojtur kundër çdo aktiviteti mashtrues dhe ata nuk mund të ndajnë informacionin personal të klientëve të tyre me palët e treta.

Infinite Trade LLC është emri i kompanisë mëmë të Pocket Option. Është i regjistruar zyrtarisht me licencën e Autoritetit Ndërkombëtar të Shërbimeve Mwali: T2023322 .

Mbështetja e klientit

Ekipi i mbështetjes së klientit është lehtësisht i aksesueshëm dhe siguron komoditet duke qenë i disponueshëm gjatë gjithë kohës. Mund t’i kontaktoni lehtësisht përmes emailit ose telefonit, pasi uebfaqja e tyre zyrtare ofron dukshëm të dyja opsionet e kontaktit. Përveç faqes së saj të internetit, Pocket Option mban një prani në platformat e njohura të mediave sociale si Facebook, Instagram dhe Twitter. Kjo i lejon përdoruesit të lidhen me platformën përmes kanaleve të tyre të preferuara të mediave sociale dhe të qëndrojnë të përditësuar me lajmet dhe përditësimet më të fundit nga Pocket Option. Ju mund të angazhoheni lehtësisht me ekipin e tyre të mbështetjes së klientit përmes shërbimit të bisedës së drejtpërdrejtë të disponueshme në faqen e tyre të internetit. Thjesht hapni bisedën dhe filloni të diskutoni kërkesën tuaj me ta. Përndryshe, nëse ju shtyn koha, mund të plotësoni formularin e kontaktit në faqen e tyre të internetit dhe ata do t’i përgjigjen menjëherë mesazhit tuaj. Për të kontaktuar me ta, mund të përdorni informacionin e mëposhtëm të dhënë më poshtë:

Të mirat dhe të këqijat e Pocket Option

Si tregtar, është e rëndësishme të jeni të vetëdijshëm për përfitimet dhe të metat e përdorimit të PocketOption. Kjo platformë ofron një sërë veçorish që mund t’ju tërheqin, të tilla si mjete të avancuara tregtare dhe një ndërfaqe miqësore për përdoruesit. Megjithatë, është po aq e rëndësishme të kuptohen anët negative të mundshme. Këto mund të përfshijnë opsione të kufizuara të mbështetjes së klientit ose kufizime të caktuara në opsionet e tregtimit. Të qenit i informuar për të gjitha aspektet e PocketOption mund t’ju ndihmojë të merrni një vendim të arsimuar nëse ai përputhet me nevojat dhe qëllimet tuaja tregtare.

Të mirat:

Pocket Option ofron një gamë të gjerë funksionesh, duke e bërë atë një shërbim gjithëpërfshirës. Tani, le të eksplorojmë disa nga përfitimet e dukshme që mund të gëzoni duke përdorur këtë platformë:

 • Duke përdorur një proces të thjeshtë regjistrimi, mund të krijoni shpejt llogarinë tuaj fillestare. Ju keni mundësinë të përdorni një llogari ekzistuese në Facebook ose Google, e cila lejon një konfigurim pa probleme dhe efikase. Kjo do të thotë që ju mund të filloni pa asnjë vonesë, duke ju kursyer kohë të vlefshme dhe duke ju vënë në lëvizje dhe në punë në asnjë kohë.
 • Ju mund të mësoni në mënyrë efektive për tregtimin e opsioneve binare pa ndonjë rrezik financiar përmes simulatorit kompliment të tregtimit të opsioneve binare të Pocket Option, i quajtur llogari demo. Duke përdorur llogarinë tuaj demo të opsionit falas të xhepit, mund të fitoni njohuri të vlefshme dhe një kuptim më të thellë të procesit të tregtimit. Pjesa më e mirë është se nuk keni nevojë të rrezikoni para të vërteta në proces.
 • Hyrja në botën e fitimit të parave bëhet më e lehtë me një rrezik të ulët hyrjeje. Ju mund të filloni të fitoni para të vërteta duke investuar deri në 10 dollarë, duke ju lejuar të testoni ujërat pa një angazhim të konsiderueshëm financiar. Me një nga minimumet më të ulëta në industri, kjo shumë ofron një mundësi për investitorët fillestarë që të fillojnë të gjenerojnë fitime reale me rrezik minimal. Është një mënyrë e shkëlqyer për të hyrë në treg dhe për të filluar ndërtimin e pasurisë.
 • Përveç platformës kryesore të tregtimit të opsioneve binare, Pocket Option ofron një program mbresëlënës shoqërues që paraqet mundësi shtesë për të ardhura. Duke referuar të tjerët në platformë, ju mund të fitoni para përmes këtij programi duke ftuar tregtarë të tjerë të tregtojnë në Pocket Option.

Disavantazhet:

Edhe pse Pocket Option ka avantazhet e veta, është e rëndësishme të theksohet se asnjë platformë nuk është e përsosur. Ekzistojnë gjithashtu disavantazhe që lidhen me përdorimin e opsionit Pocket.

 • Ndërsa platforma mund të ketë barriera të ulëta hyrjeje për opsionet tradicionale binare, është e rëndësishme të theksohet se tregtimi Forex kërkon një investim minimal prej $1000. Ky minimum më i lartë mund të kufizojë aksesin në tregtimin Forex për shumë individë që mund të mos jenë në gjendje të përmbushin këtë kërkesë.
 • Disa përdorues kanë shprehur pakënaqësinë e tyre me kohën e përgjigjes së mbështetjes së Pocket Option. Pavarësisht reklamimit të mbështetjes 24/7, ka pasur raporte për përgjigje të vonuara, me disa përdorues që deklaruan se u deshën 24-48 orë për të marrë një përgjigje pas dorëzimit të kërkesës së tyre për mbështetje. Ballafaqimi me kohë përgjigjesh të ngadalta mund të jetë zhgënjyese, veçanërisht kur investoni shuma të konsiderueshme parash.

konkluzioni

Pocket Option është një platformë e fuqishme tregtare që kujdeset për tregtarët e rinj dhe me përvojë të opsioneve binare. Me ndërfaqen e tij miqësore për përdoruesit, edhe fillestarët mund të lundrojnë lehtësisht dhe të fillojnë të fitojnë në këtë platformë. Ai ofron një mënyrë të thjeshtë por efektive për të gjeneruar të ardhura përmes tregtimit të opsioneve binare. Shumë njerëz e shohin këtë opsion tërheqës për shkak të kombinimit të zgjedhjeve të shumëfishta të depozitave dhe minimumeve të ulëta të investimeve. Me një gamë të gjerë opsionesh depozitash në dispozicion, individët kanë fleksibilitetin për të zgjedhur atë që funksionon më mirë për ta. Për më tepër, minimumet e ulëta të investimeve e bëjnë atë të aksesueshëm për një numër më të madh individësh që mund të mos kenë fonde të konsiderueshme për të investuar fillimisht. Platforma e tyre e filialeve u ofron përdoruesve një mënyrë për të gjeneruar të ardhura, qoftë si alternativë ose përveç fitimit të parave përmes opsioneve binare. Kjo mundësi shtesë i lejon përdoruesit të maksimizojnë potencialin e tyre të fitimit dhe të diversifikojnë burimet e tyre të të ardhurave.

Nëse jeni të interesuar të filloni me tregtimin e opsioneve binare, Pocket Option mund të jetë platforma ideale për ju. Ai ofron një faqe interneti miqësore për përdoruesit që mund të shërbejë si një pikënisje e shkëlqyer për udhëtimin tuaj tregtar. Pocket Option ofron një zgjidhje të besueshme për tregtarët ose ndikuesit që kërkojnë produkte ose shërbime për t’u promovuar si bashkëpunëtorë. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për një platformë për të tregtuar ose një mundësi për të fituar përmes marketingut të filialeve, Pocket Option mund të plotësojë nevojat tuaja.

Tregtimi i opsioneve binare njihet për nivelin e lartë të rrezikut. Ndërsa Pocket Option mund të ofrojë mundësi për të fituar përmes këtyre tregtive, është thelbësore të kryeni kërkime të plota dhe të tregoni kujdes kur investoni në çdo tregti ose platformë. Kuptimi i rreziqeve të mundshme të përfshira dhe marrja e vendimeve të informuara mund të ndihmojë në mbrojtjen e investimit tuaj. Ne ju dërgojmë urimet tona më të mira dhe shpresojmë për suksesin tuaj, pavarësisht nga rruga që zgjidhni të ndiqni.

(Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

FAQ

A ka opsioni Pocket Rollover?

Aktualisht, Rollovers nuk janë të disponueshëm në Pocket Option. Kjo do të thotë që tregtarët nuk janë në gjendje të zgjasin kohën e tyre të skadimit përtej asaj që është përcaktuar fillimisht.

A është Pocket Option Legal në SHBA?

Pocket Option nuk është i ligjshëm në SHBA, pasi nuk rregullohet nga rregullatorët zyrtarë të SHBA si CFTC. Shtetet e Bashkuara nuk i lejojnë qytetarët amerikanë të tregtojnë opsione binare me entitete jo-CFTC ose jo të rregulluara nga SHBA.

A është Pocket Option Legal në MB?

Jo, Pocket Option nuk është i ligjshëm në MB.

Pocket Option është një platformë tregtare që i jep përparësi sigurisë për përdoruesit e saj. Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se platforma nuk konsiderohet e ligjshme në Mbretërinë e Bashkuar. Në MB, Autoriteti i Sjelljes Financiare (FCA) mbikëqyr dhe rregullon aktivitetet e tregtimit në internet për banorët e Mbretërisë së Bashkuar dhe ata e kanë ndaluar në mënyrë eksplicite përdorimin e opsioneve binare në këtë rajon. Këshillohet që t’u përmbaheni rregulloreve lokale dhe të kërkoni platforma alternative që përputhen me kërkesat ligjore të vendosura nga organet rregullatore në juridiksionin tuaj.

A është i ligjshëm Pocket Option në Indi?

Po, Pocket Option është i ligjshëm në Indi.

Pocket Option është një platformë legjitime tregtare që operon legalisht në Indi. Është themeluar që nga viti 2017 dhe ka marrë vlerësime të shumta pozitive nga klientët. Tregtarët nga India tani kanë akses në një gamë të gjerë aktivesh për tregtim, duke përfshirë Forex, opsionet e larta/të ulëta, CFD-të dhe shumë të tjera. Në Indi, është e ligjshme të përfshiheni në aktivitete tregtare duke përdorur Pocket Option.