Rishikimi i Olymp Trade

Vlerësimi: 4.5 out of 5.0 stars

 • Llogari demo falas: Po
 • Pagesa: Deri në 92%
 • Bonus: Pa bonus
 • Asetet: 180+ Forex, Mallra, Aksione, Cryptos

Mirë se vini në këtë rishikim të përditësuar në 2023! Këtu do të zbuloni një përmbledhje gjithëpërfshirëse të ndërmjetësit Olymp Trade. Ne do të thellohemi në të gjitha detajet thelbësore dhe do t’ju ofrojmë informacion të përditësuar mbi veçoritë, përfitimet dhe çdo përditësim apo ndryshim të fundit. Deri në fund të këtij rishikimi, do të keni një kuptim të qartë të asaj që ofron kjo platformë tregtare.

Përmbledhje e shpejtë e Olymp Trade

Ndërmjetësi Olymp Trade
📅 Themeluar 2014
⚖️ Rregullore VFSC, Komisioni Ndërkombëtar Financiar
💻 Demo po
💳 Depozita minimale 5 dollarë
📈 Tregti minimale $1
📊 Asetet 180+ Forex, Aksione, Metale, Indekse, Mallra, Kripto, ETF, OTC, Kompozita
💰 Kthim nga investimi Deri në 92%
🎁 Bonus Asnjë bonus
💵 Metodat e depozitimit Kartat bankare (kartat Visa, Mastercard), Webmoney, China UnionPay, Skrill, Neteller, Perfect Money, BinancePay, Bitcoin, Ethereum, USDT
🏧 Mënyrat e tërheqjes Kartat bankare (kartat Visa, Mastercard), Webmoney, China UnionPay, Skrill, Neteller, Perfect Money, BinancePay, Bitcoin, Ethereum, USDT
📍Selia 1276, Ndërtesa Govant, Autostrada Kumul, Port Vila, Republika e Vanuatu.
💹 Llojet e tregtisë CFD dhe tregti me kohë fikse (opsione binare)
💻 Platforma Tregtare Ueb, Windows, iOS, Android, Xiaomi, Huawei
🌎 Gjuha Anglisht, Spanjisht, Rusisht, Portugez, Turqisht, Tajlandisht, Vietnamisht, Indonezisht, Arabisht, Hindi, Vietnamisht, Frëngjisht, Malajzian, Koreanisht
👨‍💻 Tregti Sociale Nr
🕌 llogari islame po
⭐ Vlerësimi 4.5/5

(Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Çfarë është Olymp Trade?

Olymp Trade është një platformë tregtare në internet që u ofron përdoruesve një gamë të gjerë aktivesh dhe opsionesh tregtare. Këto opsione përfshijnë Tregtinë me kohë të caktuar (Opsionet binare), FX dhe Stoqet, Indekset, metalet, kriptovalutat, mallrat, ETF, kompozitat dhe OTC duke i lejuar tregtarët të zgjedhin mënyrën që përputhet më mirë me qëllimet dhe preferencat e tyre të investimit. Që nga themelimi i saj në 2014, kjo kompani është rritur për t’u bërë një lojtar i spikatur në industri. Me më shumë se 88 milionë llogari tregtarësh, ata kanë grumbulluar një bazë të konsiderueshme përdoruesish. Mesatarisht, ata lehtësojnë rreth 30 milionë transaksione në muaj dhe bëjnë afërsisht 16 milionë pagesa mujore për përdoruesit e tyre.

Olymp Trade është një platformë tregtare me reputacion që operon nën rregulloren e Komisionit Financiar Ndërkombëtar . Është njohur dhe vlerësuar për performancën e tij të jashtëzakonshme, mbështetjen e jashtëzakonshme të klientit, veçoritë inovative dhe aplikacionin e tregtimit celular miqësor për përdoruesit.

Qëllimi i tyre kryesor është të ofrojnë një përvojë tregtare që është e besueshme, transparente dhe e aksesueshme për individët e të gjitha niveleve të ekspertizës. Pavarësisht nëse jeni një rishtar ose një tregtar me përvojë, ata përpiqen të kujdesen për nevojat tuaja specifike.

Olymp Trade u ofron përdoruesve një gamë të gjerë burimesh të dobishme. Ato ofrojnë mjete edukative për të përmirësuar njohuritë tuaja tregtare, llogari demo për të praktikuar aftësitë tuaja, menaxherë personalë për t’ju udhëhequr gjatë procesit dhe një blog të mbushur me njohuri të tregut dhe këshilla të dobishme tregtare . Këto veçori janë krijuar për të ndihmuar tregtarët në marrjen e vendimeve të informuara dhe përmirësimin e përvojës së tyre të përgjithshme tregtare.

Si partner zyrtar tregtar online, ata kanë krijuar një partneritet edhe me Ronaldinhon, futbollistin legjendar . Ky bashkëpunim rrit imazhin e markës së tyre dhe sjell vlerë të shtuar për klientët e tyre. Ky mjet është mjaft i gjithanshëm, pasi është i aksesueshëm në 13 gjuhë të ndryshme. Ai kujdeset për tregtarët nga më shumë se 130 vende, duke e bërë atë një zgjidhje globale për nevojat tregtare.

Përparësitë

 • Kjo platformë ofron një depozitë minimale të ulët prej vetëm 5 dollarësh , duke e bërë atë lehtësisht të aksesueshme për fillestarët dhe investitorët e vegjël që mund të kenë fonde të kufizuara për të investuar.
 • Platforma krenohet me një ndërfaqe miqësore dhe intuitive që mund të aksesohet lehtësisht nga pajisjet mobile dhe desktop. Për më tepër, ai ofron mbështetje për MetaTrader 4, duke plotësuar nevojat e tregtarëve më me përvojë që kërkojnë veçori të avancuara tregtare.
 • Ekzistojnë burime të ndryshme trajnimi gjithëpërfshirëse në dispozicion, duke përfshirë webinarët, mbështetjen e analistëve, kalendarët ekonomikë, postimet në blog dhe strategjitë e tregtimit. Këto burime mund të ndihmojnë shumë individët në rritjen e njohurive dhe aftësive të tyre në tregti.
 • Platforma ofron një shumëllojshmëri të gjerë të aseteve për tregtim , duke përfshirë çifte të monedhave të njohura, indekse, mallra, kriptovaluta dhe aksione të kompanive të njohura.
 • Faqja e internetit ka një veçori që mbështet shumë gjuhë, veçanërisht 13 gjuhë të ndryshme. Kjo është veçanërisht e dobishme për përdoruesit nga e gjithë bota që duan të angazhohen në aktivitete tregtare. Ai rrit komoditetin dhe aksesin për një bazë globale përdoruesish.
 • Për individët që janë të rinj në tregtimin në Forex, fillimi me një llogari demo falas mund të jetë shumë i dobishëm. Kjo ju lejon të praktikoni përdorimin e fondeve virtuale dhe të njiheni me platformën përpara se të investoni para reale. Është një mënyrë e shkëlqyer për të fituar përvojë dhe besim në aftësitë tuaja tregtare pa ndonjë rrezik financiar.

Disavantazhet

 • Ky mjet mund të mos jetë zgjidhja më e mirë për tregtarët Forex që kërkojnë levë jashtëzakonisht të lartë dhe përhapje të ngushtë.
 • Kjo platformë tregtare është e hapur për tregtarët nga 130 vende të botës. Megjithatë, ajo nuk pranon klientë nga Amerika e Veriut dhe vendet e Bashkimit Evropian . Për një listë gjithëpërfshirëse të vendeve që ata nuk i pranojnë, mund të vizitoni faqen e tyre të internetit.

(Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Olymp Trade është një platformë tregtare që ofron një gamë të gjerë aktivesh dhe mënyrash tregtie për t’iu përshtatur preferencave të ndryshme. Ju mund të zgjidhni nga opsionet si tregtitë me kohë fikse, FX ose Stoqet për të diversifikuar portofolin tuaj të investimeve. Këtu janë disa tema të dobishme që mund t’ju interesojnë t’i eksploroni më tej:

Asetet dhe tregjet

Olymp Trade ofron një gamë të gjerë opsionesh tregtare me mbi 180 aktive të disponueshme për tregtarët. Kjo përzgjedhje e gjerë ju jep mundësinë të diversifikoni portofolin tuaj të investimeve dhe të eksploroni tregje të ndryshme.

 • Çiftet e monedhës
 • Stoqet
 • Tregues
 • Metalet
 • Kripto
 • Mallrat
 • ETF
 • Kompozitat
 • OTC

Kur menaxhoni investimet tuaja, është e rëndësishme të merrni parasysh preferencat dhe qëllimet tuaja individuale. Duke zgjedhur asetet që përputhen me këta faktorë, ju mund të përshtatni portofolin tuaj për të përmbushur nevojat tuaja specifike.

Olymp Trade ofron një gamë të gjerë të aseteve të njohura për tregtim . Disa prej tyre përfshijnë çiftet kryesore të monedhave si EUR/USD, GBP/USD dhe USD/JPY. Përveç kësaj, ato gjithashtu ofrojnë mundësi për të tregtuar mallra si ari, argjendi dhe nafta. Për ata që janë të interesuar në tregtimin e kriptomonedhave, Olymp Trade mbështet monedhat dixhitale të njohura si Bitcoin dhe Ethereum. Së fundmi, ato ofrojnë gjithashtu mundësinë për të tregtuar aksione të emetuara nga kompani të mëdha, të njohura si Apple, McDonald’s dhe Tesla, duke ofruar një përzgjedhje të larmishme për tregtarët.

Rregullorja e Tregtisë Olimpike

Olymp Trade është një ndërmjetës me reputacion që ka marrë licencën dhe rregulloren e nevojshme nga Komisioni i Shërbimeve Financiare të Vanuatu . Kjo siguron që ata të funksionojnë në përputhje me rregulloret financiare dhe të ofrojnë një mjedis të sigurt tregtimi për klientët e tyre.

Olymp Trade është shumë krenare për të siguruar shërbime të nivelit të lartë për klientët e saj. Ata i japin përparësi mirëqenies së klientëve të tyre duke ofruar sigurimin e depozitave dhe një sistem të fuqishëm mbështetjeje. Çdo shqetësim në lidhje me ndërveprimet financiare me Olymp Trade trajtohet menjëherë, duke u ofruar klientëve paqe mendore dhe zgjidhje efikase.

Komisioni Ndërkombëtar Financiar shërben si një qendër alternative për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve në sektorin financiar, veçanërisht për të mbrojtur interesat e tregtarëve individualë. Me fokus në transparencën, integritetin dhe edukimin e klientit, ai ofron një platformë që promovon drejtësinë dhe ndihmon në ruajtjen e besimit brenda industrisë.

Anëtarësimi i Olymp Trade me FinaCom është një arritje prestigjioze që dëshmon përkushtimin e tyre të palëkundur për të respektuar parimet e përcaktuara nga Komisioni. Ata u bënë pjesë e FinaCom më 22 shkurt 2016, duke forcuar përkushtimin e tyre për ruajtjen e standardeve të larta në funksionimin e tyre.

Olymp Trade është gjithashtu anëtare e Shoqatës së Tregjeve Financiare e cila shërben si një organizatë vetërregulluese për mbajtësit e Licencës së Tregtarit Financiar të Vanuatu. Qëllimi i tij kryesor është të zbatojë rregulloret dhe të sigurojë përputhjen brenda industrisë financiare në Vanuatu. Duke vendosur standarde dhe duke mbikëqyrur sjelljen e tregtarëve të licencuar financiarë, shoqata luan një rol vendimtar në ruajtjen e integritetit dhe besimit brenda tregjeve financiare lokale.

Olymp Trade i merr seriozisht përgjegjësitë e veta rregullatore dhe siguron përputhjen me politikat kundër pastrimit të parave (AML) dhe njohjes së klientit tuaj (KYC). Këto politika janë kërkesa thelbësore të zbatuara nga rregullatorët në mbarë botën për të parandaluar pastrimin e parave dhe për të mbrojtur interesat e klientëve. Politikat AML (Kundër pastrimit të parave) dhe KYC (Njihni klientin tuaj) shërbejnë si garanci të rëndësishme kundër aktiviteteve të paligjshme, duke përfshirë pastrimin e parave, mashtrimin dhe financimin e terrorizmit.

Këto politika janë krijuar posaçërisht për të mbrojtur bizneset dhe institucionet financiare duke siguruar që ata të verifikojnë plotësisht identitetin e klientëve të tyre dhe të monitorojnë transaksionet e tyre për çdo sjellje të dyshimtë ose të paligjshme. Duke zbatuar këto politika, organizatat mund të ndihmojnë në ruajtjen e integritetit të sistemit financiar dhe të kontribuojnë në një mjedis më të sigurt biznesi.

Për ta përmbledhur, Olymp Trade është një platformë e besueshme dhe e rregulluar e tregtimit në internet që u ofron tregtarëve një ndjenjë sigurie dhe sigurie gjatë kryerjes së tregtisë së tyre. Olymp Trade shquhet si një platformë tregtare për shkak të anëtarësimit mbresëlënës në Komisionin Ndërkombëtar Financiar (IFC). Kjo pasqyron angazhimin e tyre për të ofruar një mjedis të sigurt dhe të besueshëm për tregtarët. Ata ofrojnë mbrojtje të të dhënave duke përdorur protokolle të avancuara të kriptimit dhe sigurisë. Për më tepër, Olymp Trade i përmbahet rreptësisht politikave kundër pastrimit të parave (AML) dhe Njih klientin tënd (KYC), duke siguruar përputhjen me standardet rregullatore për transparencën financiare. Olymp Trade njihet si një platformë tregtare online me reputacion të lartë dhe të besueshme në vitin 2023. Karakteristikat e saj të ndryshme kontribuojnë në reputacionin e saj për besueshmëri.

Platforma Tregtare

Ndërfaqja e platformës u mundëson përdoruesve të ndërveprojnë pa probleme me tregun. Nëpërmjet tij, ju mund të bëni porosi, të mbani gjurmët e pozicioneve tuaja dhe të menaxhoni me efikasitet llogarinë tuaj. Ai shërben si një urë lidhëse midis jush dhe funksionaliteteve të ofruara nga platforma. Ndërfaqja e platformës tregtare Olymp Trade është krijuar për të qenë e drejtpërdrejtë dhe e lehtë për t’u përdorur , duke u ushqyer tregtarëve të të gjitha niveleve, duke përfshirë fillestarët dhe ata me përvojë. Siguron që çdokush mund të lundrojë në platformë me lehtësi dhe të përfitojë nga veçoritë e saj në mënyrë efektive.

Ndërfaqja e kësaj platforme tregtare në internet është projektuar me katër komponentë kryesorë: grafikun, panelin e porosive, historikun e tregtisë dhe shiritin e menusë. Këta elementë punojnë së bashku për t’u ofruar përdoruesve një përvojë gjithëpërfshirëse tregtare. Grafiku ju lejon të vizualizoni të dhënat dhe tendencat e tregut, ndërsa paneli i porosive ju mundëson të vendosni tregti dhe të menaxhoni pozicionet tuaja. Veçoria e historisë së tregtisë ofron një rekord të transaksioneve tuaja të mëparshme për referencë. Së fundmi, shiriti i menusë ofron qasje të lehtë në funksionalitete dhe cilësime shtesë.

Grafiku

Grafiku luan një rol qendror në ndërfaqe, duke i lejuar përdoruesit të gjurmojnë lëvizjet e çmimeve në kohë reale të aktiveve të ndryshme. Kur bëhet fjalë për vizualizimin e të dhënave, ekzistojnë lloje të ndryshme grafikësh për të zgjedhur. Disa opsione të njohura përfshijnë grafikët e linjës, grafikët e shandanit, grafikët me shirita dhe grafikët e zonave. Çdo lloj ka karakteristikat e veta unike dhe mund të përdoret për të përfaqësuar në mënyrë efektive lloje të ndryshme të modeleve ose tendencave të të dhënave. Përveç veçorive të tij standarde, ju keni fleksibilitetin për të personalizuar grafikun sipas preferencave tuaja. Kjo mund të bëhet duke rregulluar kornizën kohore, duke përfshirë tregues, duke përdorur mjete vizatimi dhe madje duke përfshirë sinjale tregtare për një përvojë më të përshtatur.

Paneli i porosive

Mund të vendosni lehtësisht tregti në anën e djathtë të grafikut duke përdorur panelin e porosive. Ofron një vend të përshtatshëm për ekzekutimin e aktiviteteve tuaja tregtare. Kur bëhet fjalë për tregtimin, ju keni mundësinë të zgjidhni midis dy llojeve kryesore: tregtimet me kohë të caktuar dhe tregtitë në Forex. Tregtimet me kohë fikse i referohen opsioneve binare , ky lloj opsioni përfshin parashikimin e rezultatit të një aktivi brenda një afati kohor të caktuar, ndërsa tregtimi Forex fokusohet në blerjen dhe shitjen e monedhave në tregun global. Tregtimet me kohë fikse janë kontrata financiare që kanë një kohë të caktuar skadimi, që do të thotë se ato përfundojnë automatikisht pas një kohëzgjatjeje specifike. Tregtimet në Forex ndryshojnë nga llojet e tjera të investimeve pasi ato mbeten të hapura derisa të vendosni t’i mbyllni manualisht ose kur të arrijnë një humbje të paracaktuar të ndalimit ose të marrin nivelin e fitimit. Për më tepër, ju keni fleksibilitetin për të rregulluar sasinë, levën dhe drejtimin e tregtisë suaj sipas preferencave tuaja dhe kushteve të tregut.

Historia e Tregtisë

Ju mund të gjeni seksionin e historisë së tregtisë në fund të ndërfaqes . Këtu mund të shikoni tregtitë tuaja të kaluara dhe aktuale, duke ofruar informacion të vlefshëm për aktivitetin tuaj tregtar. Për të organizuar dhe analizuar në mënyrë efikase historinë tuaj të tregtisë, ju keni mundësinë ta filtroni atë bazuar në kritere të ndryshme si data, pasuria, lloji dhe rezultati. Kjo ju lejon të gjurmoni dhe rishikoni lehtësisht tregti specifike . Për më tepër, ju gjithashtu mund të përdorni informacione rreth gjendjes së llogarisë tuaj, si dhe të monitoroni fitimin dhe humbjen tuaj. Duke pasur këtë pamje gjithëpërfshirëse të aktivitetit tuaj tregtar, ju mundëson të merrni vendime të informuara për të ecur përpara.

Menu bar

Shiritin e menusë do ta gjeni të pozicionuar në mënyrë të përshtatshme në krye të ndërfaqes. Ai shërben si një qendër për të hyrë në një gamë të gjerë funksionesh dhe cilësimesh brenda platformës. Në platformë, ju keni fleksibilitetin për të kaluar midis mënyrave dhe seksioneve të ndryshme. Kjo përfshin opsione si llogaritë demo dhe reale, seksione arsimore dhe analitike, turne dhe promovime, si dhe menaxhimin e profilit dhe cilësimeve tuaja personale.

Olymp Trade krenohet me një ndërfaqe të hijshme dhe miqësore për përdoruesit, duke siguruar që tregtimi të jetë i lehtë dhe i këndshëm. Ndërfaqja është projektuar me kujdes për të ofruar të gjitha mjetet dhe informacionin thelbësor të kërkuar për marrjen e vendimeve tregtare të mirëinformuara.

Koha e tregtimit

Ju keni fleksibilitetin për të tregtuar në Olymp Trade në çdo kohë, qoftë gjatë ditës apo natës. Sidoqoftë, është e rëndësishme të theksohet se aftësia juaj për të tregtuar varet nëse tregu është i hapur dhe i disponueshëm për aktivitete tregtare. Disa tregje, duke përfshirë kriptovalutat dhe çiftet specifike të monedhave, funksionojnë 24/7. Kjo do të thotë që ju mund të angazhoheni në aktivitete tregtare në çdo kohë të ditës ose natës, duke lejuar rritjen e fleksibilitetit dhe aksesit. Tregje të ndryshme, si aksionet dhe mallrat, kanë orët e tyre të përcaktuara të hapjes dhe mbylljes. Për të zbuluar orët specifike të tregtimit për çdo aktiv, mund t’i referoheni platformës ose faqes së internetit ku po tregtoni. Ata zakonisht ofrojnë këtë informacion për të siguruar që tregtarët janë të vetëdijshëm se kur mund të tregtojnë në mënyrë aktive çdo aktiv. Kur bëhet fjalë për tregtimin, përgjithësisht rekomandohet që të përfshiheni në aktivitete gjatë periudhave kur tregu është aktiv dhe po përjeton paqëndrueshmëri. Kjo sepse kushte të tilla paraqesin më shumë mundësi për lëvizje dhe përfitime të mundshme.

(Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Tregtimi i levave

Leva e tregtimit është një mjet financiar i përdorur gjerësisht që u jep tregtarëve mundësinë për të hyrë në një sasi më të madhe kapitali sesa ajo që është aktualisht e disponueshme në llogarinë e tyre tregtare. Kjo i lejon tregtarët të përforcojnë fitimet e tyre të mundshme, por gjithashtu vjen me rrezik të shtuar. Procesi funksionon duke shumëzuar investimin tuaj fillestar me një faktor specifik, i cili ndryshon në bazë të aktivit të veçantë dhe kushteve mbizotëruese të tregut.

Për ta ilustruar, le të themi se keni 100 dollarë në llogarinë tuaj tregtare dhe po përdorni një raport levash prej 1:500. Me këtë levë, ju mund të hapni një tregti me vlerë 50,000 dollarë duke shumëzuar investimin tuaj fillestar prej 100 dollarësh me raportin e levës (100 dollarë x 500 = 50,000 dollarë).

Olymp Trade, një platformë e njohur tregtare, ofron nivele të ndryshme të levave për aktive dhe tregje të ndryshme. Për tregtimin në Forex, leva maksimale e ofruar është 1:500 , ndërsa për aksionet është e kufizuar në 1:200 . Ky fleksibilitet i lejon tregtarët të menaxhojnë në mënyrë efektive investimet e tyre bazuar në tolerancën e tyre të preferuar të rrezikut dhe kushtet e tregut. Kur tregtoni në platformë, ju keni fleksibilitetin për të zgjedhur nivelin tuaj të dëshiruar të levës për çdo tregti. Për më tepër, nëse keni nevojë të bëni ndonjë rregullim, mund ta bëni këtë lehtësisht duke përdorur mjetin e shumëzuesit në një kohë të mëvonshme.

Mjeti i shumëzuesit është një veçori e fuqishme që ju mundëson të rregulloni nivelin e levës së tregtimeve tuaja të hapura. Mund të gjendet lehtësisht në anën e djathtë të ndërfaqes së tregtimit, së bashku me mjete të tjera thelbësore si ndalimi i humbjes dhe fitimi. Ky mjet ju jep kontroll më të madh mbi pozicionet tuaja tregtare, duke ju lejuar të rritni ose ulni levën sipas nevojës.

Mjeti i ndalimit të humbjes është një veçori e dobishme që i ndihmon tregtarët të menaxhojnë tregtitë e tyre në mënyrë efektive. Kjo ju lejon të vendosni një nivel specifik çmimi në të cilin tregtia juaj do të mbyllet automatikisht nëse tregu lëviz kundër jush. Kjo veçori ofron paqe mendore dhe ndihmon në minimizimin e humbjeve të mundshme në tregjet e paqëndrueshme.

Mjeti i përfitimit është një veçori e dobishme që ju lejon të vendosni një nivel specifik çmimi për tregtinë tuaj. Nëse tregu lëviz në favorin tuaj dhe arrin këtë nivel çmimi, tregtia juaj do të mbyllet automatikisht, duke ju siguruar që të mbyllni fitime. Kjo mund të jetë e përshtatshme pasi ju kursen nga telashet e monitorimit të vazhdueshëm të tregut dhe mbylljes manuale të tregtimeve kur ato arrijnë nivelet e dëshiruara.

Aplikacioni Olymp Trade

Me aplikacionin, tregtarët kanë lehtësinë për të hyrë në platformë nga kudo dhe në çdo kohë. Për sa kohë që ata kanë një lidhje interneti, ata mund të qëndrojnë të lidhur dhe të bëjnë tregti pa u lidhur me një vendndodhje specifike. Ky aplikacion është krijuar për të punuar pa probleme si në pajisjet Android ashtu edhe në iOS . Ai ofron një ndërfaqe miqësore për përdoruesit që është intuitive dhe e lehtë për t’u naviguar, duke siguruar një përvojë të qetë për të gjithë përdoruesit.

Aplikacioni celular ofron një gamë të plotë funksionesh dhe mjetesh që gjenden gjithashtu në versionin ueb të platformës. Këto përfshijnë tregues, grafikët, historikun e tregtimit dhe funksionalitete shtesë për të përmirësuar përvojën tuaj tregtare. Përveç versionit të tij në ueb, aplikacioni ofron një sërë veçorish ekskluzive që nuk janë të disponueshme në platformën e uebit. Këto përfshijnë njoftime të dobishme shtytëse, të cilat ju mbajnë të përditësuar në kohë reale, dhe vërtetim biometrik për siguri të përmirësuar.

Njoftimet Push: Me këtë veçori, tregtarët mund të qëndrojnë të përditësuar për tregtitë e tyre direkt nga telefonat e tyre celularë. Ata do të marrin sinjalizime për ngjarje të ndryshme si luhatjet e çmimeve, përditësimet e lajmeve dhe madje edhe rezultatet e tregtisë. Ky informacion në kohë reale siguron që tregtarët janë gjithmonë në dijeni dhe mund të marrin vendime të informuara në lëvizje. Duke qëndruar të informuar dhe duke qenë në gjendje të reagojnë shpejt ndaj luhatjeve të tregut, tregtarët mund të përmirësojnë shanset e tyre për të bërë tregti fitimprurëse. Të qenit i përditësuar me tendencat dhe lajmet më të fundit të tregut është thelbësor për tregtimin e suksesshëm. Me akses në informacionin në kohë reale dhe mjetet e analizës së të dhënave, tregtarët mund të marrin vendime më të informuara dhe të përfitojnë nga mundësitë kur ato lindin. Kjo u lejon atyre të qëndrojnë përpara tregut dhe të rrisin potencialin e tyre për sukses financiar në botën me ritme të shpejta të tregtimit.

Autentifikimi biometrik : Duke zbatuar vërtetimin biometrik, aplikacioni rrit masat e tij të sigurisë. Tregtarëve u kërkohet të përdorin ose gjurmët e gishtave ose njohjen e fytyrës për të fituar akses në llogaritë e tyre. Kjo shton një shtresë shtesë mbrojtjeje dhe ndihmon në mbrojtjen e informacionit të ndjeshëm nga aksesi i paautorizuar. Me zbatimin e kësaj mase sigurie, në mënyrë efektive parandalohet qasja e paautorizuar dhe ruhen të dhënat personale dhe financiare të tregtarëve.

(Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Karakteristikat e veçanta të Olymp Trade

Tani depozita minimale në Olymp Trade është vetëm 5 dollarë për llogaritë usdt . Është depozita minimale më e ulët midis të gjitha platformave dhe ndërmjetësve që kemi testuar

2) Kur çdo person depoziton për herë të parë Olymp Trade jep një kuti të garantuar loot , pra një surprizë, që përmban një nga produktet e paguara të tregut Olymp Trade. Për shembull, tregtari mund të fitojë strategji, tregues, sinjale, këshilltarë (sinjale të bazuara në tregues që ndihmojnë në identifikimin e pikave të hyrjes), etj.

3) Olymp Trade ka një veçori tjetër unike midis ndërmjetësve të opsioneve binare të quajtur Trader Way : Një tregtar fiton pikë përvojë (XP) për tregtimin në një llogari reale dhe kryerjen e detyrave të ndryshme. Rruga e Investitorit është një sistem që shpërblen investitorët për përvojën që ata grumbullojnë. Brenda këtij sistemi, ju jo vetëm që mund të përmirësoni statusin tuaj ose ta zgjasni atë aktual, por edhe të merrni bonuse dhe dhurata të ndryshme. Një investitor mund të arrijë statusin fillestar, të avancuar ose ekspert dhe të përdorë një grup të caktuar përfitimesh. Sa më i lartë të jetë statusi, aq më shumë privilegje tregtare do të marrë investitori.

4) Një veçori tjetër unike e këtij ndërmjetësi është tregtimi pa rrezik : Tregtitë pa rrezik lejojnë rikuperimin e shumës së tregtisë në llogarinë tregtare në rast të një parashikimi të gabuar në modalitetin FTT. Nëse një investitor aktivizon një tregti pa rrezik dhe bën një tregti me humbje, fondet kthehen në llogarinë tregtare. Le të themi se një investitor vendos një tregti prej 100 dollarësh pa rrezik. Dhe hapni një tregti për 100 dollarë. Nëse parashikimi është i pasaktë, shuma e tregtisë (100 dollarë) do të kthehet në llogarinë e investitorit.

Investitorët mund të fitojnë tregti pa rrezik në garat Olymp Trade. Gjithashtu, ata mund të marrin operacione të tilla duke marrë pjesë në disa promovime ose duke fituar pikë eksperience (XP) në rrugën e tyre të investitorit. Tregtimet pa rrezik janë gjithashtu të disponueshme për blerje në Tregun Olymp Trade.

Llojet e llogarive

Olymp Trade merr një qasje unike për llogaritë e tregtimit duke u ofruar tregtarëve statuse të ndryshme llogarie, secila me grupin e vet të specifikimeve dhe përfitimeve . Në vend të llogarive tradicionale të tregtimit, këto statuse u ofrojnë tregtarëve veçori dhe avantazhe të përmirësuara të përshtatura për nevojat e tyre specifike. Ekzistojnë tre lloje të ndryshme të statuseve të llogarisë në dispozicion: Llogaria fillestare, Llogaria e Avancuar dhe Llogaria e Ekspertit. Çdo status ofron nivele të ndryshme aksesi dhe përfitimesh për t’iu përgjigjur nevojave të përdoruesve të ndryshëm.

Llogaria fillestare

Kur tregtarët regjistrohen në Olymp Trade, atyre u caktohet automatikisht lloji i llogarisë së paracaktuar. Kjo llogari jep akses në veçoritë thelbësore të platformës, duke përfshirë strategjitë, treguesit, materialet edukative dhe një llogari demo falas me 10,000 njësi të monedhës virtuale. Me një llogari fillestare, tregtarët mund të depozitojnë dhe tërheqin me lehtësi fonde pa asnjë tarifë komisioni. Ky lloj llogarie ofron mënyra të besueshme pagese, duke siguruar një përvojë të sigurt dhe pa probleme për përdoruesit. Për të filluar me një llogari fillestare, do t’ju duhet të bëni një depozitë minimale prej 10 dollarësh ose shumën ekuivalente në monedha të tjera. Kjo siguron që ju mund të hapni një llogari dhe të filloni të përdorni shërbimet tona pa asnjë pengesë financiare.

Llogaria e avancuar

Për tregtarët që kërkojnë të përmirësojnë aftësitë e tyre tregtare dhe të arrijnë rezultate më të mira, disponohet një lloj llogarie e përmirësuar e njohur si Llogaria e Avancuar. Duke bërë një depozitë të vetme prej 500 dollarësh ose më shumë, tregtarët mund të zhbllokojnë një sërë përfitimesh dhe privilegjesh shtesë të ofruara nga kjo llogari. Me një llogari të avancuar, tregtarët mund të gëzojnë një sërë veçorish ekskluzive që mund të përmirësojnë përvojën e tyre tregtare. Këto përfshijnë tregti pa rrezik , të cilat ju lejojnë të bëni tregti pa u shqetësuar për humbjet e mundshme. Për më tepër, normat e rritura të përfitimit ofrojnë një mundësi për kthime më të larta në investimet tuaja. Ju gjithashtu do të keni avantazhin e të pasurit një menaxher personal i cili mund të ofrojë udhëzime dhe mbështetje të përshtatur për nevojat tuaja tregtare . Përfshirja e webinareve dhe sinjaleve tregtare ju fuqizon më tej me njohuri të vlefshme dhe analiza të tregut për të marrë vendime të informuara tregtare.

Llogaria e ekspertit

Olymp Trade ofron një lloj llogarie të nivelit të lartë të njohur si llogaria VIP . Ky anëtarësim ekskluziv u ofron tregtarëve avantazhe dhe mundësi të shumta për të përmirësuar përvojën e tyre tregtare. Për të hyrë në një llogari eksperti, tregtarëve u kërkohet të bëjnë një depozitë të vetme prej 2,000 dollarë ose më shumë. Duke përmirësuar në një llogari eksperte, ju fitoni akses në të gjitha veçoritë e llogarisë së avancuar dhe veçoritë më ekskluzive premium . Kjo përfshin mundësinë për të pasur konsultime private me analistët të cilët mund të ofrojnë njohuri dhe strategji të vlefshme . Për më tepër, do të keni prioritet përpunimin e tërheqjes , duke lejuar transaksione më të buta dhe më të shpejta. Si mbajtës i llogarisë eksperte, do të keni të drejtë të merrni pjesë në turne emocionues dhe të zhbllokoni bonuse speciale të përshtatura posaçërisht për ju.

OlympTrade vs Binomo vs Opsioni IQ

Për ta bërë më të lehtë për ju krahasimin e ndërmjetësve, ne kemi krijuar një tabelë të detajuar që nxjerr në pah veçoritë kryesore të secilit prej tyre. Thjesht referojuni tabelës më poshtë për të marrë një pasqyrë të qartë dhe gjithëpërfshirëse të opsioneve tuaja:

Brokerat Tregtia Olimpike Binomo Opsioni IQ
Rregullore FinaCom FinaCom, FMRRC CySEC
Instrumente Tregtare Stoqet, Metalet, Indekset, Mallrat, Kripto, ETF, OTC, Kompozita Stoqet, kripto, mallra, metale CFD, opsione dixhitale dhe binare*, forex, kripto, aksione, ETF, mallra, metale
Depozita minimale 5 dollarë 10 dollarë 10 dollarë
Tregti minimale $1 $1 $1
Pagesa % Deri në 92% Deri në 90% Deri në 95%*
Llogaria Demo po po po
Mbështetja e Klientit Bisedë e drejtpërdrejtë 24/7, Telefon, Email, Sistemi i Biletave, Formulari i Kontaktit Bisedë live, email, telefon, formular kontakti Bisedë live, email, telefon, formular kontakti

* Opsionet binare janë të ndaluara në EEA

Tregtia Olimpike në të gjithë botën

Siç thuhet në faqen zyrtare të Olymp Trade, platforma e tyre krenohet me një bazë mbresëlënëse përdoruesish prej mbi 88 milionë përdoruesve të regjistruar që vijnë nga më shumë se 130 vende . Ky shtrirje globale tregon popullaritetin dhe besimin e gjerë në platformë brenda komunitetit ndërkombëtar tregtar. Azia, Afrika, Amerika Latine dhe Komonuelthi i Shteteve të Pavarura (CIS) konsiderohen si rajonet më të njohura për sa i përket popullaritetit. Olymp Trade, një platformë e njohur tregtare, përdoret gjerësisht në disa vende. Disa nga më të dukshmet përfshijnë Indinë, Brazilin, Vietnamin, Indonezinë dhe Nigerinë. Këto vende kanë parë angazhim dhe aktivitet të konsiderueshëm të përdoruesve në platformë.

(Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Rishikimi i Tregtisë Olimpike për Indinë, Pakistanin dhe Nigerinë

Olymp Trade ka fituar popullaritet të konsiderueshëm, veçanërisht në Indi, Pakistan dhe Nigeri. Këto vende kanë një bazë të konsiderueshme dhe të përkushtuar klientësh që graviton drejt platformës. Bazuar në të dhënat nga SimilarWeb, kjo faqe interneti renditet ndër 10 faqet e internetit më të vizituara të financave në këto vende specifike. Olymp Trade është një zgjedhje e preferuar për përdoruesit në vende të ndryshme për shkak të reputacionit të saj për besueshmërinë dhe komoditetin në tregtimin online.

Përdoruesit nga India, Pakistani dhe Nigeria shpesh shprehin shqetësime për sigurinë e përdorimit të Olymp Trade. Është e natyrshme të pyesim veten për besueshmërinë dhe sigurinë e platformave të tregtimit në internet. Olymp Trade është një platformë tregtare e sigurt dhe e besueshme që i përmbahet standardeve dhe rregulloreve ndërkombëtare . Ju mund të jeni të sigurt se investimet tuaja janë të mbrojtura dhe informacioni juaj personal mbahet konfidencial. Olymp Trade ka rregullore nga Komisioni Ndërkombëtar Financiar (IFC), një organizatë e pavarur e dedikuar për të mbrojtur të drejtat dhe interesat e tregtarëve. Kjo rregullore siguron që Olymp Trade të funksionojë në mënyrë transparente dhe t’u përmbahet standardeve të industrisë.

Olymp Trade ka zbatuar një sistem verifikimi që siguron sigurinë e fondeve të përdoruesve të saj. Për të tërhequr fonde, përdoruesve u kërkohet të japin dëshmi të identitetit dhe adresës së tyre. Ky hap shtesë ndihmon në parandalimin e aktiviteteve mashtruese dhe siguron që tërheqjet të përpunohen në mënyrë të sigurt. Duke zbatuar masa për të parandaluar mashtrimin dhe pastrimin e parave, bizneset mund të mbrojnë veten dhe klientët e tyre.

Olymp Trade është një platformë e njohur tregtare në internet që ka fituar popullaritet dhe besim në mesin e përdoruesve në Indi, Pakistan dhe Nigeri. Ai ofron një përvojë tregtare të sigurt dhe të besueshme, ndërsa plotëson nevojat dhe preferencat specifike të tregtarëve nga këto vende. Olymp Trade është një platformë e gjithanshme tregtare që ofron një përzgjedhje të larmishme të instrumenteve financiare. Ata u ofrojnë përdoruesve një ndërfaqe lehtësisht të aksesueshme dhe miqësore për përdoruesit, duke e bërë të thjeshtë lundrimin për fillestarët. Për më tepër, Olymp Trade i jep përparësi sigurisë së klientit dhe i përmbahet standardeve rregullatore për të siguruar një nivel të lartë sigurie. Ata gjithashtu ofrojnë materiale edukative dhe burime mbështetëse për të ndihmuar tregtarët në zhvillimin e aftësive dhe njohurive të tyre në tregjet financiare.

Nëse jeni të interesuar të tregtoni monedha në forex ose kriptomonedha nga këto vende, merrni parasysh të provoni Olymp Trade. Është një platformë që ofron opsione për tregtim në këto tregje dhe mund të jetë e vlefshme për t’u eksploruar.

Çmime dhe Çmime

Olymp Trade si një platformë kryesore tregtare në internet, është njohur me 16 çmime të jashtëzakonshme. Këtu janë disa nga vlerësimet e dukshme që ata kanë marrë:

Olymp Trade, një çmim i parë fitoi në vitin 2016. Le Fonti e njohu atë si “Platforma më e mirë tregtare”, e cila ishte një arritje e rëndësishme për kompaninë.

Në vitin e ardhshëm, ata u nderuan me dy çmime prestigjioze shtesë: “Ndërmjetësi Inovativ” nga IAFT dhe “Ndërmjetësi më i mirë” nga ForexExpo .

Këto vlerësime njohin më tej arritjet dhe kontributet e tyre të jashtëzakonshme në industrinë financiare. Përveç kësaj, ata i janë bashkuar Komisionit Financiar Ndërkombëtar (FinaCom), një organizatë që u ofron tregtarëve zgjidhje dhe mbrojtje të pavarur të mosmarrëveshjeve. Ky anëtarësim siguron që klientët e tyre të mund të besojnë në një mjedis tregtar të drejtë dhe të sigurt.

Në vitin 2018, Olymp Trade mori njohje dhe çmime nga industria. Ajo u nderua me çmimin prestigjioz “Best Trading Platform” nga TheForex Awards , duke theksuar performancën dhe cilësinë e jashtëzakonshme të platformës.

Olymp Trade u njoh me çmimin prestigjioz “Best Mobile Trading Platform” nga World Finance në vitin 2021 . Kjo vlerësim thekson përkushtimin e kompanisë për t’u ofruar tregtarëve një përvojë të pandërprerë dhe miqësore për përdorimin e tregtimit celular. Përkushtimi i Olymp Trade për të ofruar një përvojë tregtare të qetë dhe miqësore për përdoruesit në pajisje të ndryshme është njohur me këtë çmim prestigjioz. Përpjekjet e kompanisë janë përshëndetur për sigurimin e komoditetit dhe aksesit pa probleme për përdoruesit e saj. Aplikacioni celular i Olymp Trade është krijuar për t’u ofruar përdoruesve të njëjtin funksionalitet si platforma e internetit, por me komoditet të shtuar të aksesueshmërisë në lëvizje. Përveç kësaj, ai ofron veçori ekskluzive si njoftimet shtytëse që i mbajnë përdoruesit të përditësuar dhe të informuar në kohë reale. Kjo i ndihmon tregtarët të qëndrojnë të lidhur me tregun dhe të marrin vendime në kohë pa u lidhur me desktopët e tyre.

Siguria e Tregtisë Olimpike

Olymp Trade është një platformë tregtare me reputacion që mban anëtarësim në Komisionin Ndërkombëtar Financiar (IFC). Kjo organizatë shërben si një organ i pavarur, duke ofruar zgjidhje të mosmarrëveshjeve dhe shërbime kompensimi për tregtarët në rast të ndonjë problemi të lidhur me platformën. Kjo lidhje rrit më tej besimin dhe sigurinë e përdorimit të Olymp Trade për aktivitetet tregtare. Olymp Trade është nderuar nga IFC me kategorinë më të lartë të anëtarësimit, A. Kjo njohje do të thotë që tregtarët që kanë një pretendim të vlefshëm kundër platformës mund të marrin deri në 20,000 dollarë kompensim. Ai siguron një nivel të shtuar sigurie dhe paqe mendore për përdoruesit. Për të ruajtur përputhjen me standardet dhe rregulloret e saj, Korporata Financiare Ndërkombëtare (IFC) kryen auditime të rregullta të Olymp Trade. Kjo ndihmon për të siguruar që platforma t’i përmbahet udhëzimeve dhe rregullave të kërkuara të vendosura nga IFC.

Për të garantuar sigurinë dhe sigurinë e përdoruesve të saj, Olymp Trade zbaton kriptim të nivelit të lartë dhe protokolle të fuqishme sigurie. Këto masa janë të vendosura për të mbrojtur faqen e tyre të internetit dhe aplikacionin celular, duke parandaluar çdo shkelje të mundshme ose akses të paautorizuar nga hakerët. Për të mbrojtur privatësinë dhe sigurinë e tregtarëve, Olymp Trade përdor teknologjinë SSL (Secure Socket Layer). Ky protokoll i njohur gjerësisht i sigurisë kodon të gjitha transferimet e të dhënave midis tregtarëve dhe serverëve tanë. Duke vepruar kështu, ai siguron që vetëm marrësit e autorizuar mund të kenë akses dhe modifikojnë informacionin e shkëmbyer në platformë. Për të siguruar një nivel të lartë sigurie, Olymp Trade përfshin vërtetimin me dy faktorë (2FA) si një shtresë shtesë verifikimi për identitetin e përdoruesit . Kjo do të thotë që përdoruesit duhet të kalojnë një hap shtesë për të konfirmuar identitetin e tyre përpara se të kenë akses në llogaritë e tyre. Me zbatimin e kësaj mase, Olymp Trade ndërmerr veprime proaktive për të mbrojtur llogaritë e përdoruesve dhe për të parandaluar aksesin e paautorizuar. Autentifikimi me dy faktorë (2FA) është një masë sigurie shumë efektive që shton një shtresë shtesë mbrojtjeje për llogaritë e përdoruesve. Ai përfshin kërkesën e përdoruesve për të futur një kod të dërguar në telefonin ose emailin e tyre përveç fjalëkalimit standard. Ky hap shtesë redukton ndjeshëm rrezikun e aksesit të paautorizuar, duke e bërë shumë më të vështirë për hakerat e mundshëm të shkelin një llogari .

Depozita dhe Tërheqje

Lehtësia dhe lehtësia e depozitimit dhe tërheqjes së fondeve është një faktor vendimtar për t’u marrë parasysh kur zgjidhni një platformë tregtare në internet. Ajo ndikon drejtpërdrejt në përvojën tuaj të përgjithshme tregtare dhe efikasitetin e menaxhimit të financave tuaja. Olymp Trade u ofron përdoruesve të saj një gamë të gjerë mënyrash pagese për të zgjedhur.

Këto përfshijnë opsione tradicionale si kartat bankare dhe bankat në internet, si dhe alternativa moderne si kuletat elektronike dhe kriptovalutat. Kjo u jep përdoruesve fleksibilitetin për të zgjedhur mënyrën e pagesës që i përshtatet preferencave dhe nevojave të tyre. Më lejoni t’ju jap disa informacione për secilin opsion:

 1. Kartat bankare: Në Olymp Trade, ju keni lehtësinë të përdorni Visa ose Mastercard për depozitimin dhe tërheqjen e fondeve. Shuma minimale e kërkuar për të dy transaksionet është 10 dollarë ose vlera ekuivalente e saj në monedhën tuaj të zgjedhur. Kjo lejon fleksibilitet dhe akses kur menaxhoni financat tuaja në platformë. Kur bëhet fjalë për përpunimin e transaksioneve, depozitat zakonisht trajtohen menjëherë, ndërsa tërheqjet mund të zgjasin deri në 5 ditë. Vlen të përmendet se përdorimi i kartave bankare për këto transaksione zakonisht nuk shkakton asnjë komision apo tarifë.
 2. Kuletat elektronike: Përveç metodave tradicionale të pagesës, ekziston një mundësi për të përdorur kuletat elektronike të njohura si Skrill, Neteller, Perfect Money, UnionPay dhe më shumë. Këto kuleta elektronike mund të përdoren për të financuar me lehtësi llogarinë tuaj dhe për të arkëtuar lehtësisht fitimet tuaja kur është e nevojshme. Kur bëhet fjalë për transaksionet, kuletat elektronike ofrojnë shuma minimale dhe kohë të ngjashme të përpunimit si kartat bankare tradicionale. Megjithatë, kuletat elektronike shpesh rekomandohen për shkak të natyrës së tyre më të shpejtë dhe më të sigurt në krahasim me mënyrat e tjera të pagesës.
 3. Banking online: Për transaksione bankare të përshtatshme me Olymp Trade, ju keni mundësinë të përdorni drejtpërdrejt llogarinë tuaj bankare. Shërbimet bankare në internet si Help2Pay, DragonPay, NganLuong dhe të tjera janë të disponueshme për depozitimin dhe tërheqjen e fondeve. Me bankingun online, ju mund të shijoni transaksione pa probleme pa asnjë vështirësi. Shuma minimale e kërkuar për depozitat dhe tërheqjet është 10 dollarë. Depozitat zakonisht përpunohen menjëherë, ndërsa tërheqjet mund të zgjasin deri në 24 orë. Pjesa më e mirë është se nuk ka komisione ose tarifa të lidhura me përdorimin e shërbimeve bankare në internet..
 4. Kriptomonedhat: Përveç opsioneve tradicionale të monedhës, ju keni mundësinë të përdorni kriptomonedha si Bitcoin, Ethereum, Tether dhe më shumë kur tregtoni në Olymp Trade. Për të përpunuar çdo depozitë ose tërheqje, kërkohet të plotësoni një shumë minimale prej 10 dollarësh ose vlerën ekuivalente të saj në portofolin tuaj të kriptomonedhës. Ky prag siguron transaksione të qetë dhe menaxhim efikas të fondeve. Koha e përpunimit për transaksionet me kriptomonedhë ndryshon, në varësi të shpejtësisë së rrjetit të kriptomonedhës specifike që zgjidhni të përdorni. Është e rëndësishme të merret parasysh ky faktor kur përfshiheni në transaksione kripto. Për më tepër, një nga avantazhet e përdorimit të kriptomonedhave është se në përgjithësi nuk ka komisione ose tarifa të lidhura me përdorimin e tyre, duke i bërë ato një opsion me kosto efektive për kryerjen e transaksioneve financiare.

Ju mund të zgjidhni metodën që i përshtatet më së miri preferencave dhe nevojave tuaja. Sidoqoftë, duhet të jeni gjithashtu të vetëdijshëm për disa rregulla dhe kushte që zbatohen për të gjitha transaksionet:

 • Për të siguruar transaksione të qetë, është e rëndësishme të kihet parasysh se mënyra e zgjedhur e pagesës për depozitat duhet të përputhet me atë që përdorni për tërheqje . Kjo do të thotë që nëse vendosni të depozitoni fonde duke përdorur Skrill, rekomandohet të përdorni edhe Skrill kur bëni tërheqje. –
 • Për të bërë një kërkesë tërheqjeje, është e nevojshme të kaloni një proces verifikimi të identitetit dhe të verifikoni mënyrën tuaj të pagesës. Ky hap është ndërmarrë për të mbrojtur sigurinë e fondeve tuaja dhe për të parandaluar çdo aktivitet mashtrues.
 • Për t’iu përmbajtur politikës kundër pastrimit të parave, është e rëndësishme të respektoni çdo kërkesë për vërtetim të fondeve . Kjo ndihmon në krijimin e legjitimitetit dhe burimit të burimeve tuaja financiare.
 • Për të garantuar sigurinë dhe për të mbrojtur transaksionet tuaja financiare, është e rëndësishme të përmbaheni nga përdorimi i mënyrave të pagesës ose llogarive që nuk janë në emrin tuaj . Përdorimi i metodave të pagesës nga palët e treta mund t’ju ekspozojë ndaj rreziqeve të mundshme dhe aksesit të paautorizuar në fondet tuaja. Rekomandohet gjithmonë përdorimi i kanaleve zyrtare dhe të autorizuara gjatë kryerjes së çdo transaksioni financiar.

Duke ndjekur këto rregulla dhe kushte, ju mund të shijoni një përvojë të qetë dhe pa probleme të depozitimit dhe tërheqjes së fondeve nga Olymp Trade.

Kodet promocionale, kuponat dhe bonuset

Tregtia Olymp, si ndërmjetësit e tjerë, ofron gjithashtu kuponë zbritje dhe kode promovuese. Këto oferta ju lejojnë të merrni avantazhe të tilla si bonuse në depozita, duke ju lejuar të merrni fonde shtesë për të tregtuar në platformë.

Për të shlyer një kod promocional ose kupon Olymp Trade, mund të ndiqni këto hapa:

1. Vizitoni faqen zyrtare të Olymp Trade ose hapni aplikacionin celular.

2. Hyni në llogarinë tuaj ose krijoni një të re nëse nuk e keni bërë tashmë.

3. Kërkoni për çdo promovim ose ofertë të vazhdueshme në faqen kryesore ose seksionin “Promovimet” të faqes së internetit/aplikacionit.

4. Nëse merrni një kod promocional ose kupon, kopjoni kodin.

5. Vazhdoni të bëni një depozitë në llogarinë tuaj Olymp Trade.

6. Gjatë procesit të depozitimit, zakonisht do të gjeni një fushë ku mund të futni kodin promovues.

7. Ngjitni kodin promovues të kopjuar në këtë fushë dhe vazhdoni me depozitën tuaj.

Mos harroni se kodet promocionale mund të kenë terma dhe kushte specifike të lidhura me to, prandaj sigurohuni që t’i lexoni dhe kuptoni ato përpara se t’i përdorni për tregtim në platformën Olymp Trade.

(Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Mbështetja e Klientit

Mbështetja e klientit luan një rol kritik në çdo platformë tregtare. Ai shërben si një aspekt jetik që siguron që përdoruesit të kenë akses në ndihmën e shpejtë, udhëzimin dhe zgjidhjen e çështjeve që mund të hasin gjatë përdorimit të platformës. Një ekip i besueshëm i mbështetjes së klientit mund të përmirësojë përvojën e përgjithshme të përdoruesit dhe të rrënjosë besimin te tregtarët, duke i ndihmuar ata të lundrojnë përmes sfidave ose shqetësimeve në mënyrë efektive.

Sa e lehtë është të kontaktosh ekipin mbështetës dhe sa të dobishëm janë ata në zgjidhjen e çështjeve?

Olymp Trade ofron opsione të shumta për të kontaktuar ekipin e tyre të mbështetjes së klientit.

Kompania ofron një veçori të përshtatshme të bisedës live që mund të arrihet përmes faqes së internetit ose aplikacionit të tyre . Ky funksion është i disponueshëm gjatë gjithë orarit dhe mbështet shumë gjuhë, duke siguruar komunikim të qetë me klientët në çdo kohë.

Nëse keni nevojë për ndihmë të mëtejshme, mund të kontaktoni edhe ekipin mbështetës në support-en@olymptrade.com me email. Ata do të jenë në gjendje t’ju ndihmojnë me çdo pyetje ose shqetësim që mund të keni.

Nëse preferoni të përdorni telefonin për të kontaktuar Olymp Trade, numri i kujdesit ndaj klientit Olymp Trade është +35620341634.

Nëse preferoni të mos kontaktoni drejtpërdrejt me ta, ekziston një mundësi për të plotësuar një formular kontakti në faqen e tyre të internetit. Për më tepër, mund të vizitoni gjithashtu qendrën e tyre të ndihmës , ku mund të gjeni pyetje të bëra shpesh (FAQ) dhe udhëzime për ndihmë të mëtejshme.

Unë personalisht pata një përvojë pozitive me ekipin e mbështetjes së klientit në Olymp Trade. Ekipi është i përgjegjshëm dhe profesional, duke ofruar zgjidhje të shpejta dhe efikase për pyetjet dhe problemet.

Edukimi tregtar

Olymp Trade është një platformë tregtare që kujdeset për tregtarët e të gjitha niveleve të aftësive, duke ofruar një sërë burimesh si për fillestarët ashtu edhe për tregtarët e avancuar. Këto burime janë krijuar për të ndihmuar përdoruesit në mësimin dhe përmirësimin e aftësive të tyre në arenën tregtare. Pavarësisht nëse sapo filloni ose keni përvojë të gjerë, Olymp Trade ofron mjete dhe materiale edukative të vlefshme për të mbështetur rritjen tuaj si tregtar. Olymp Trade ofron një larmi përmbajtjesh edukative për përdoruesit e saj. Disa shembuj përfshijnë:

Mësime video: Kanali zyrtar në YouTube pret një koleksion të gjerë prej afërsisht 1000 videosh nga tregtarë dhe analistë ekspertë. Këto video ofrojnë një mori informacionesh të vlefshme për tema të ndryshme që lidhen me tregtimin dhe analizën. Zgjeroni njohuritë tuaja mbi tregtimin duke aksesuar një sërë videosh informuese. Këto video mbulojnë një gamë të gjerë temash, duke përfshirë strategjitë e tregtimit, analizat teknike dhe themelore, teknikat e menaxhimit të parave, njohuritë e psikologjisë së tregtimit dhe shumë më tepër. Shikimi i këtyre videove mund t’ju ndihmojë të fitoni njohuri të vlefshme dhe të përmirësoni të kuptuarit tuaj për botën tregtare. Nëse jeni të interesuar të mësoni më shumë rreth instrumenteve specifike si forex, aksione dhe kripto, ka kurse video të disponueshme që mund t’ju ndihmojnë të zgjeroni njohuritë tuaja. Këto kurse ofrojnë një mënyrë të përshtatshme për t’u zhytur në kompleksitetin e këtyre tregjeve dhe për të kuptuar ndërlikimet e tyre. Duke parë këto video, mund të fitoni njohuri të vlefshme dhe të përmirësoni të kuptuarit se si funksionojnë këto instrumente.

Artikuj në blog: Blogu zyrtar shërben si një burim i vlefshëm për tregtarët e të gjitha niveleve, nga fillestarët tek ekspertët. Ai ofron një gamë të gjerë përmbajtjesh të dobishme dhe informative që mund të ndihmojnë në udhëtimin e tyre tregtar. Pavarësisht nëse sapo filloni ose keni vite përvojë, blogu zyrtar është një burim kryesor për të fituar njohuri dhe për të qëndruar të përditësuar mbi tendencat dhe strategjitë më të fundit në industrinë tregtare. Blogu ofron një sërë informacionesh të vlefshme për lexuesit e interesuar në treg. Ai mbulon lajmet e fundit të tregut, ofron këshilla të dobishme tregtare dhe hakmarrje, përmban artikuj mbi strategji dhe instrumente të ndryshme tregtare, përfshin përmbajtje të krijuar nga përdoruesit dhe madje ofron intervista me tregtarët. Me një përmbajtje kaq të larmishme, lexuesit mund të presin që të gjejnë një mori informacionesh të rëndësishme dhe të dobishme në blog.

Artikuj ndërveprues: Olymp Trade jo vetëm që ofron një platformë tregtare me cilësi të lartë, por ato gjithashtu ofrojnë artikuj ndërveprues për të përmirësuar përvojën tuaj të të mësuarit. Këta artikuj ju lejojnë të mësoni përmes aktiviteteve praktike, të tilla si kuize dhe tregtimi i simuluar. Për më tepër, ju mund të eksploroni aspekte të ndryshme të tregtimit duke përdorur grafikët dhe grafikët ndërveprues. Është një qasje gjithëpërfshirëse që fuqizon tregtarët të fitojnë njohuri dhe aftësi në një mënyrë tërheqëse. Këta artikuj janë krijuar me kujdes për të përmirësuar përvojën tuaj të të mësuarit duke e bërë atë të këndshme dhe tërheqëse. Ato janë krijuar për t’ju mbajtur të angazhuar dhe të emocionuar gjatë gjithë procesit.

Llogaria demo: Tregtarët mund të përfitojnë nga një llogari demo falas dhe e rimbushur, e cila ofron mundësinë për të praktikuar strategjitë e tregtimit. Kjo u lejon atyre të eksperimentojnë me mjete të ndryshme tregtare dhe teknika të menaxhimit të parave pa vënë në rrezik paratë e tyre reale. Ju mund të praktikoni tregtimin në internet në një mjedis të sigurt duke siguruar që paratë tuaja aktuale të mbeten të mbrojtura.

Strategjitë dhe këshillat e tregtimit

Tregtimi i suksesshëm përfshin një kombinim të aftësive, njohurive dhe disiplinës. Për të shkëlqyer në tregti, është thelbësore të keni një plan tregtar të mirëpërcaktuar dhe t’i përmbaheni atij me zell. Duke qëndruar në përputhje me planin tuaj, ju mund të rrisni shanset tuaja për të bërë tregti fitimprurëse në treg. Për të lundruar në mënyrë efektive në treg, është thelbësore të fitoni aftësi për ta analizuar atë duke përdorur mjete të ndryshme. Kjo përfshin qasjet teknike dhe themelore, të tilla si përdorimi i treguesve, grafikëve, përditësimeve të lajmeve dhe mbajtja e shënimeve të ngjarjeve përkatëse. Këto mjete do t’ju ndihmojnë në marrjen e vendimeve të informuara bazuar në tendencat dhe zhvillimet e tregut.

Blogu zyrtar i Olymp Trade ofron një mori informacionesh dhe shembujsh mbi strategji të ndryshme tregtare, duke përfshirë ndjekjen e tendencave, tregtimin e jashtëzakonshëm, tregtimin e mbështetjes dhe rezistencës dhe scalping. Këto janë ndër strategjitë më të përdorura nga tregtarët. Duke eksploruar blogun, mund të fitoni një kuptim më të thellë se si funksionojnë këto strategji dhe si t’i zbatoni ato në mënyrë efektive në aktivitetet tuaja tregtare.

Këshillat e mia personale për të filluar tregtimin në Olymp Trade

1. Për të fituar përvojë dhe njohuri pa ndonjë rrezik financiar, këshillohet të filloni me një llogari demo. Kjo ju lejon të praktikoni dhe të mësoni litarët e një aktiviteti ose tregu të caktuar përpara se të kryeni para të vërteta. Është një mjet i vlefshëm për të zhvilluar aftësitë tuaja dhe për të kuptuar dinamikën e përfshirë.

2. Kur filloni të tregtoni me fondet aktuale, është thelbësore të shmangni përdorimin e parave që nuk mund të përballoni t’i humbni. Kjo këshillë thekson rëndësinë e të qenit përgjegjës financiarisht dhe të investoni vetëm fonde me të cilat mund t’i përballoni me lehtësi humbjet e mundshme.

3. Për të siguruar një përvojë të suksesshme tregtare, është thelbësore të vendosni qëllime realiste dhe të vendosni kufij për seancat tuaja tregtare. Duke vendosur objektiva të arritshme, ju mund të matni përparimin tuaj dhe të qëndroni të motivuar. Për më tepër, vendosja e kufijve ndihmon në parandalimin e marrjes së tepërt të rrezikut ose vendimmarrjes emocionale që mund të ndikojë negativisht në rezultatet tuaja tregtare.

4. Për të menaxhuar në mënyrë efektive rreziqet në aktivitetet tuaja tregtare, rekomandohet të përdorni mjete të menaxhimit të rrezikut si ndalimi i humbjes dhe marrja e urdhrave të fitimit. Këto mjete ju lejojnë të vendosni nivele të paracaktuara çmimesh në të cilat tregtitë tuaja do të ekzekutohen automatikisht, duke ju ndihmuar të kufizoni humbjet e mundshme dhe të siguroni fitime. Duke përfshirë këto strategji të menaxhimit të rrezikut në qasjen tuaj tregtare, ju mund të mbroni më mirë investimet tuaja dhe të përmirësoni rezultatet e përgjithshme financiare.

5. Mbajtja e një ditari tregtimi është një mjet efektiv për monitorimin e performancës suaj dhe rritjen e aftësive tuaja tregtare. Duke dokumentuar tregtitë tuaja, ju mund të analizoni modelet, të identifikoni fushat e përmirësimit dhe të merrni vendime të informuara bazuar në përvojat e kaluara. Ai shërben si një burim i vlefshëm për vetë-reflektim dhe rritje të vazhdueshme në botën e tregtimit.

6. Kontrolloni emocionet tuaja.

7. Është e rëndësishme të reflektoni për gabimet dhe sukseset tuaja në mënyrë që të mësoni dhe të rriteni. Duke analizuar atë që shkoi keq si dhe atë që shkoi mirë, mund të fitoni njohuri të vlefshme që do t’ju ndihmojnë të merrni vendime më të mira në të ardhmen.

8. Zgjerimi dhe përmirësimi i vazhdueshëm i njohurive tuaja tregtare është thelbësor për rritjen dhe suksesin. Duke mësuar dhe përmirësuar vazhdimisht, ju mund të qëndroni të përditësuar me tendencat, strategjitë dhe teknikat e tregut. Ky edukim i vazhdueshëm do t’ju fuqizojë të merrni vendime të informuara dhe të përmirësoni aftësitë tuaja tregtare.

konkluzioni

Në këtë përmbledhje, ne do të ofrojmë një përmbledhje të thelluar të Olymp Trade, një platformë e njohur tregtare në internet që ka fituar popullaritet të konsiderueshëm në mbarë botën. Në analizën tonë, ne kemi shqyrtuar plotësisht veçoritë, përfitimet, të metat dhe avantazhet krahasuese të këtij ndërmjetësi të veçantë. Për më tepër, ne kemi ofruar njohuri të vlefshme mbi teknikat dhe strategjitë efektive të tregtimit për t’ju ndihmuar të arrini sukses në përpjekjet tuaja.

Olymp Trade është një platformë tregtare në internet që ka fituar një reputacion për të qenë i besueshëm dhe i besueshëm. Ai ofron një gamë të gjerë karakteristikash dhe mjetesh që janë krijuar për të ndihmuar tregtarët në arritjen e qëllimeve të tyre financiare. Pavarësisht nëse jeni fillestar ose një tregtar me përvojë, Olymp Trade ofron burimet e nevojshme për të marrë vendime të informuara investimi. Olymp Trade është një platformë e gjithanshme që kujdeset për preferenca të ndryshme tregtare. Pavarësisht nëse jeni të interesuar për forex, aksione ose tregti me kohë të caktuar si opsionet binare, mund të gjeni opsione të përshtatshme në platformën e tyre.

Jini të sigurt, Olymp Trade është një ndërmjetës legjitim dhe i besueshëm që ka funksionuar që nga viti 2014 . Ajo ka ndërtuar një reputacion të fortë gjatë viteve, duke e bërë atë shumë të besueshëm për tregtarët. Me një bazë përdoruesish që përfshin mbi 30 vende, kjo platformë krenohet me miliona klientë të kënaqur që angazhohen në mënyrë aktive në tregti çdo ditë. Performanca e tij e jashtëzakonshme demonstrohet nga vlerësimi mbresëlënës prej 4,48 yjesh nga 163 komente në Sitejabber. Për më tepër, reagimet pozitive mund të gjenden në platforma të tjera me reputacion si Trustpilot dhe FPA, duke theksuar më tej besueshmërinë e platformës dhe kënaqësinë e klientit.

(Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

FAQ rreth Olymp Trade

A është e sigurt Olymp Trade?

Po, Olymp Trade është i sigurt. Një nga karakteristikat kryesore që e veçon Olymp Trade si një platformë tregtare është anëtarësimi i saj i dukshëm në Komisionin Ndërkombëtar Financiar (IFC). Të qenit pjesë e kësaj organizate prestigjioze flet për përkushtimin e kompanisë për transparencë, integritet dhe sigurimin e sigurisë dhe kënaqësisë së përdoruesve të saj.

a është e ligjshme Olymp Trade në Indi?

Po, Tregtia Olimpike është e ligjshme në Indi. Me sa di unë, do të ishte më mirë të konsultohesha me autoritetet rregullatore lokale ose të kërkoja këshilla ligjore profesionale për të siguruar informacion të saktë dhe të përditësuar mbi këtë çështje.

Kush e zotëron Olymp Trade?

Pronësia e Olymp Trade i takon Saledo Global LLC, një kompani e regjistruar në Shën Vincent dhe Grenadine.

A kërkon Olymp Trade verifikim ID?

Për të garantuar sigurinë dhe për të qenë në përputhje me rregulloret kundër pastrimit të parave, Olymp Trade kërkon verifikim ID nga përdoruesit e saj. Ky proces ndihmon për të mbrojtur llogarinë tuaj dhe informacionin personal, si dhe për të parandaluar çdo aktivitet të paligjshëm në platformë. Për të verifikuar llogaritë e tyre dhe për të tërhequr fondet, përdoruesve u kërkohet të japin prova të identitetit, si pasaportë ose kartë identiteti kombëtare, si dhe dëshmi të adresës, si faturë komunale ose deklaratë bankare. Këto dokumente shërbejnë për të konfirmuar identitetin e përdoruesit dhe për të garantuar sigurinë dhe integritetin e procesit të verifikimit të llogarisë. Në mënyrë tipike, procesi i verifikimit është i drejtpërdrejtë dhe efikas, duke siguruar një përvojë të qetë dhe të shpejtë për përdoruesit.

Për llogarinë demo, verifikimi nuk është i nevojshëm pasi nuk përfshin asnjë transaksion financiar.